Good to go with this ergonomic and multi-functional camera backpack. Advanced Camera and Laptop Backpack Gearpack M for DSLR/CSC is an innovative, strong and versatile camera back pack with well designed, protective features that stores and carries your camera gear in one neat, light weight and compact package. Made of extra resilient material, it ticks every box for creative design, functionality, durability and safety; giving you superior carrying quality. It can keep a Pro DSLR system with a 70-200/2.8 lens attached in place, as well as 3 additional lenses, or can be used for instance to carry a DJI Mavic Pro Drone and a DJI OSMO+. Whether you are a professional or an amateur photographer, you can keep everything totally secure and open the Dual zipper compartments fully to quickly access whatever you need. Accessories, such as; media, batteries, cables, cleaning cloths, camera cards and more, as well as personal items, such as; phone, wallet, pad and pens, can all be stored safely. A Tripod can be attached to the side with a strap. The camera back pack is also delivered with a rain cover for extra protection against wet and damp weather.
Features
Features
- Stores a DJI Mavic Pro plus a DJI OSMO+
- Compact, roomy and lightweight camera backpack
- Made of extra resilient material for high performance
- Features large pockets for accessories and personal items
- Multifunctional and versatile enough for cameras or laptops
₹5,600.00
Available on back-order
BEST BUY ₹5,487.99
1
+ Orders Fulfilled
Description
UnBoxing
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
Q & A
Q & A
Ask a question
Manfrotto Advanced Gear Camera and Laptop Medium Backpack
Your question
* Question is required
Name
* Name is required
Email
* Email is required
There are no questions yet
Specification
General Information
| Capacity (ltr) | Unknown |
|---|---|
| Can Accommodate | DSLR camera along with up to 4 lenses |
| Exterior Material | Nylon |
| Inside Bag Dimensions | 250 mm x 120 mm x 330 mm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zipper |
Physical Information
| Weight | 0.77 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 28 × 19 cm |


Reviews
There are no reviews yet