Home > Size 1 (0-1) > Page 27
Showing 521–540 of 1588 resultsSorted by price: low to high
RODE VideoMic GO II-H Ultracompact Analog/USB Camera-Mount Shotgun Microphone
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
RODE Magnetic Smartphone Accessory Mount
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
Godox MoveLink Mini LT 2-Person Wireless Microphone System for Cameras & iOS Devices (2.4 GHz, Cherry Pink)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹10,750.00
Godox MoveLink Mini LT 2-Person Wireless Microphone System for Cameras & iOS Devices (2.4 GHz, Classic Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹10,750.00
Godox MoveLink Mini LT 2-Person Wireless Microphone System for Cameras & iOS Devices (2.4 GHz, Cloud White)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹10,750.00
Hikvision 16 Channel 4K AcuSensxe NVR DS-7616NXI-K1
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹10,790.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 16 Channel |
| Intelligent Analytics | AI by Device : Facial recognition, perimeter protection, motion detection 2.0 AI by Camera : Facial recognition, perimeter protection, throwing objects from building, motion detection2.0, ANPR, VCA |
| Facial Recognition | Facial Detection and Analytics : Face picture comparison, human face capture, face picture search Face Picture Library : Up to 16 face picture libraries, with up to 20,000 face pictures in total (each picture ≤ 4 MB, total capacity ≤ 1 GB) Facial Detection and Analytics Performance : 1-ch, 8 MP Face Picture Comparison : 4-ch |
| Motion Detection 2.0 | By Device : All channels, 4 MP (when enhanced SVC mode is enabled, up to 8 MP) video analysis for human and vehicle recognition to reduce false alarm By Camera : All channels |
| Perimeter Protection | By Device : 1-ch, 4 MP (HD network camera, H.264/H.265) video analysis for human and vehicle recognition to reduce false alarm By Camera : All channels |
| Video and Audio | IP Video : Input 16-ch Incoming Bandwidth : 160 Mbps Outgoing Bandwidth : 80 Mbps HDMI Output : 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz VGA Output : 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz Video Output Mode : HDMI/VGA independent output CVBS Output : N/A Audio Output : 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) Two-Way Audio : 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |
Profoto Gel Kit for A1 Flash
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹10,900.00
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | Profoto |
ESSL MB160 Face Multi Biometric Time & Attendance with Access Control System
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹10,900.00
| Storage Capacity | Face Capacity : 1500 Fingerprint Capacity : 2000 ID card Capacity : 2000 Transaction Capacity : 100000 |
|---|---|
| Visual | Display : 2.8-inch TFT Screen |
| COMMUNICATION | Communication : TCP/IP, USB-Host Push Data : Yes |
| STANDARD FUNCTIONS | SMS, DLST, Scheduled-bell, Self-Service Query, Automatic Status Switch, T9 Input, Photo ID, Camera, Multi-verifcation Interface for Access Control 3rd Party Electric Lock, Door Sensor, Exit Button, Alarm |
| OPTIONAL FUNCTION | ID , Work Code, RS232 Printer |
| POWER & ENVIRONMENT | Battery : (Optional) Power Supply : DC 12V — 1.5A Verification Speed : ≤0.5 Sec Operating Temperature : 0OC – 45oC Dimension (in mm) : (L)167.5 x (W)148.8 x (H)32.2 |
RODE PodMic Dynamic Podcasting Microphone (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
Sennheiser MKE 400 Camera-Mount Shotgun Microphone (2nd Generation)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 8 cm |
| Brand | Sennheiser |
| Colour | Black |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Sennheiser Electronics |
| Importer | Sennheiser Electronics India Pvt Ltd |
| Country of origin | Romania |
Edifier NeoBuds Pro True Wireless Stereo Earbuds with Active Noise Cancellation and Quick Charge, White
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹10,990.00
| Weight | .0578 kg |
|---|---|
| Specification | Input 5V ⎓ 200mA (earbuds) 5V ⎓ 1A (charging case) IP Rating IP54 Playtime ANC On: 5h(earbuds) + 15h(charging case) ANC Off: 6h(earbuds) + 18h(charging case) Bluetooth V5.0 Bluetooth Protocol A2DP, AVRCP, HFP Weight Earbuds: 10.8g Charging case: 47g Output Sound Pressure Level 92 ± 3dBSPL(A) Frequency Response 20Hz – 40KHz(LDAC) 20Hz – 20KHz(SBC) Driver Knowles Balanced Armature Driver + 10mm Dynamic Driver Audio Coding LDAC, LHDC, SBC Charging Port USB-C (Type-C) Charging Time 1h (earbuds) 1h (charging case) |
| Country of origin | China |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Edifier |
Tilta Full Camera Cage For BMCC 6K (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Full Camera Cage For Fujifilm X-H2S (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Modular 15mm LWS Baseplate Type I (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Modular 15mm LWS Baseplate Type III (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Full Camera Cage For Canon R5C (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Full Camera Cage For Canon C70 (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Tiltaing Sony A7SIII Kit A (Tactical Grey)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Full Camera Cage For Sony A7SIII (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
RODE Lavalier II Omnidirectional Lavalier Microphone (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |