Filter by price
Filter by brands
Color
Material
Storage
ProGrade Digital 480GB CFexpress 4.0 VPG 200 Type A Memory Card
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹27,990.00
ProGrade Digital 240GB CFexpress 4.0 Type B Memory Card (Gold) 2 pack-PGCFX240GBT2NA
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹35,990.00
Prograde Digital 240Gb Cfexpress 2.0 Vpg 200 Type 2-Pack-Pgcfxa240Ge2Na
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹41,990.00
Sony 960GB CFexpress 4.0 Type A TOUGH Memory Card
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Ugreen CM353 USB-C Plus USB-A M.2 M-Key Hard Drive Enclosure 10G-70532
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,449.00
TerraMaster D2-320 2-Bay USB 3.2 Gen 2 RAID Enclosure for HDD/SSD
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹13,500.00
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22.2 × 11.9 × 15.4 cm |
| Brand | Terramaster |
| Colour | Black |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Terramaster Technology Co., Ltd.Room 2-A1, Building A, Qingchuangcheng, Zhangkeng Community, Mimzhi Street, Longhua District, Shenzhen Guangdong, China-518131 |
| Importer | Nikita Distributors (India) |
| Country of origin | China |
Toshiba Canvio Flex 2TB Portable External HDD, USB-C® USB3.0 for Mac, Windows PC, Laptop and Tablet
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,090.00
| Weight | 0.149 kg |
|---|---|
| Interface | USB 3.0 USB 2.0 |
| Interface Transfer Rate | Up to 5 Gb/s (USB 3.0) Up to 480 Mb/s (USB 2.0) |
| Drive Format | exFAT |
| Size (mm) | 80(W) x 111(L) x 13.5(H) |
| System Requirements | Computers: Windows® 10, Windows® 8.1 macOS® v11.5.2/ v10.15 / v10.14 Tablet devices: Supported iPad® and Android™ Tablet devices with USB-C® interface4 Check latest device compatibility: https://www.canvio.jp/en/compati/hdd/ot_ehdd/flex/index.htmwill open in a new window Available USB 2.0 or USB 3.0 Port |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
SAMSUNG External Portable SSD T9 USB 3.2 Gen 2×2 4TB MU-PG4T0B/WW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹38,490.00
| Weight | 0.122 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.8 × 6.0 × 1.4 cm |
| General Feature | Capacity : 4TB (*1 GB=1,000,000,000 bytes, 1 TB=1,000,000,000,000 bytes) Sequential Read : Up to 2,000 MB/s Sequential Write: Up to 2,000 MB/s Durability: Up to 3-meter drop resistant Management SW : Samsung Magician Software Compatible Devices : PCs, Laptops, Android smart phones and tablets, Game consoles, Smart TVs, Cameras Operating Temperature : 0°C to 60°C Non-Operating Temperature : -40°C to 85°C Interface : USB 3.2 Gen 2×2 (20Gbps) Dimension (Pack: WxHxD) : 88 x 60 x14 mm Weight : 122 grams Transfer Speed : Sequential read up to 2,000 MB/s, sequential write up to 2,000 MB/s UASP Mode : Supported Encryption : AES 256-bit hardware encryption OS Compatibility : Windows®, macOS®, Androidâ„¢ Certification : CE, BSMI, KC, VCCI, RCM, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC, UKCA, BIS RoHS Compliance : RoHS 2 Warranty : Five (5) year limited warranty |
| Brand | Samsung |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
| Country Of Origin | Republic of Korea, China, Thailand |
Angelbird 160GB AV PRO CFexpress 2.0 Type B SX Memory Card
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹15,249.00
LaCie 4TB Rugged USB 3.1 Gen 1 Type-C External Hard Drive
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹16,750.00
ProGrade Digital CFexpress Type B & UHS-II SDXC Dual-Slot USB 3.2 Gen 2 Card Reader
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,700.00
ProGrade Digital 256GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,250.00
ProGrade Digital 256GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹10,700.00
ProGrade Digital 128GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,800.00
ProGrade Digital 128GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹10,600.00
ProGrade Digital 64GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,290.00
ProGrade Digital 64GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,500.00








