Home > hikvision DS-2CD3051G0-I
Showing all 3 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
hikvision DS-2CD3051G0-I
Hikvision 2 MP IP PIR Wifi Cube Camera Night Color and Inbuilt Mic two-way communication DS-2CD2421G0-IW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,990.00
| Weight | 0.33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12.5 × 9.9 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | 2 mm: Color: 0.01 Lux @ (F2.25, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR 2.8 mm and 4 mm: Color: 0.01 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Lens Type : Fixed focal length, 2, 2.8, and 4 mm optional Focal Length & FOV : 2 mm, horizontal FOV 137.2°, vertical FOV 80.1°, diagonal FOV 157.4° 2.8 mm, horizontal FOV 113.4°, vertical FOV 59.8°, diagonal FOV 135.6° 4 mm, horizontal FOV 91.5°, vertical FOV 46.1°, diagonal FOV 109.8° Aperture : 2 mm: F2.25 2.8 mm: F1.6 4 mm: F1.6 Iris Type : Fixed Lens Mount : M12 |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 5 MP 3 line Series IP Dome CCTV Camera DS-2CD3151G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,950.00
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.4 × 13.4 × 10.8 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1920 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @(F1.2; AGC ON), 0.028 Lux @(F2.0; AGC ON) |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Focal Length: 2.8 mm, 4 mm, 6 mm Aperture : F2.0 Focus : Fixed 2.8 mm, horizontal FOV: 100°, vertical FOV: 74°, diagonal FOV: 130° 4 mm, horizontal FOV: 75°, vertical FOV: 55°, diagonal FOV: 98° 6 mm, horizontal FOV: 49°, vertical FOV: 37°, diagonal FOV: 60° Lens Mount : M12 |
| Angle Adjustment | Pan: 0°to 355°, tilt: 0°to 70°, rotate: 0°to 355° |
Hikvision 5 MP 3 Line Series IP Fixed Network Bullet CCTV Camera DS-2CD3051G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,100.00
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.2 × 21.6 × 12.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1920 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @(F1.2; AGC ON), 0.028 Lux @(F2.0; AGC ON) |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Focal Length: 2.8 mm, 4 mm, 6 mm Aperture : F2.0 Focus : No FOV : 2.8 mm, horizontal FOV: 100°, vertical FOV: 74°, diagonal FOV: 130° 4 mm, horizontal field of view: 75°, vertical FOV: 55°, diagonal FOV: 98° 6 mm, horizontal field of view: 49°, vertical FOV: 37°,diagonal FOV: 60° Lens Mount : M12 |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 180°, rotation: 0° to 360° |