Filter by price
Filter by brands
Color
CCTV
Hikvision 16 Channel Metal NVR DS-7616NI-Q2
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹9,490.00
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 5.2 cm |
| IP Video Input | 16-ch |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 160 Mbps ,80 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (4096 x 2160)/30 Hz, 4K (3840 x 2160)/30 Hz, 2K (2560 x 1440)/60 Hz, 1920 x 1080/60 Hz, 1600 x 1200/60 Hz, 1280 x 1024/60 Hz, 1280 x 720/60 Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Motion Detection 2.0 | Human/Vehicle Analysis : 4-ch |
Hikvision 16 Channel Metal NVR DS-7616NI-Q1
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹8,490.00
| Weight | .9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32.0 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 16-ch |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 160 Mbps ,80 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (4096 x 2160)/30 Hz, 4K (3840 x 2160)/30 Hz, 2K (2560 x 1440)/60 Hz, 1920 x 1080/60 Hz, 1600 x 1200/60 Hz, 1280 x 1024/60 Hz, 1280 x 720/60 Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Motion Detection 2.0 | Human/Vehicle Analysis : 4-ch |
Hikvision 8 Channel 2 SATA Metal NVR DS-7608NI-Q2
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹7,990.00
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 5.2 cm |
| IP Video Input | 8-ch |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 80 Mbps ,80 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (4096 x 2160)/30 Hz, 4K (3840 x 2160)/30 Hz, 2K (2560 x 1440)/60 Hz, 1920 x 1080/60 Hz, 1600 x 1200/60 Hz, 1280 x 1024/60 Hz, 1280 x 720/60 Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Hikvision 8 Channel Metal NVR DS-7608NI-Q1
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹6,990.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 8-ch |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 80 Mbps ,80 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (4096 x 2160)/30 Hz, 4K (3840 x 2160)/30 Hz, 2K (2560 x 1440)/60 Hz, 1920 x 1080/60 Hz, 1600 x 1200/60 Hz, 1280 x 1024/60 Hz, 1280 x 720/60 Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Hikvision 4 Channel NVR Metal Body DS-7604NI-Q1/M
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
₹5,190.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 4-ch |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 40 Mbps ,80 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (4096 x 2160)/30 Hz, 4K (3840 x 2160)/30 Hz, 2K (2560 x 1440)/60 Hz, 1920 9 x 1080/60 Hz, 1600 x 1200/60 Hz, 1280 x 1024/60 Hz, 1280 x 720/60 Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Hikvision 8 Channel NVR DS-7108NI-Q1/M
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹5,990.00
| Weight | .9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 22.5 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 8-ch Up to 4 MP resolution |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 60 Mbps ,60 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 1920 × 1080p/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080p/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Hikvision 4 Channel NVR DS-7104NI-Q1/M
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹5,490.00
| Weight | .9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.0 × 22.5 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 4-ch Up to 4 MP resolution |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 40 Mbps ,60 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 1920 × 1080p/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080p/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Hikvision 8 Channel 4K NVR DS-7608NI-K2
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹9,849.00
| Weight | .9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 5.2 cm |
| IP Video Input | 8 Channel |
| HDMI Output | 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| VGA Output | 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 80 Mbps ,160 Mbps |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1kΩ, using the audio input) |
Hikvision 4 Channel 4K NVR DS-7604NI-K1
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹7,490.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 4 Channel |
| HDMI Output | HDMI:,4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60HzVGA: ,1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, |
| Output | HDMI,VGA |
| Incoming Bandwidth | 40 Mbps ,80 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1kΩ) |
Hikvision 2 MP 3 Line Series ColorVu IP Dome Camera Night Color and Inbuilt Mic Ultra Series DS-2CD3327G0E-LUF
Rated 4.00 out of 5
(1)
In stock
₹5,990.00
| Weight | 1.145 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 15 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with Light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Secureye 24 Port PoE Giga Switch for CCTV Surveillance S-24GE-2UG-2UF-350W
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹14,990.00
Secureye 8 Port Giga PoE Switch 8 PoE + 2 Uplink 10/100/1000 Mbps for CCTV Surveillance System S-8GE-2UG-LD
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹3,850.00
Secureye 16 + 2 PoE with 2 Uplink Ports 10/100/1000 Mbps Giga Smart Managed Switch for CCTV Survilliance system S-16GE-2UG-1UF-NB
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹9,990.00
Secureye 24 Port 24 + 2 PoE Switch S-24FE-2UE-LD
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹9,690.00
| Weight | 3.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 28.5 × 4.4 cm |
| Network Port | 24 10/100 port support IEEE802.3af/at |
| UP link port | 2GE Port |
| Network protocol | IEEE 802.3, IEEE802.3u,802.3x,802.3af/at |
| Power | PoE port output power : 15.4W/30W IEEE802.3af/at PoE power supply pins : Both 1/2+,3/6- and 4/5+,7/8- |
| Transmission distance | 100 ~ 150m |
| Network Medium | 10/100Mpbs 5 class and above non shielded twisted pair |
Secureye 4 + 2 Port POE SWITCH S-4FE-2UE-LD
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,550.00
| Weight | 0.94 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 22 × 6 cm |
| Ports | PoE Port : 1 to 4 support IEEE802.3af/at Up Link Port : 2 Up lik port |
| Transfer Rate | 100Mbps full Duplex, 10 or 100Mbps Half Duplex |
| Network protocol | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| POE Pin | 1/2+,3/6- 4/5+, 7/8-total 8 pins |
| Whole Power | Max 75W |
| Working Environment | Working Temperature: -10°-60°C |
Honeywell I-HNVR-1440 H.265 4HDD 40 Channel NVR 4K
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹29,500.00
| Weight | 3.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.75 × 34.7 × 44 cm |
| Video Input | 40 Channel |
| Max Resolution | 12MP |
| Bandwidth | Income 200Mbps; Outgoing 200Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1600, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/6/8/9/10/13/16/20/25/36/40/64 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1240 H.265 2HDD 40 Channel NVR 4K
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹20,990.00
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 27.7 × 44 cm |
| Video Input | 40 Channel |
| Max Resolution | 12MP |
| Bandwidth | Income 320Mbps; Outgoing 320Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1600, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/6/8/9/10/13/16/20/25/36/40/64 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1120 H.265 1HDD 20 Channel NVR
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹8,990.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 20 cm |
| Video Input | 20 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Income 80Mbps; Outgoing 80Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/8/9/10/13/16/20A/20B |
| Audio Output | 1x RCA |



