Filter by price
Filter by brands
Color
CCTV
Hikvision 5 MP AcuSense Varifocal Bullet Network Camera DS-2CD3656G2T-IZS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,490.00
| Weight | 2.011 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 19 × 18 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2592 × 1944 |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 5 MP 3 Line Series AcuSense Strobe Light and Audible DS-2CD3T56G2-ISU/SL Warning IP Bullet Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹9,100.00
| Weight | 1.61 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.6 × 15.6 × 15.5 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2592 × 1944 |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 5 MP 3 Line Series AcuSense IP Bullet Network Camera DS-2CD3T56G2-4IS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹8,240.00
| Weight | 1.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.6 × 15.6 × 15.5 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2592 × 1944 |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 5 MP 3 Line Series AcuSense IP Bullet Camera DS-2CD3056G2-IS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹8,490.00
| Weight | 1.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 13.7 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2592 × 1944 |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 5 MP AcuSense IP Dome Camera DS-2CD3156G2-IS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,990.00
| Weight | 0.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2592 × 1944 |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 5 MP 3 Line Series AcuSense Strobe Light and Audible Warning IP Dome Camera DS-2CD3356G2-ISU/SL
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,490.00
Hikvision 2 MP IP AcuSense Varifocal Dome Camera DS-2CD3726G2T-IZS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹18,790.00
| Weight | 1.456 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.1 × 21.7 × 19.7 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision AcuSense 2 MP IR Varifocal Bullet Network Camera DS-2CD3626G2T-IZS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹18,990.00
| Weight | 2.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 19 × 18 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision AcuSense 2 MP IR Fixed Bullet Network Camera DS-2CD3T26G2-ISU/SL
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,890.00
| Weight | 1.87 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.6 × 15.6 × 15.5 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 2 MP AcuSense IP Bullet Long Distance Human and Vehicle tracking by deep learning, Dark Fighter CCTV Camera DS-2CD3T26G2-4IS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,150.00
| Weight | 1.83 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.6 × 15.6 × 15.5 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 2MP IP Dome AcuSense Strobe Light and Audible Warning Camera DS-2CD3326G2-ISU/SL
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,050.00
Hikvision 2 MP 3 line series AcuSense IP Dome Human and Vehicle tracking by deep learning, Dark Fighter CCTV Camera DS-2CD3126G2-IS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,690.00
| Weight | 0.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Godrej CCTV 2MP IP Bullet Camera 6MM STU-IPB50IR6M-1080p
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,400.00
Godrej CCTV 2MP IP Verifocal Bullet Camera STU-IPVB50IRM-1080P
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,400.00
Godrej CCTV 2MP IP Bullet Camera 50Mtr STU-IPB50IR8M-1080P
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,500.00
Honeywell CCTV Camera AHD 720P IR Fixed Lense Bullet Night Vision Vandal Resisatance HABC-1005PI HD Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,090.00
Honeywell Performance AHD 16ch DVR 1080 Full HD HA-DVR-2116-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹11,000.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.6 × 4.8 cm |
| Analog Camera Input | 16 Channel, BNC |
| AHD Camera | 1080P@25/30, 720P@25/30fps |
| Audio In/Out | 1/1, RCA |
| Video Compression | H.265 / H.264 |
| Resolution | 1080N, 720P, 960H, D1, CIF |
| Record Rate | Main Stream: 1st channel 1080N/720P(1~25/30fps), Other Channels 1080N/720P(1~15fps); 960H/D1/CIF (1~25/30fps) Sub Stream: CIF (1~7fps) |
Honeywell CCTV 8 Channel NVR Performance Lite HA-NVR-2108
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,750.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 23.3 × 4.2 cm |
| Operating System | Embedded Linux |
| Video Compression | Standard H.265, H.264 |
| Network Access Bandwidth | 64 MBPS |
| Video Output | HDMI × 1 : 2560×1440/1920×1080/1280×1024/10 24×768 VGA × 1 : 1920×1080/1280×1024/1024×768 |
| 2-way Audio | No |
| Record Mode | Manual / Scheduled / Motion Detection |
Honeywell CCTV Camera AHD 2MP Full HD IR Fixed Lense Bullet Night Vision 1080P HABC-2005PI-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,475.00



