Honeywell Suono P40 Wired Headphones – Honeywell Suono P40 Wired Headphones | Specs, Features, and FAQs Highlights: Immersive audio experience with 40mm drivers Ultra lightweight and comfortable – Adjustable Headband with rotating mic – USB Cable with volume control – Powerful bass and clear treble sounds – Soft, cushioned ear cups provide a snug fit making it Ideal for long hours of use – Superior sound quality and 2 mtr length cable for easy of use Compact and durable Identifiers: SKU HC000601/AUD/WHP/BLK/USB | GTIN 8906120136266 Why it stands out: premium build, reliable performance, and easy setup. Optimized for clear sound, durability, and everyday convenience. FAQs: Q: What is included in the box? A: Device, charging cable, and quick start guide. Q: Is there a warranty? A: Yes, manufacturer warranty applies. Q: Who is this for? A: Great for home, office, and travel use. Best for: Honeywell Suono P40 Wired Headphones users seeking dependable quality.
Home > Shop > Mobile > Headphones > Honeywell Suono P40 Wired Headphones
Honeywell Suono P40 Wired Headphones
Features
• Immersive audio experience with 40mm drivers
Ultra lightweight and comfortable
• Adjustable Headband with rotating mic
• USB Cable with volume control
• Powerful bass and clear treble sounds
• Soft, cushioned ear cups provide a snug fit making it Ideal for long hours of use
• Superior sound quality and 2 mtr length cable for easy of use
Compact and durable
In stock (can be backordered)
₹4,999.00 Original price was: ₹4,999.00.₹2,823.00Current price is: ₹2,823.00.
In stock (can be backordered)
BEST BUY ₹2,766.54 Save 2% by paying through Bank & UPI
-
RazorPay Trusted Business
-
Safe & Free Delivery
-
COD Available
-
GST Invoicing Save* Upto 18%
1
+ Orders Fulfilled
Description
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
Q & A
Q & A
Ask a question
Honeywell Suono P40 Wired Headphones
Your question
* Question is required
Name
* Name is required
Email
* Email is required
There are no questions yet
SKU:
HC000601/AUD/WHP/BLK/USB
Tags: audio, audio accessories, Bluetooth speaker, entertainment audio, Headphones, high quality sound, home audio, honeywell, Honeywell headphones, Honeywell sound bar, Honeywell TWS, in-ear headphones, noise cancelling headphones, over-ear headphones, personal audio, portable audio, sound bars, true wireless earbuds, TWS, wireless headphones, wireless sound bar
Related Products
Honeywell Air Touch V4 Air Purifier
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Hikvision 2 MP 3 line series AcuSense IP Dome Human and Vehicle tracking by deep learning, Dark Fighter CCTV Camera DS-2CD3126G2-IS
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,690.00
| Weight | 0.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Honeywell I-HNVR-1240 H.265 2HDD 40 Channel NVR 4K
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹20,990.00
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 27.7 × 44 cm |
| Video Input | 40 Channel |
| Max Resolution | 12MP |
| Bandwidth | