Home > Size 1 (0-1) > Page 73
Showing 1441–1460 of 1588 resultsSorted by latest
Lowepro Photo Hatchback BP 150 AW II Backpack for Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,700.00
Black
Galaxy Blue
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.806 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 18 × 47 cm |
| Capacity (ltr) | 12 |
| Can Accommodate | Mirrorless camera or compact DSLR with attached lens (such as 28-70mm), Extra lens, Action camera, Accessories and personal items 8” tablet |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 23 x 2 x 25.5 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
| Notebook capacity | 8″ Tablet |
| Tripod Storage | Not Available |
| Colour | Black, Galaxy Blue |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Lowepro |
Lowepro Passport Sling III Slingbag for Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,600.00
Black
Grey
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 41 × 14.5 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Mirrorless Camera (such as Sony NEX 6 or similar) or compact DSLR (such as Nikon D3200 with 18-55mm lens), Extra lens or flash, Smartphone, Tablet, Personal items |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 11 x 35 x 20 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
| Notebook capacity | Not Available |
| Tripod Storage | Not Available |
| Colour | Black, Grey |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Lowepro |
Lowepro Slingshot Edge 250 AW Slingshot Bag for Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,800.00
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 27 × 16 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Compact DSLR with attached lens (such as Canon Rebel T6i with 18-200mm f/3.5-5.6), Extra lens and flash, Tablet (such as iPad), Personal gear such as compact tripod, headlphones, smartphone, keys, wallet, sunglasses and small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 23 x 12 x 21 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Lowepro Slingshot Edge 150 AW Slingshot Bag for Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,900.00
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 24 × 16 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Mirrorless camera with attached lens (such as 40-150mm f/4.0-5.6) Extra lens, Small tablet (such as iPad mini), Personal gear such as compact tripod, headlphones, smartphone, keys, wallet, sunglasses and small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 22 x 11 x 18.5 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Lowepro Inverse 200 AW Shoulder Bag for DSLR Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,500.00
| Weight | 0.96 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 22 × 22 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Pro DSLR with medium zoom lens attached plus 2 extra lenses Alternate Fit: 70-300mm lens attached in horizontal position, plus extra lens, Memory cards and accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 30.5 x 15.3 x 21.2 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper, Clip-On Lock |
Lowepro Tahoe BP 150 Backpack for DSLR Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,800.00 – ₹4,300.00Price range: ₹3,800.00 through ₹4,300.00
Black
Galaxy Blue
Mica / Pixel Camo
Red
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 28 × 22 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | DSLR with lens attached (such as Canon Rebel T5i with 18-135mm), Flash plus extra lens (up to 50mm), Personal gear |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 25.5 x 12.8 x 36 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
| Notebook capacity | Not Available |
| Tripod Storage | Not Available |
| Colour | Black, Galaxy Blue, Mica / Pixel Camo, Red |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Lowepro |
Lowepro Adventura SH 160 II shoulder bag for DSLR Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,900.00
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 16 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | DSLR with attached kit lens (such as Canon Rebel T5i with 18-135mm), Extra lens (such as 28-300mm zoom) and flash, Spare memory card and small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 20.3 x 14.6 x 16.2 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Lowepro Adventura SH 120 II shoulder bag for Mirrorless Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,450.00
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 16 × 12 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | DSLR with attached kit lens (such as Canon Rebel T5i with 18-135mm), Spare memory card and small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 11.6 x 10.5 x 15.7 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Lowepro Adventura SH 110 II shoulder bag for Mirrorless Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,300.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 11 × 11.6 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Camcorder (such as Sony HDR-PJ340), Mirrorless Camera with kit lens, or action video camera, Spare memory card and small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 17 x 7.2 x 8.5 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Lowepro Adventura SH 100 II shoulder bag for DSLR
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,100.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 15 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | HOZ (such as Fuji S2000 HS or Canon SX510 HS), compact Mirrorless Camera with kit lens, or action video cam, Spare memory card and small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 11.5 x 9 x 13 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Lowepro Adventura TLZ 20 II shoulder bag for DSLR
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,100.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.8 × 14.5 × 10.8 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Mirrorless Camera with kit lens (such as Olympus PEN E-P5), Spare memory card and small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 13.5 x 8.6 x 13.5 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Lowepro Toploader Zoom 55 AW II shoulder bag for DSLR
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,500.00
Black
Galaxy Blue
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 17 × 19 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | DSLR with attached 70-200mm f/2.8, Small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 16.5 x 13 x 30 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
| Notebook capacity | Not Available |
| Tripod Storage | Not Available |
| Colour | Black, Galaxy Blue |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Lowepro |
Lowepro Toploader Zoom 50 AW II shoulder bag for DSLR
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,000.00
Black
Galaxy Blue
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 17 × 19 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | DSLR with attached 24-70mm f/2.8, Small accessories |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 16.5 x 13 x 22 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
| Notebook capacity | Not Available |
| Tripod Storage | Not Available |
| Colour | Black, Galaxy Blue |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Lowepro |
Lowepro m-Trekker SH 150 Camera Shoulder Bag Black
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,550.00
| Weight | 0.608 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 13 × 20 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Mirrorless kit such as Olympus OMD with attached 12-40mm lens, Mobile video kit, iPad mini, Memory cards, lens caps and personal items |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 26 x 10 x 17 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper, Clip-On Locking |
Lowepro m-Trekker SH 150 Camera Shoulder Bag Charcoal Grey
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,550.00
| Weight | 0.608 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 13 × 20 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Mirrorless kit such as Olympus OMD with attached 12-40mm lens, Mobile video kit, iPad mini, Memory cards, lens caps and personal items |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 26 x 10 x 17 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper, Clip-On Locking |
Lowepro m-Trekker HP 120 Camera Shoulder Bag Charcoal Grey
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,500.00
| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10 × 15 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Smaller mirrorless kit such as Sony A6500 with attached 16-55mm lens + additional lens, Mobile video kit, GorillaPod stand, Lighting and audio equipment, Passport, phone and small personal items |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 35 x 24.5 x 28 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper, Anchor Hook Locking |
Lowepro m-Trekker HP 120 Camera Shoulder Bag Black
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,500.00
| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10 × 15 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Smaller mirrorless kit such as Sony A6500 with attached 16-55mm lens + additional lens, Mobile video kit, GorillaPod stand, Lighting and audio equipment, Passport, phone and small personal items |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 35 x 24.5 x 28 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper, Anchor Hook Locking |