- 360°Adjustment double ball head, achieve any angle shooting, more flexible.
- Aluminum alloy ball, non-slip rubber ring, effectively reduce shooting vibration, stable and solid.
- Equipped with 1/4” screw aluminium alloy adapter and action camera adapter,compatible with GoPro,Insta360,DJI Action 2,Osmo Action,SJCAM,Cell Phone,Card Machine etc(Kindly note,some devices need to be used with protective case or bracket).
- Jaw can be clamped on 22-38mm rods in diameter,if use with silicone pad,it can be clamped on 9-15mm rods in diameter.
- Bionic crab claw design, textured inner ring, more wear-resisting, adapt to a variety of extreme environments,giving more stable support for shooting.
Home > Shop > Lighting > Lighting Accessory > Camera Battery Charger > TELESIN Camera Clamp Handlebar Bike Mount 360° Double Ballhead Magic Arm with 1/4″-20 Thread for Motorcycle Monitor DSLR/Gopro/LED Lights/Ronin-M/Ronin MX/Freefly
TELESIN Camera Clamp Handlebar Bike Mount 360° Double Ballhead Magic Arm with 1/4″-20 Thread for Motorcycle Monitor DSLR/Gopro/LED Lights/Ronin-M/Ronin MX/Freefly
Features
Features
- 360°Adjustment double ball head
- Aluminum alloy ball, non-slip rubber ring
- Bionic crab claw design
Out of stock
₹1,699.00
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
BEST BUY ₹1,665.02 Save 2% by paying through Bank & UPI
-
RazorPay Trusted Business
-
Safe & Free Delivery
-
COD Available
-
GST Invoicing Save* Upto 18%
1
+ Orders Fulfilled
Description
UnBoxing
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
Q & A
Q & A
Ask a question
TELESIN Camera Clamp Handlebar Bike Mount 360° Double Ballhead Magic Arm with 1/4"-20 Thread for Motorcycle Monitor DSLR/Gopro/LED Lights/Ronin-M/Ronin MX/Freefly
Your question
* Question is required
Name
* Name is required
Email
* Email is required
There are no questions yet
SKU:
TELESIN Camera Clamp Handlebar Bike Mount
Tags: Action Camera Accessories, Camera Clamp Handlebar, TELESIN Camera Clamp Handlebar, Telesin magic arm
Related Products
Hiffin Action Camera Accessories Kit for Insta 360 ONE X3 – Accessories Bag with Protective Frame, Carry Bag, Lens Guard, Silicone Case, Lens Cap, Screen Tempered Film Protector
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹4,190.00
| Item Model Number | Hiffin Action Camera Accessories Kit for Insta 360 ONE X3 |
|---|---|
| Brand | Hiffin |
| Warranty | 3 Months Manufacturer |
GoPro Travel Kit
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹4,250.00
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 10 cm |
| Brand | GoPro |
Ulanzi OP-10 Waterproof Diving Case for Osmo Pocket
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,800.00
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 7 × 5 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 3 Months Manufacturer |
| Brand | Ulanzi |
Ulanzi Monitor Cold Shoe Mount
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,650.00
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 7 × 5 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 3 Months Manufacturer |
| Brand | Ulanzi |
GoPro 3 Way Mount Tripod for Camera
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 6 cm |
| Brand | GoPro |
GoPro Chesty AGCHM-001 Performance Chest Mount (Black)
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹2,890.00
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 5 cm |
| Brand | GoPro |



Reviews
There are no reviews yet