Filter by price
Filter by brands
AcerAcer 2
Ant EsportsAnt Esports 1
AsusAsus 1
AtomosAtomos 3
BenQBenQ 28
BlackmagicBlackmagic 3
CadyceCadyce 1
CanonCanon 2
EpsonEpson 14
FormovieFormovie 1
HikvisionHikvision 3
InfocusInfocus 3
KodakKodak 6
LGLG 32
LilliputLilliput 8
LoupedeckLoupedeck 1
OptomaOptoma 11
PortronicsPortronics 1
SamsungSamsung 52
ViewsonicViewsonic 6
ZebronicsZebronics 2
Color
- BlackBlack 6
- WhiteWhite 11
Editing Devices
Epson EpiqVision Ultra EH-LS650B 4K PRO-UHD Laser Projection TV
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹247,000.00
| Dimensions | 40 × 46.7 × 13.3 cm |
|---|---|
| LCD | Native Resolution: 1080p Size: 0.62” (C2 Fine) |
| Screen Size (Projected Distance) | Zoom : Wide: 60″ to 120″ [32.5 to 70.3 cm] Standard Size: 77″ screen [43.3cm] |
| Brightness | White Light Output (Normal / Eco): 3,600 lm / 1,800 lm Colour Light Output: 3,600 lm |
| Operating Altitude | Operating Altitude: 0 m to 3,048 m Over 1,500m / 4,921 ft, with High Altitude mode |
| Start-Up Period | Start-Up Period: About 6 seconds Warm-up period: 30 seconds |
| Direct Power On/Off | Direct Power On/Off: Yes / Yes Power Supply Voltage: 240 V AC ±10%, 50/60 Hz |
| Wireless Specifications (Wireless LAN: Built-in) | Supported Speed for Each Mode : IEEE 802.11n (2.4GHz): 130 Mbps* IEEE 802.11g (2.4GHz): 54 Mbps* IEEE 802.11b (2.4GHz): 11 Mbps* *Maximum speed and range is achievable when used with same enhanced mode technology. Actual data rates, features and performance may vary depending on your computer system, the environment and other factors. Wireless LAN Security: Quick: WPA2-PSK, Advanced: WPA/WPA-PSK Supported EAP type: PEAP, PEAP-TLS, EAP-TLS, EAP-Fast, LEAP Supported Connection Mode: Infrastructure, Access Point |
| Image Enhancement | Image Preset Mode: Yes Super Resolution: Yes Detail Enhancement: N/A 4K Enhancement: Yes (On/Off) Aspect Mode: Yes (Auto / Full / Zoom) Frame Interpolation: Yes (Off / Low / Normal / High) Noise Reduction: Yes (Except 4K Signal) |
| Dimension Excluding Feet | Dimension Excluding Feet (D x W x H): 400 x 467 x 133 mm |
Optoma Technology W400LVE 4000-Lumen WXGA Classroom & Conference Room DLP Projector
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹33,990.00
Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹305,000.00
| Weight | 6.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58.4 × 37.6 × 16.13 cm |
| Brand | BlackMagicDesign |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Blackmagic Design Australia |
| Importer | Routecorp India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia |
Blackmagic Design DaVinci Resolve Micro Color Panel
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹50,500.00
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 25 × 15 cm |
| Brand | BlackMagicDesign |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Blackmagic Design Australia |
| Importer | Routecorp India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia |
Blackmagic Design DaVinci Resolve Speed Editor with Studio Software
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹43,490.00
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 18 × 15 cm |
| Brand | BlackMagicDesign |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Blackmagic Design Australia |
| Importer | Routecorp India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia |
Optoma HD30HDR 1080p HDR Home Entertainment & Gaming Projector
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹65,790.00
Samsung Odyssey G8 4K 27” Gaming Monitor with 240 Hz refresh rate LS27FG810SWXXL
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹86,300.00
| Weight | 9.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 68.4 × 20 × 46.4 cm |
| Overview | Screen Size (Class) 68.5 cm Aspect Ratio 16:9 Brightness (Typical) 250 cd/㎡ |
| Display | Screen Size (Class) 68.5 cm Flat / Curved Flat Active Display Size (HxV) (mm) 58.99 cm x 33.29 cm Aspect Ratio 16:9 Panel Type OLED Burn-In cover in warranty Burn-in at normal usage covered within warranty.(But, not covered for Commercial, abuse or mis-use) Brightness (Typical) 250 cd/㎡ Brightness (Min) 200 cd/㎡ Contrast Ratio Static 1,000,000:1 HDR(High Dynamic Range) VESA DisplayHDR True Black 400 HDR10+ HDR10+ Gaming Resolution 4K (3,840 x 2,160) Response Time 0.03 ms(GTG) Viewing Angle (H/V) 178˚/178˚ Colour Support Max 1B Color Gamut (DCI Coverage) 99% (CIE1976) Refresh Rate Max 240 Hz |
| General Feature | Energy Saving Solution Yes Eye Saver Mode Yes Flicker Free Yes Picture-In-Picture Yes Quantum Dot Color Yes Image Size Yes Windows Certification Windows11 FreeSync FreeSync Premium Pro G-Sync No Off Timer Plus Yes Black Equalizer Yes Virtual AIM Point Yes Core Sync Yes Super Arena Gaming UX Yes Auto Source Switch Auto Source Switch+ Ultrawide Game View Yes |
| Smart Service | Smart Type No |
| Interface | Display Port 1 EA Display Port Version 1.4 HDCP Version (DP) 2.2 HDMI 2 EA HDMI Version 2.1 HDCP Version (HDMI) 2.2 Headphone Yes USB-C No USB-B Upstream Port 1 USB Type-A Downstream Port 2 USB Type-A Downstream Version 3.2 Gen1 |
| Audio | Speaker No |
Samsung Odyssey OLED G8 4K Gaming Monitor with 240 Hz refresh rate LS32FG810SWXXL
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹109,500.00
| Weight | 11.40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 81.5 × 20 × 53 cm |
| Overview | Screen Size (Class) 80 cm Flat / Curved Flat Active Display Size (HxV) (mm) 69.94 cm x 39.47 cm Aspect Ratio 16:9 Panel Type OLED Burn-In cover in warranty Burn-in at normal usage covered within warranty.(But, not covered for Commercial, abuse or mis-use) Brightness (Typical) 260 cd/㎡ Brightness (Min) 200 cd/㎡ Contrast Ratio Static 1,000,000:1 HDR(High Dynamic Range) VESA DisplayHDR True Black 400 HDR10+ HDR10+ Gaming Resolution 4K (3,840 x 2,160) Response Time 0.03 ms(GTG) Viewing Angle (H/V) 178˚/178˚ Colour Support Max 1B Color Gamut (DCI Coverage) 99% (CIE1976) Refresh Rate Max 240 Hz |
| Display | Screen Size (Class) 80 cm Flat / Curved Flat Active Display Size (HxV) (mm) 69.94 cm x 39.47 cm Aspect Ratio 16:9 Panel Type OLED Burn-In cover in warranty Burn-in at normal usage covered within warranty.(But, not covered for Commercial, abuse or mis-use) Brightness (Typical) 260 cd/㎡ Brightness (Min) 200 cd/㎡ Contrast Ratio Static 1,000,000:1 HDR(High Dynamic Range) VESA DisplayHDR True Black 400 HDR10+ HDR10+ Gaming Resolution 4K (3,840 x 2,160) Response Time 0.03 ms(GTG) Viewing Angle (H/V) 178˚/178˚ Colour Support Max 1B Color Gamut (DCI Coverage) 99% (CIE1976) Refresh Rate Max 240 Hz |
| General Feature | Energy Saving Solution Yes Eye Saver Mode Yes Flicker Free Yes Picture-In-Picture Yes Quantum Dot Color Yes Image Size Yes Windows Certification Windows11 FreeSync FreeSync Premium Pro G-Sync No Off Timer Plus Yes Black Equalizer Yes Virtual AIM Point Yes Core Sync Yes Super Arena Gaming UX Yes Auto Source Switch Auto Source Switch+ Ultrawide Game View Yes |
| Smart Service | Smart Type No |
