Home > Shop
Showing all 19 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
Shop
Netgear GS108PP 8-Port PoE+ Gigabit Ethernet Unmanaged Desktop Switch
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹10,090.00
SecurEye Defender Duo Solaris 3MP 4G Mini PT Dual Monitoring Solar Linkage Camera
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹9,490.00
| Image Sensor | 1/2.8” 3MP+3MP HD CMOS Dual Sensor |
|---|---|
| Resolution | 3MP+3MP HD CMOS Dual Sensor |
| Video Compression Standard | H.264 / H.265 |
| Lens | Bullet: 4mm fixed lens PT Dome: 4mm fixed lens |
| LED | IR LED : Bullet : 4 Pcs PT Dome : 4 Pcs White LED : Bullet : 4 Pcs PT Dome: 4 Pcs |
| Minimum Illumination | Color : 0.001 Lux, BW : 0 Lux |
SecurEye 4MP Pan Tilt 4G Solar Powered CCTV Camera S-CWC100, Easy Installation
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹7,490.00
| Weight | 0.978 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.2 × 19.1 × 17 cm |
| Camera Lens | Image Sensor : 1/2.8” CMOS Sensor Pixel : 4MP Max. Resolution : 2560 (H) X 1440 (V) Electronic shutter : 1/3s–1/30,000s Min. Illumination : Color: 0.05 lux@F1.6 B/W: 0.005 lux@F1.6 0 lux@F1.6 (Illuminator on) Illumination Distance : 20m – 30m (IR) 20m – 30m (white light) Illuminator On/Off Control : Manual; Smart IR Illuminator Number : 4 (IR, White light) PIR Sensor : Yes |
| Lens | Focal Length : 4mm Max. Aperture : F1.6 Field of View : H: 84° V: 42° D: 101° |
| Network | 4G : Yes Frequency Band : LTE-FDD: B1/3/5/7/8/20/28 LTE-TDD: Band 38/40/41 WCDMA: Band 1/5/8 GSM: 850/900/1800 Mhz Storage : Micro SD card (Support up to 256G) Mobile View : iOS; Android Management Software : Yes |
| PTZ | Pan/Tilt Range : Horizontal direction:350°; Vertical direction:150° Manual Control Speed : Pan: 62°/s; Tilt: 36.3°/s |
| Video | Video Compression : H.265; H.264; H.264+; H.265+ Resolution : Main Stream (2560 X 1440), Sub Stream(640 X 360) Video Frame Rate : 15fps Bit Rate Control : CBR/VBR Video Bit Rate : H.264: 32 kbps–8192 kbps Day/Night : Auto (ICR) BLC : Yes WDR : DWDR HLC : YES Noise Reduction : YES Motion Detection : YES Motion Detection Area Setting : YES Image Rotation : Flip Image Image enhancement : 3D DNR Audio Format : AAC, G711 |
| Solar | Maximum Power : 5.5W Operating Temperature : –40 °C to +80 °C (–40 °F to +176 °F) Panel : 7W Standard testing condition : AM = 1.5, 25 °C (77 °F), 1000 W/m², SMQ + 12% |
Secureye 24 Port PoE Giga Switch for CCTV Surveillance S-24GE-2UG-2UF-350W
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹14,990.00
Secureye 8 Port Giga PoE Switch 8 PoE + 2 Uplink 10/100/1000 Mbps for CCTV Surveillance System S-8GE-2UG-LD
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹3,850.00
Secureye 16 + 2 PoE with 2 Uplink Ports 10/100/1000 Mbps Giga Smart Managed Switch for CCTV Survilliance system S-16GE-2UG-1UF-NB
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹9,990.00
Secureye One Touch Video Door Phone with 7 Inch LCD Screen S-VDP9
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹4,590.00
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 13.2 × 2.2 cm |
| Indoor Unit | Indoor Unit: LCD Size: 17.78cm (7) (16:9) Adapter input Voltage: AC100-240V 50Hz-60Hz Adapter output Voltage: Current DC15V 1500mA Resolution Digital: 800*3(RGB)*480 Working Voltage: DC15V Power consumption: Stand-by <1.1W Visual angle:Up 50º, down 70º Working Temperature: -20ºC ~ +60ºC Relative humidity: 10%-90%(RH) Body size: 205*132*22mm |
| Outdoor Unit | IR Distance: 4 meters (approx) Visual angle: Up or down 66º, Left or right 75.7º Power: DC12V Camera: 1/3? CMOS 480 TVL Operation temperature:-25ºC~+65ºC |
| Country Of Origin | China |
| Brand | SecurEye |
Secureye 24 Port 24 + 2 PoE Switch S-24FE-2UE-LD
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹9,690.00
| Weight | 3.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 28.5 × 4.4 cm |
| Network Port | 24 10/100 port support IEEE802.3af/at |
| UP link port | 2GE Port |
| Network protocol | IEEE 802.3, IEEE802.3u,802.3x,802.3af/at |
| Power | PoE port output power : 15.4W/30W IEEE802.3af/at PoE power supply pins : Both 1/2+,3/6- and 4/5+,7/8- |
| Transmission distance | 100 ~ 150m |
| Network Medium | 10/100Mpbs 5 class and above non shielded twisted pair |
Secureye 4 + 2 Port POE SWITCH S-4FE-2UE-LD
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,550.00
| Weight | 0.94 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 22 × 6 cm |
| Ports | PoE Port : 1 to 4 support IEEE802.3af/at Up Link Port : 2 Up lik port |
| Transfer Rate | 100Mbps full Duplex, 10 or 100Mbps Half Duplex |
| Network protocol | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| POE Pin | 1/2+,3/6- 4/5+, 7/8-total 8 pins |
| Whole Power | Max 75W |
| Working Environment | Working Temperature: -10°-60°C |
Secureye Biometric Lock for Glass Door Homes Offices Other Commercial Spaces With Fingerprint, Password & Card Access with remote control unlocking, Black S-FGD200
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹10,190.00
Secureye Biometric Lock for Glass Door Homes Offices Other Commercial Spaces With Fingerprint, Password & Card Access, Black S-FGD100
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹10,190.00