Honeywell Trueno U400 Bluetooth Speaker – Honeywell Trueno U400 Bluetooth Speaker | Specs, Features, and FAQs Highlights: 30 Watt output power – Seamless connectivity with Bluetooth V5.3 and 15M Bluetooth Range – Supports a lithium-ion battery of 5000 mAh – Fast Charging technology supported by Type C charging port – IPX6 (waterproof) – 15 hours of Total Playtime with one full charge – Equipped with 2 Bass radiators for an immersive deep bass experience – RGB lights surrounding the bass radiators to bring the music alive – Effortlessly connect two speakers together through its TWS feature – Premium stereo sound with 78mm*2 drivers – Compatible connectivity via TF Card, USB, Bluetooth & 3.5mm AUX – Integrated microphone allows the speaker to be used for phone calls – Available colors: Black Identifiers: SKU HC000120/AUD/BTS/U400/BLK | GTIN 8906120135207 Why it stands out: premium build, reliable performance, and easy setup. Optimized for clear sound, durability, and everyday convenience. FAQs: Q: What is included in the box? A: Device, charging cable, and quick start guide. Q: Is there a warranty? A: Yes, manufacturer warranty applies. Q: Who is this for? A: Great for home, office, and travel use. Best for: Honeywell Trueno U400 Bluetooth Speaker users seeking dependable quality.
Honeywell Trueno U400 Bluetooth Speaker
Features
•30 Watt output power
•Seamless connectivity with Bluetooth V5.3 and 15M Bluetooth Range
•Supports a lithium-ion battery of 5000 mAh
•Fast Charging technology supported by Type C charging port
•IPX6 (waterproof)
•15 hours of Total Playtime with one full charge
•Equipped with 2 Bass radiators for an immersive deep bass experience
•RGB lights surrounding the bass radiators to bring the music alive
•Effortlessly connect two speakers together through its TWS feature
•Premium stereo sound with 78mm*2 drivers
•Compatible connectivity via TF Card, USB, Bluetooth & 3.5mm AUX
•Integrated microphone allows the speaker to be used for phone calls
•Available colors: Black
Out of stock
₹10,999.00 Original price was: ₹10,999.00.₹4,432.00Current price is: ₹4,432.00.
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
BEST BUY ₹4,343.36 Save 2% by paying through Bank & UPI
-
RazorPay Trusted Business
-
Safe & Free Delivery
-
COD Available
-
GST Invoicing Save* Upto 18%
Description
Q & A
Honeywell Trueno U400 Bluetooth Speaker
Related Products
Hikvision 2 MP 3 line series AcuSense IP Dome Human and Vehicle tracking by deep learning, Dark Fighter CCTV Camera DS-2CD3126G2-IS
Out of stock
| Weight | 0.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Honeywell I-HNVR-1240 H.265 2HDD 40 Channel NVR 4K
In stock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 27.7 × 44 cm |
| Video Input | 40 Channel |
| Max Resolution | 12MP |
| Bandwidth | Income 320Mbps; Outgoing 320Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1600, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/6/8/9/10/13/16/20/25/36/40/64 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1110 H.265 1HDD 10 Channel NVR
In stock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.6 × 4.8 cm |
| Video Input | 10 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Income 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160,1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1440×900, 1366×768, 1280×800, 1280×720, 1024×768 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/8/9/10 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell CCTV Camera AHD 2MP Full HD IR Fixed Lense Bullet Night Vision 1080P HABC-2005PI-L
Out of stock
Honeywell CCTV Camera HIE2PI Performance Lite IP IR Camera 2MP Dome Night Vision
Out of stock
Honeywell CCTV Camera AHD 2MP Full HD Fixed Lense Bullet Night Vision 1080P HABC-2005PI
Out of stock

Reviews
There are no reviews yet