| Interface | Display Port 1 EA Display Port Version 1.4 HDCP Version (DP) 2.2 HDMI 2 EA HDMI Version 2.1 HDCP Version (HDMI) 2.2 Headphone Yes USB-C No USB-B Upstream Port 1 USB Type-A Downstream Port 2 USB Type-A Downstream Version 3.2 Gen1 |
| Audio | Speaker No |
Samsung Odyssey 3D 4K Gaming 27” Monitor with AI 3D Video Conversion, Glass Free 3D Experience LS27FG900XWXXL
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹118,990.00
| Weight | 9.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 83.4 × 13.3 × 43.4 cm |
| Overview | Screen Size (Class) 68.5 cm Aspect Ratio 16:9 Brightness (Typical) 350 cd/㎡ |
| Display | Screen Size (Class) 68.5 cm Flat / Curved Flat Active Display Size (HxV) (mm) 59.673 cm x 33.566 cm Aspect Ratio 16:9 Panel Type IPS Brightness (Typical) 350 cd/㎡ Brightness (Min) 280 cd/㎡ Contrast Ratio Static 1000:1 HDR(High Dynamic Range) HDR10 HDR10+ HDR10+ Gaming Resolution 4K (3,840 x 2,160) Response Time 1 ms(GTG) Viewing Angle (H/V) 178˚/178˚ Colour Support Max 1B sRGB Coverage 99% (CIE1931) Refresh Rate Max 165 Hz |
| General Feature | Energy Saving Solution Yes Eye Saver Mode Yes Flicker Free Yes Picture-In-Picture Yes Image Size Yes Windows Certification Windows11 FreeSync FreeSync Premium G-Sync G-Sync Compatible Off Timer Plus Yes Black Equalizer Yes Virtual AIM Point Yes Auto Source Switch Auto Source Switch+ Ultrawide Game View Yes |
| Smart Service | Smart Type No |
| Interface | Display Port 1 EA Display Port Version 1.4 HDCP Version (DP) 2.2 HDMI 2 EA HDMI Version 2.1 HDCP Version (HDMI) 2.2 Headphone No USB Hub 2 USB Hub Version 3.1 Gen1 USB-C No USB-B Upstream Port 1 |
| Audio | Speaker Yes Speaker Output 5 W x 2 ch |
BenQ Laser Projector LW650 WXGA 4000 ANSI Lumens
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹74,990.00
| Weight | 2.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30.35 × 11.24 × 22.47 cm |
| Display | Brightness (ANSI lumens) 4000 Resolution WXGA (1280×800) Native Aspect Ratio 16:10 Contrast Ratio (FOFO) 3,000,000:1 Display Color 30-bit (1.07 billion colors) Light Source Laser Light Source Life a. Normal 20000 hrs, b. ECO 20000 hrs, c. SmartEco 20000 hrs |
| Optical | Throw Ratio 1.21~1.57 Zoom Ratio 1.3x Lens F/# = 2.59 ~ 2.87, f = 16.88~21.88 mm Projection Offset (Full-Height) 102.5% Keystone Adjustment 2D, (Auto) Vertical ± 30 degrees; Horizontal ± 30 degrees |
| Picture | Rec. 709 Coverage 90% Picture Modes Bright, HDR10, HLG, Infographic, Presentation, Spreadsheet, User 1, User 2, Video Conference |
| Compatibility | Input Lag 8.3 ms (1080P 120Hz) Resolution Support VGA (640 x 480) to 4K UHD (3840 x 2160) Horizontal Frequency 15K~135KHz Vertical Scan Rate 23~120Hz |
| I/O Interface | HDMI in (x2), HDMI-1 (2.0b/HDCP2.2), HDMI-2 (2.0b/HDCP2.2) USB Type A (x2), USB Type A-1 (2.0/Power Supply1.5A/Service), USB Type A-2 (2.0/Power Supply1.0A/Wireless Dongle) USB Type C (x1), Display Port with PD out 5V/1A RS232 in (DB-9pin) (x1) |
| Audio | Speaker (x1), 10W Audio out (3.5mm Mini Jack) (x1) |
Samsung 27” ViewFinity S70A 4K UHD High Resolution Monitor LS27A700NWWXXL
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹21,200.00
| General Feature | 27″ UHD IPS 300 Nits, HDR10 sRGB 99%, 10-Bit PIP/PBP Mode Auto Source Switch TUV certified Advance Eye Care Color Mode :- CUSTOM, STANDARD, CINEMA, DYNAMIC CONTRAST, HIGH BRIGHT, sRGB |
|---|---|
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
| Country of Origin | VIETNAM |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Brand | Samsung |









