Filter by price
Filter by brands
Color
CCTV
Hikvision 6 MP Outdoor WDR Fixed Mini Bullet Network IP Camera DS-2CD2063G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,990.00
| Weight | 0.410 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/2.9″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 3072 × 2048 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 lux @(F1.2, AGC ON), 0.028 lux @(F2.0, AGC ON), 0 lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 6 MP IP AcuSense Vandal Dome Network Camera with Build-in Mic DS-2CD2163G2-IU
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹8,890.00
| Weight | 0.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.4″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 3200 × 1800 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 4 MP IP Bullet ColorVu Night Color Camera DS-2CD1047G0-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,450.00
| Weight | .648 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.4 × 12 × 11.7 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @(F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 4 MP IP Dome ColorVu Night Color Camera DS-2CD1347G0-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,400.00
| Weight | .600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @(F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 4 MP IP Bullet AcuSense Built-in Mic Human and Vehicle tracking by deep learning Camera DS-2CD2043G2-IU
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹7,690.00
| Weight | 0.724 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2688 × 1520 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR on |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 4 MP IP Dome AcuSense Built-in Mic Human and Vehicle tracking by deep learning Camera DS-2CD2143G2-IU
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹6,990.00
| Weight | 0.806 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/3″ progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 2688 × 1520 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR on |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 4 MP 50mtr Fixed Bullet Network Camera DS-2CD1T43G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,690.00
| Weight | 0.67 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.4 × 12 × 11.7 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.028 Lux @ (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 180°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 4MP IP Bullet Network Camera DS-2CD1043G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,890.00
| Weight | 0.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/3″ progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 180°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 2 MP AcuSense Fixed Bullet Network IP Built In Mic CCTV Camera DS-2CD2023G2-IU
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,490.00
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°,tilt: 0° to 90°,rotate: 0° to 360° |
Hikvision 2 MP Dome Fixed Turret IP Indoor Network CCTV Camera DS-2CD1323G0E-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,050.00
| Weight | 0.556 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @(F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 32 Channel Metal 4 SATA 4K NVR DS-7732NI-K4
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹23,900.00
| Weight | 4.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 40 × 7.1 cm |
| IP Video Input | 32-ch |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 256 Mbps ,160 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Hikvision 16 Channel 4 SATA Metal NVR DS-7716NI-Q4
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹17,890.00
| Weight | 4.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 39.7 × 7.5 cm |
| IP Video Input | 16-ch Up to 8 MP resolution |
| Incoming / Outgoing Bandwidth | 160 Mbps ,80 Mbps |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080p/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Auxiliary Interface | SATA : 4, SATA interface Capacity : Up to 8 TB capacity for each disk Serial Interface : 1 RS-485 (half-duplex), 1 RS-232 USB Interface : Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 2.0 Alarm In/Out : 16/4 |
Hikvision 32 Channel 4K 2 SATA NVR- DS-7632NI-K2
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹14,590.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 5.2 cm |
| IP Video Input | 32 Channel |
| Incoming/Outgoing Bandwidth | Incoming : 256 Mbps Outgoing : 160 Mbps |
| Video/ Audio output | HDMI output resolution : 4K (3840 x 2160)/30Hz, 2K (2560 x 1440)/60Hz, 1920 x 1080/60Hz, 1600 x 1200/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz VGA output resolution : 1920 x 1080/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz Audio output : 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Decoding | Decoding format : H.265/H.265+/H.264/H.264+/MPEG4 Recording resolution : 8MP/6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF /2CIF/CIF/QCIF Synchronous playback : 32-ch Capability : 2-ch @ 4K, or 8-ch @ 1080p |
| Network management | Network protocols : TCP/IP, DHCP, HIK Cloud P2P, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnPâ„¢, HTTPS |
| Hard disk | SATA : 2 SATA interfaces Capacity : Up to 6TB capacity for each HDD |
Hikvision 16 Channel 4K NVR DS-7716NI-K4
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,990.00
| Weight | 4.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 40 × 7.1 cm |
| IP Video Input | 16 Channel |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Video Output Mode | HDMI/VGA independent output |
| Incoming/Outgoing Bandwidth | Incoming : 200 Mbps Outgoing : 160 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input ) |
Hikvision 16 Channel 4K NVR DS-7616NI-K1
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹8,490.00
| Weight | .9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 16 Channel |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (4096 x 2160)/30 Hz, 4K (3840 x 2160)/30 Hz, 2K (2560 x 1440)/60 Hz, 1920 x 1080/60 Hz, 1600 x 1200/60 Hz, 1280 x 1024/60 Hz, 1280 x 720/60 Hz |
| Output | HDMI/VGA simultaneous output |
| Incoming Bandwidth | 160 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |
Hikvision 8 Channel 4K NVR DS-7608NI-K1
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹7,090.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 8 Channel |
| HDMI Output | HDMI:,4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60HzVGA: ,1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, |
| Output | HDMI,VGA |
| Incoming Bandwidth | 80 Mbps ,80 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1kΩ) |
Hikvision 4 MP 3 Line Series IP Bullet ColorVu Night Color and Inbuilt Mic Ultra Series Camera DS-2CD3047G0E-LUF
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹6,690.00
| Weight | 0.648 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.4 × 12 × 11.7 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @(F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 4 MP 3 Line Series IP Dome ColorVu Night Color and Inbuilt Mic Project Series Camera DS-2CD3347G0E-LUF
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹8,390.00
| Weight | 1.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 15 cm |
| Image Sensor | 1/1.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with Light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 2 MP 3 Line Series ColorVu IP Bullet Camera Night Color and Inbuilt Mic Ultra Series DS-2CD3027G0E-LUF
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹5,290.00
| Weight | 1.104 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 13.7 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/1.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with Light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 5 MP AcuSense Varifocal Dome Network Camera DS-2CD3756G2T-IZS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹17,990.00
| Weight | 1.843 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.1 × 21.7 × 19.7 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2592 × 1944 |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |



