TrueView 3MP camera is 4GB enable and supports upto 256GB SD Card. Built-in high-sensitivity mic and speaker. Supports two-way audio and has Area motion detection, Humaniod detection.
TrueView 3MP Smart 4G Bullet camera with Motion detection, Two-Way-Communication, All Time Color Vision T18075
Out of stock
Features
Features
- 256GB SD Card support
- Alexa Support
- Built-in high-sensitivity MIC and speaker, support two-way audio
- 3 adjustable night vision modes
- Compatible with all ONVIF supported NVR
- Area motion detection, Humaniod detection, push alarm
Unique With All-Time-Color vision
₹3,490.00
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
BEST BUY ₹3,420.20
1
+ Orders Fulfilled
Description
UnBoxing
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
Q & A
Q & A
Ask a question
TrueView 3MP Smart 4G Bullet camera with Motion detection, Two-Way-Communication, All Time Color Vision T18075
Your question
* Question is required
Name
* Name is required
Email
* Email is required
There are no questions yet
Specification
General Information
| Image Sensor | 1/2.7” CMOS Sensor |
|---|---|
| Resolution | 3MP : 2304 x 1296 |
| Video Streaming | H.264+/H.265/H.265+ 2048 x 1536 @ 15 fps H.264+/H.265/H.265+ 640 x 480 @ 15 fps |
| Lens | 4mm Fixed lens |
| Infrared LED | Array 4 pc |
| White LED | Array 4 pc |
Physical Information
| Weight | 0.615 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 13.5 cm |


Reviews
There are no reviews yet