Home > Samsung 49'' LS49CG950SW G9 OLED Gaming Monitor
Samsung 49'' LS49CG950SW G9 OLED Gaming Monitor
Samsung 49” OLED G9 Gaming Monitor with Neo Quantum Processor, Smart TV Experience,1800R Curvature, 0.03ms GTG response time and 240Hz refresh screen LS49CG950SWXXL
Out of stock
Weight18.5 kg
Dimensions130 × 24 × 47.4 cm
DisplayScreen Size (Class) 1.24 m Flat / Curved Curved Active Display Size (HxV) (mm) 1.19 m x 33.92 cm Screen Curvature 1800R Aspect Ratio 32:9 Panel Type OLED Brightness (Typical) 250 cd/㎡ Brightness (Min) 200 cd/㎡ Contrast Ratio Static 1,000,000:1 (Static) HDR(High Dynamic Range) VESA DisplayHDR True Black 400 HDR10+ Gaming Yes Resolution 5,120 x 1,440 Response Time 0.03ms(GTG) Viewing Angle (H/V) 178°(H)/178°(V) Colour Support Max 1B Color Gamut (DCI Coverage) 99% (CIE1976) Refresh Rate Max 240Hz
AudioSpeaker Yes Speaker Output 5W x 2ch Adaptive Sound Adaptive Sound Pro
Operation ConditionsTemperature 10~40 ℃ Humidity 10~80(non-condensing)