Home > Network Camera
Showing all 9 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
Network Camera
Hikvision 2MP IR Fixed Bullet Network Camera (DS-2CD1T23G0-I)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹4,290.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS (some variants 1/2.7″) |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 (2 MP) |
| Min. Illumination | Color: 0.01–0.028 Lux depending on variant; B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 4 mm / 6 mm (depending on SKU) |
| DORI | 4 mm: D:~50m O:~20m R:~10m I:~5m (approx.) |
CP Plus 2 MP FIXED LENS BULLET Camera CP-UNC-TC21L5C-VMD-LQ
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,022.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 2 MP FIXED LENS BULLET |
| Max. Resolution | (1920 × 1080)@25/30 fps |
| Lens | 3.6mm fixed lens (2.8mm, 6mm optional) |
| Infra Red | IR Range of 50 Mtrs. |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
CP Plus 2 MP BOX CAMERA (CP-UNC-BE21C-VMDS-Q)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹17,372.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 2 MP BOX CAMERA |
| Max. Resolution | 1920(H) × 1080(V) @25/30 fps |
| Lens | C/CS Mount Lens |
| Infra Red | NA |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 2MP ColorVu PT Outdoor Network Camera (DS-2DE2C200SCG-E)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,990.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | Hikvision |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 (2 MP) |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @ (F1.0, AGC ON); 0 Lux with white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 mm / 4 mm options (F1.0) |
Hikvision 4MP ColorVu Fixed Turret Network Camera (DS-2CD3347G0E-LU)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,990.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS (F1.0 super-aperture) |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 (4 MP) |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @ (F1.0, AGC ON); 0 Lux with white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 / 4 mm (F1.0) |
| DORI | 2.8 mm: D:~64m O:~25m R:~12m I:~6m (approx.) |
Hikvision 4MP Smart Hybrid Light Fixed Bullet Network Camera (DS-2CD2043G2-LI2U)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,690.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/2.9″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2688 × 1520 (4 MP) |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON); B/W: 0 Lux with light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 / 4 / 6 mm options |
| DORI | 2.8 mm: D:~50–60m O:~20–25m R:~10–12m I:~5–6m (approx.) |
Hikvision 6MP Smart Hybrid Light Fixed Turret Network Camera (DS-2CD1363G2-LIU)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,490.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/2.4″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 3200 × 1800 (6 MP) |
| Min. Illumination | Color: ~0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON); B/W: 0 Lux with light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 mm or 4 mm (M12) |
| DORI | 2.8 mm: D:~70–80m O:~28–32m R:~14–16m I:~7–8m (approx.) |
Hikvision 4MP Smart Hybrid Light Fixed Turret Network Camera (DS-2CD1341G2-LIU)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,490.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS (1/3″ variants exist) |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.002–0.005 Lux @ (F2.0/F1.6, AGC ON) depending on variant; B/W: 0 Lux with light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 mm or 4 mm (M12) |
| DORI | 2.8 mm: D:53m O:21m R:10m I:5m; 4 mm: D:67m O:26m R:13m I:6m |
Hikvision 4MP Smart Hybrid Light Fixed Bullet Network Camera (DS-2CD1041G2-LIU)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,690.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F2.0, AGC ON); B/W: 0 Lux with light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 mm or 4 mm (M12) |
| DORI | 2.8 mm: D:53m O:21m R:10m I:5m; 4 mm: D:67m O:26m R:13m I:6m |