Home > Post Processing Tools > Page 5
Showing 81–100 of 233 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
AcerAcer 2
Ant EsportsAnt Esports 1
AsusAsus 1
AtomosAtomos 3
BenQBenQ 28
BlackmagicBlackmagic 3
CadyceCadyce 1
CanonCanon 2
DataColorDataColor 20
EpsonEpson 14
FormovieFormovie 1
HikvisionHikvision 3
InfocusInfocus 3
JJCJJC 1
KamronKamron 1
KodakKodak 6
LGLG 32
LilliputLilliput 8
LoupedeckLoupedeck 1
OptomaOptoma 11
PortronicsPortronics 1
SamsungSamsung 52
ViewsonicViewsonic 6
WacomWacom 8- X-Rite 2
XP-PenXP-Pen 19
ZebronicsZebronics 2
Color
- BlackBlack 25
- GreyGrey 3
- WhiteWhite 26
Material
- Plastic 1
Post Processing Tools
Optoma WXGA Laser DLP Projector 4500 Lumens ZW403
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹96,790.00
Optoma FHD 1080P HDR DLP Professional Super Bright 4500 Lumens Projector EH412
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹66,990.00
Optoma Short Throw Projector 3600 Lumens XGA CX308ST
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹42,390.00
BenQ FHD 1080P Business Projector Dual HDMI 3800 Lumens | MH560
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹53,990.00
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29.6 × 12 × 22.1 cm |
| Display | Contrast Ratio (FOFO) : 20000:1 Display Color : 30 Bits (1,07 billion colors) |
| Optical | Throw Ratio 1.49~1.64 Lens F/# = 2.56 ~ 2.68, f = 22 ~ 24.1 mm |
| Compatibility | Input Lag 1 frame (16.67ms) 60Hz |
| Audio | Audio in (3.5mm Mini Jack) 1 Audio out (3.5mm Mini Jack) 1 |
| Environment | Typical Power Consumption (110V) 260W/110V Acoustic Noise (Typ./Eco.)(dB) 34/29 |
| InstaShow Package | Quick Start Guide 1 (21L) |
BenQ WXGA Meeting Room Projector 4000 Lumens MW560
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹38,690.00
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29.6 × 12 × 22.1 cm |
| Projection System | Projection System : DLP DMD size : 0.65″ |
| Marketing | Product Features : 1.1X, TR 1.55-1.7, HDMIx2″ |
| Display | Brightness (ANSI lumens) : 4000 Native Resolution : WXGA (1280×800) Native Aspect Ratio : 16:10 Contrast Ratio (FOFO) : 20,000:1 Display Color : 30-bit (1.07 billion colors) Light Source : Lamp : Light Source Life a. Normal 6000 hrs,b. ECO 10000 hrs,c. SmartEco 10000 hrs,d. LampSave 15000 hrs |
| Optical | Throw Ratio : 1.55~1.7 Zoom Ratio : 1.1x Lens : F/# = 2.56 ~ 2.68, f = 22 ~ 24.1 mm Projection Offset (Full-Height) : 100% Keystone Adjustment : 1D, Vertical ± 40 degrees |
| Compatibility | Input Lag : 16 ms (4K@60Hz) *downscalaing to 1080p Resolution Support : VGA(640 x 480) to WUXGA_RB(1920 x 1200) *RB=Reduced blanking |
| I/O Interface | PC in (D-sub 15pin) (x1) Monitor out (D-sub 15pin) (x1) Composite Video in (RCA) (x1) S-Video in (Mini DIN 4pin) (x1) HDMI in (x2),HDMI-1 (1.4a/HDCP1.4),HDMI-2 (1.4a/HDCP1.4) USB Type A (x1) USB Type Mini B (x1) RS232 in (DB-9pin) (x1) |
Samsung 42″ 4K M7 UHD Smart Monitor First-of-its-kind AirPlay 2 Integration LS43DM702UWXXL
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹34,000.00
| Weight | 13.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 119.8 × 67.7 × 15.9 cm |
