Home > 16 channel dvr
Showing all 4 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
16 channel dvr
Honeywell I-HNVR-1120 H.265 1HDD 20 Channel NVR
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹8,990.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 20 cm |
| Video Input | 20 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Income 80Mbps; Outgoing 80Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/8/9/10/13/16/20A/20B |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1220 H.265 2HDD 20 Channel NVR
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹17,490.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 20 cm |
| Video Input | 20 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Incoming 120Mbps; Outgoing 100Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/12/13/16/20A/20B |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1110 H.265 1HDD 10 Channel NVR
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹7,490.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.6 × 4.8 cm |
| Video Input | 10 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Income 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160,1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1440×900, 1366×768, 1280×800, 1280×720, 1024×768 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/8/9/10 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell Performance AHD 16ch DVR 1080 Full HD HA-DVR-2116-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹11,000.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.6 × 4.8 cm |
| Analog Camera Input | 16 Channel, BNC |
| AHD Camera | 1080P@25/30, 720P@25/30fps |
| Audio In/Out | 1/1, RCA |
| Video Compression | H.265 / H.264 |
| Resolution | 1080N, 720P, 960H, D1, CIF |
| Record Rate | Main Stream: 1st channel 1080N/720P(1~25/30fps), Other Channels 1080N/720P(1~15fps); 960H/D1/CIF (1~25/30fps) Sub Stream: CIF (1~7fps) |