Home > Size 1 (0-1) > Page 49
Showing 961–980 of 1588 resultsSorted by popularity
Edifier W210BT Wireless Neckband Headphones with AI call noise cancellation technology
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,990.00
| Specification | Bluetooth V5.3 Bluetooth Protocol A2DP, AVRCP, HFP Playtime approx. 18 hours Charging Port USB-C (Type-C) Input DV 5V ⎓ 500mA Audio Coding SBC, LDAC Driver Φ10mm Dynamic Drivers Frequency Response 20Hz – 40KHz Output Sound Pressure Level 94dB ± 3dBSPL(A) IP Rating IP55 |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Edifier |
TrueView 3MP Smart 4G Dome camera with Motion detection, Two-Way-Communication T18021
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,250.00
Hikvision 4 MP IP Bullet ColorVu Night Color Camera DS-2CD1047G0-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,450.00
| Weight | .648 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.4 × 12 × 11.7 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @(F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 4 MP 50mtr Fixed Bullet Network Camera DS-2CD1T43G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,690.00
Lomography Konstruktor F Do-It-Yourself 35mm Film SLR Camera Kit
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,864.00
Lowepro Passport Sling III Slingbag for Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,600.00
Black
Grey
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 41 × 14.5 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | Mirrorless Camera (such as Sony NEX 6 or similar) or compact DSLR (such as Nikon D3200 with 18-55mm lens), Extra lens or flash, Smartphone, Tablet, Personal items |
| Exterior Material | Synthetic Fabric |
| Inside Bag Dimensions | 11 x 35 x 20 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
| Notebook capacity | Not Available |
| Tripod Storage | Not Available |
| Colour | Black, Grey |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Lowepro |
GoPro Pro 3.5mm Mic Adapter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,300.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Brand | GoPro |
Seagate 2TB BarraCuda SATA Desktop HDD
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,190.00
| Weight | 0.399 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.2 × 2.6 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Colour | Black |
| Storage Rotational Speed | 7200 RPM Spindle Speed |
| Brand | Seagate |
TP Link VIGI InSight S345ZI 4MP IP Outdoor with 5X Optical Zoom IR Motorized Varifocal Bullet Network Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹10,890.00
| Weight | 0.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11.1 × 11.1 × 8.7 cm |
| Camera | Image Sensor 1/2.7” Progressive Scan CMOS Shutter Speed 1/3 to 1/10000 s Slow Shutter Yes Minimum Illumination 0.005 Lux; 0 Lux with IR/White light Day/Night Mechanism IR Cut Filter Day/Night Switch Unified/ Scheduled/ Auto |
| Lens | Type Motorized Varifocal Lens Focal Length 2.7-13.5 mm (5X Optical Zoom) Aperture F1.6 FOV 2.7-13.5 mm: • Horizontal FOV: 29.6°-102.0° • Vertical FOV: 16.8°-53.8° • Diagonal FOV: 34.1°-122.8° Lens Mount Φ14 DORI Distance 2.7-13.5 mm: • Detect: 66-207 m (217-579 ft) • Observe: 28-86 m (92-282 ft) • Recognize: 13-41 m (43-135 ft) • Identify: 7-21 m (23-69 ft) |
| ANGLE ADJUSTMENT (MANUAL) | Range Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 90°, Rotation: 0° to 360° |
| ILLUMINATOR | IR LED • Quantity: 4 • Range: 60m (197ft) • Wavelength: 850nm Illuminator On/Off Control Auto/Scheduled/Always on/Always off |
| VIDEO | Max. Resolution 2688 x 1520 Main Stream • Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps • Resolution: 2688×1520, 2560×1440, 2304×1296, 2048×1280, 1920×1080 Note: • If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. Sub-Stream • Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps • Resolution: 1280×720, 848×480, 704×576, 640×480, 640×360, 352×288, 320×240 • Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. Bit Rate Control CBR, VBR Video Compression • Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264 • Sub-Stream: H.265/H.264 H.264 Type High Profile H.264+ Main Stream Supported H.265 Type Main Profile H.265+ Main Stream Supported Video Bit Rate • Main Stream: 256 Kbps to 6 Mbps • Sub-Stream: 512 Kbps to 1024 Kbps |
| IMAGE | Image Settings • Mirror • Brightness • Contrast • Saturation • Sharpness • Exposure • WDR • White Balance • Prevent Overexposure to Infrared Light • HLC Adjustable by Client Software Image Enhancement BLC/3D DNR/HLC/SmartIR Wide Dynamic Range 120 dB SNR ≥ 52 dB Image Parameters Switch Yes Privacy Mask Up to 4 Masks ROI 1 Region OSD Setting Yes |
EZVIZ H6C Pro 2MP Pan And Tilt Smart Home Wifi Camera Panoramic View with two way calling
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,490.00
| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 10.3 × 16.8 cm |
| Camera | Image sensor : F1.6@1/3″ Progressive Scan CMOS Shutter Speed : Self-adaptive shutter Lens : 4mm, view angle: 90°(Diagonal), 80° (Horizontal), 43°(Vertical) Lens Mount : M12 Day & Night : IR-cut filter with auto-switching DNR : 3D DNR WDR : Digital WDR |
| Compression | Video Compression : H.264/H.265 Video Bit Rate : Adaptive bit rate. |
| Network | Smart Alarm : Motion detection, Human Detection, Human Tracking, Big Noise Detection, Auto patrol Wi-Fi Pairing : AP paring Protocol : EZVIZ cloud proprietary protocol Interface Protocol : EZVIZ cloud proprietary protocol |
| Image | Max. Resolution : 1920 × 1080 Frame Rate : Max:25fps; Self-Adaptive during network transmission |
| Interface | Storage : Micro SD card slot (Max. 512G) Power : TYPE-C Wired Network : RJ45 X 1 (10M/100M self-adaptive Ethernet port) |
| Wi-Fi | Standard : IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range : 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz Channel Bandwidth : Supports 20MHz Security : WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate : 11b: 11Mbps, 11g :54Mbps, 11n :72Mbps Output Power(EIRP) : 19 dBm Antenna Gain : 1.9 dBi |
TrueView 3MP Smart 4G Bullet camera with Motion detection, Two-Way-Communication, All Time Color Vision T18075
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,490.00
Hikvision 2 MP IP Dome With Inbuilt Mic Indoor Network CCTV Camera DS-2CD1323G2-IUF
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹3,790.00
Hikvision 32 Channel 4K 2 SATA NVR- DS-7632NI-K2
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹14,590.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 5.2 cm |
| IP Video Input | 32 Channel |
| Incoming/Outgoing Bandwidth | Incoming : 256 Mbps Outgoing : 160 Mbps |
| Video/ Audio output | HDMI output resolution : 4K (3840 x 2160)/30Hz, 2K (2560 x 1440)/60Hz, 1920 x 1080/60Hz, 1600 x 1200/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz VGA output resolution : 1920 x 1080/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz Audio output : 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Decoding | Decoding format : H.265/H.265+/H.264/H.264+/MPEG4 Recording resolution : 8MP/6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF /2CIF/CIF/QCIF Synchronous playback : 32-ch Capability : 2-ch @ 4K, or 8-ch @ 1080p |
| Network management | Network protocols : TCP/IP, DHCP, HIK Cloud P2P, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS |
| Hard disk | SATA : 2 SATA interfaces Capacity : Up to 6TB capacity for each HDD |
Hikvision 2 MP 3 line series AcuSense IP Dome Human and Vehicle tracking by deep learning, Dark Fighter CCTV Camera DS-2CD3126G2-IS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,690.00
| Weight | 0.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Honeywell CCTV Camera HIB2PI Performance Lite IP IR Camera 2MP Bullet Night Vision
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,500.00
GoPro Rechargeable Battery for MAX 360 Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,650.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Brand | GoPro |
GoPro Replacement Door for HERO7 Black
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,750.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Brand | GoPro |
Canon RAYO i5 Data Projetor
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹32,500.00
| Weight | 0.26 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Brand | Canon |
Belkin F2CU012BT04-1.2m Micro USB Charging Cable for Android Mobiles and Tablets (Black)
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹200.00
| Weight | 0.0544 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 10.3 × 15.6 cm |
| Colour | Black |
| Brand | Belkin |