The Manfrotto Pro Light 193 Camcorder Case for medium camcorder is an optimal professional solution for protecting, carrying and working with small to medium camcorders or video DSLR with small video rig setup. Signature Exo-Tough construction together with Rip-stop Nylon fabric protect the bag from external shock. Camera Protection Systems (CPS) safeguard your precious gears from the vibration during transportation. Built-in aluminum frame positioned near the opening further strengthen the protection. Intelligent dual-zipper top open design ensure big opening and quick camera access on the move. Full-length external organizer pocket helps you organize small accessories. Removable padded shoulder strap & compatible to standard trolley make transportation even easier. Flexible divider systems make it compatibles to a lot of different camera & camcorder models.
Manfrotto Pro Light 193 Camcorder Case for medium camcorder
Available on back-order
Description
UnBoxing
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
Q & A
Q & A
Ask a question
Manfrotto Pro Light 193 Camcorder Case for medium camcorder
Your question
* Question is required
Name
* Name is required
Email
* Email is required
There are no questions yet
Specification
General Information
| Capacity (ltr) | Unknown |
|---|---|
| Can Accommodate | Medium Sized Camcorder |
| Exterior Material | Nylon |
| Inside Bag Dimensions | 52 x 22 x 22 cm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Physical Information
| Weight | 1.68 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 31 × 26 cm |


Reviews
There are no reviews yet