Filter by price
Filter by brands
CanonCanon 38
CelestronCelestron 10
H&YH&Y 4
HiffinHiffin 16
HikvisionHikvision 1
HoyaHoya 5
JJCJJC 73- K&F Concept 46
KamronKamron 4
KodakKodak 8
LK SamyangLK Samyang 91
NikonNikon 33
NiSiNiSi 92
OlympusOlympus 7
PanasonicPanasonic 4
SigmaSigma 51
SmallRigSmallRig 2
SonySony 5
TamronTamron 5
TiltaTilta 3
TokinaTokina 29
UlanziUlanzi 1
VanguardVanguard 20
ViltroxViltrox 7
ZeissZeiss 73
Color
Material
- Aluminum Alloy 16
- Plastic 45
Optics
Samyang AF 35mm f/1.8 FE Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹29,750.00
| Weight | 0.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.1 × 13.21 × 13.21 cm |
| Focal Length | 35mm |
| Maximum Aperture | f/1.8 |
| Minimum Aperture | f/22 |
| Lens Mount | Sony E |
| Format Compatibility | Full-Frame |
| Angle of View | 63.6° |
| Minimum Focus Distance | 29 cm |
| Maximum Magnification | 0.17x |
| Optical Design | 10 Elements in 8 Groups |
| Diaphragm Blades | 9, Rounded |
| Focus Type | Autofocus |
| Image Stabilization | None |
| Filter Size | 58mm (front) |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Country of origin | South Korea |
| Brand | LK Samyang |
Samyang AF 35mm f/1.8 FE Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹34,865.00
| Weight | .23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.1 × 13.21 × 13.21 cm |
| Focal Length | 24mm |
| Maximum Aperture | f/1.8 |
| Minimum Aperture | f/22 |
| Lens Mount | Sony E |
| Format Compatibility | Full-Frame |
| Angle of View | 83.7° |
| Minimum Focus Distance | 19 cm |
| Maximum Magnification | 0.21x |
| Optical Design | 11 Elements in 8 Groups |
| Diaphragm Blades | 9 |
| Focus Type | Autofocus |
| Image Stabilization | None |
| Filter Size | 58mm (front) |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Country of origin | South Korea |
| Brand | LK Samyang |
Samyang 12mm f/2.0 AF Compact Ultra-Wide Angle Lens for Sony E-Mount
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹29,750.00
Nikon 6×21 CoolShot Pro II ML94 Stabilized Laser Rangefinder
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹36,495.00
| Weight | 0.179 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7.5 × 4.2 cm |
| Laser Type | Class 1M Eye Safe (IEC60825-1: Class 1M/Laser Product), FDA/21 CFR Part 1040.10: Class I Laser Product |
| Metering Range | 8 to 1200 yd / 7.3 to 1097.3 m |
| Accuracy | 8 to 700 yd / 7.3 to 640.1 m: ±0.75 yd / 0.69 m 700 to 1000 yd / 640.1 to 914.4 m: ±1.25 yd / 1.14 m > 1000 yd / 914.4 m: ±1.75 yd / 1.6 m |
| Peak Wavelength | 905 nm |
| Prism Type | Roof |
| Magnification | 6x |
Nikon 6×21 CoolShot Lite Stabilized ML52 Laser Rangefinder
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹32,495.00
| Weight | 0.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9.6 × 7.4 × 4.1 cm |
| Laser Type | Class 1M Eye Safe (IEC60825-1: Class 1M/Laser Product), FDA/21 CFR Part 1040.10: Class I Laser Product |
| Metering Range | 7.5-1,090m / 8-1,200 yd |
| Accuracy | ±0.75m/yd. (shorter than 700m/yd.) ±1.25m/yd. (700m/yd. and over, shorter than 1,000m/yd.) ±1.75m/yd. (1,000m/yd. and over) |
| Peak Wavelength | Unknown |
| Prism Type | Roof |
| Magnification | 6x |
Kodak Pro Series CPL 16 Layer Filter
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹2,300.00 – ₹4,500.00Price range: ₹2,300.00 through ₹4,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 5 cm |
| Warranty | |
| Brand | Kodak |
Kodak Pro Series variable ND 16 Layer Filter for ND2-ND2000
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹2,500.00 – ₹3,500.00Price range: ₹2,500.00 through ₹3,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 5 cm |
| Warranty | |
| Brand | Kodak |
Tamron Lens 70-180mm f/2.8 Di III VXD A056 for Sony E Mount
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹98,000.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 20 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Tamron |
Vanguard T-Mount SLR Camera Adapter for Sony Alpha Mount Cameras
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹1,200.00
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 10 cm |
| Brand | Vanguard |