| Display | Flat / Curved : Flat Active Display Size (HxV) (mm) : 941.184×529.416 Aspect Ratio : 16:09 Panel Type : VA Brightness (Typical) : 300 (max typ.) cd/㎡ Brightness (Min) : 250 cd/㎡ Contrast Ratio Static : 5,000:1(Typ.) HDR(High Dynamic Range) : HDR10 Resolution : 3,840 x 2,160 Response Time (ms) : 8(GTG) ms Viewing Angle (H/V) : 178°(H)/178°(V) Color Support : Max 1B Frame Rate : Max 60Hz |
| General Feature | Eye Saver Mode : Yes Flicker Free : Yes Game Mode : Yes Windows Certification : Windows 10 HDMI-CEC : Yes Auto Source Switch+ : Yes Adaptive Picture : Yes Ultrawide Game View : Yes |
| Smart Service | Smart Type : Smart Operating System : Tizen™ Bixby : US English, UK English, India English, Korean, French, German, Italian, Spanish, BR Portuquese (features vary by language) Universal Guide : Yes (IN only) SmartThings App Support : Yes Mobile to Screen – Mirroring, DLNA : Yes Tap View : Yes Remote Access : Yes Sound Mirroring : Yes ConnectShare™ (USB 2.0) : Yes |
| Interface | HDMI : 2 EA HDMI Version : 2 USB Ports : 2 USB Hub Version : 2 USB-C : 1 EA USB-C Charging Power : 65W WiFi : Yes (WiFi5) Bluetooth : Yes (BT4.2) |
| Audio | Speaker : Yes |
| Operation Conditions | Temperature : 10~40 ℃ Humidity : 10~80(non-condensing) % |
Samsung 27″ Smart Monitor with World’s 1st Do-It-All Screen LS27DM500EWXXL
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹15,490.00
| Weight | 6.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 73.8 × 12.6 × 42.8 cm |
| Display | Flat / Curved : Flat Active Display Size : (HxV) (mm) 597.888(H) x 336.312 (V) Aspect Ratio : 16:09 Panel Type : VA Brightness (Typical) : 250 cd/㎡ Brightness (Min) : 200 cd/㎡ Contrast Ratio Static : 3,000:1(Typ.) : HDR(High Dynamic Range) : HDR10 Resolution : 1,920 x 1,080 Response Time (ms) : 8(GTG) ms Viewing Angle (H/V) : 178°(H)/178°(V) Color Support : Max 16.7M Frame Rate : Max 60Hz |
| General Feature | Eye Saver Mode : Yes Flicker Free : Yes Game Mode : Yes Windows Certification : Windows 10 HDMI-CEC : Yes Auto Source Switch+ : Yes Adaptive Picture : Yes Ultrawide Game View : Yes |
| Smart Service | Smart Type : Smart Operating System : Tizen™ Bixby : US English, UK English, India English, Korean, French, German, Italian, Spanish, BR Portuquese (features vary by language) Universal Guide : N/A SmartThings App Support : Yes Mobile to Screen – Mirroring, DLNA : Yes Tap View : Yes Remote Access : Yes Sound Mirroring : Yes ConnectShare™ (USB 2.0) : Yes |
| Interface | HDMI : 2 EA HDMI Version : 2 USB Ports : 2 USB Hub Version : N/A USB-C : No USB-C Charging Power : No WiFi : Yes (WiFi5) Bluetooth : Yes (BT4.2) |
| Audio | Speaker : Yes |
| Operation Conditions | Temperature : 10~40 ℃ Humidity : 10~80(non-condensing) % |
BenQ Interactive Projector with Short Throw, WXGA | MW809STH
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹45,690.00
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29.6 × 12 × 23.9 cm |
| Display | Brightness (ANSI lumens) : 3600 Native Resolution : WXGA (1280×800) Native Aspect Ratio : 16:10 Contrast Ratio (FOFO) : 20000:1 Display Color : 10-bit (1.07 billion colors) Light Source : Lamp : Light Source Life : a. Normal 6000 hrs ,b. ECO 10000 hrs ,c. SmartEco 10000 hrs ,d. LampSave 15000 hrs |
| Optical | Throw Ratio : 0.49 Zoom Ratio : Fixed Lens : F/# = 2.6,f = 6.9 mm Projection Offset (Full-Height) : 105% Keystone Adjustment : 1D, Vertical ± 30 degrees |
| Compatibility | Input Lag : 34 ms (1080p@60Hz) Resolution Support : VGA(640 x 480) to WUXGA_RB(1920 x 1200) *RB=Reduced blanking |
| I/O Interface | PC in (D-sub 15pin) (x2) Monitor out (D-sub 15pin) (x1) HDMI in (x2) ,HDMI-1 (1.4a/HDCP1.4) USB Type A (x1) ,USB Type A-1 (2.0/Power Supply1.5A) USB Type Mini B (x1) ,USB Type Mini B-1(service/Page up&down) RS232 in (DB-9pin) (x1) |
| Audio | Speaker : (x1) ,10W Audio in (3.5mm Mini Jack) : 2 Audio out (3.5mm Mini Jack) : 1 |
| Environment | Power Supply : AC 100 to 240 V, 50/60 Hz Typical Power Consumption (110V) : 260 Acoustic Noise (Typ./Eco.)(dB) : 34/29 Operating Temperature : 0~40℃ |
Epson Home EH-TW750 3400 Lumens 3LCD 1080p FHD Home Theatre Projector
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
₹63,900.00
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24.9 × 30.2 × 8.7 cm |
| Projection Technology | RGB liquid crystal shutter projection system |
| Screen Size (Projected Distance) | Standard Size: 60” (152.4 cm) screen (135 cm – 164 cm) Zoom : Wide: 30” to 300” [67 cm to 686 cm] Zoom : Tele: 30” to 300” [81 cm to 828 cm] |
| Brightness | White Light Output (Normal): 3,400 lm / 2,200 lm White Light Output (Normal/Eco): 3,400 lm / 2,200 lm |
| Contrast Ratio | 16,000:1 |
| Connectivity | USB Interface: USB Type A: 1 (for USB Memory, USB Document Camera, Firmware Update) USB Type B 1 (for USB Display, Mouse, K/B, Control, Firmware Update) Network: Wireless LAN: in-built Analog Input: D-Sub 15 pin: 1 (Blue) Composite: 1 (Yellow) Digital Input: HDM: 2 (one of terminal supports MHL) Audio Input: 2 RCA (White x 1, Red x 1) Audio Output: Stereo mini x 1 Wireless: Built-in |
| Direct Power On/Off | Yes |
Epson 3LCD EB-X49 XGA Projector 3600 Lumens
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
₹42,990.00
| Weight | 3.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30.2 × 24.9 × 8.7 cm |
| Projection Technology | RGB liquid crystal shutter projection system (3LCD) |
| Brightness | 3000 |
| Screen Size (Projected Distance) | 30 inches – 300 inches |
| Connectivity | Interface: USB 2.0 Type B, RS-232C, Wired Network, Wireless LAN a/n (5GHz) (optional), VGA in (2x), VGA out, HDMI in, Composite in, Stereo mini jack audio out, Stereo mini jack audio in (2x), Cinch audio in, USB 2.0 Type A |
| Internal Speaker(s) | Sound Output: 5W |
Epson EB-W49 3LCD Projector 3800 Lumens
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
₹49,690.00
| Weight | 3.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.2 × 30.9 × 9 cm |
| Projection Technology | RGB liquid crystal shutter projection system (3LCD) |
| Brightness | Colour Light Output: 3,800 Lumen*1- 2,400 Lumen (economy) White Light Output: 3,800 Lumen |
| Screen Size (Projected Distance) | 33 inches – 332 inches |
| Connectivity | Interface: USB 2.0 Type A, USB 2.0 Type B, RS-232C, Wired Network, Wireless LAN a/n (5GHz) (optional), VGA in (2x), VGA out, HDMI in (2x), Composite in, Stereo mini jack audio out, Stereo mini jack audio in (2x), Cinch audio in |
| Internal Speaker(s) | Sound Output: 5W |
ASUS ProArt Display PA278QV 27″ 16:9 Adaptive-Sync IPS Monitor
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹32,990.00
Datacolor SpyderCHECKR Color Chart and Calibration Tool for Digital Cameras
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹12,250.00










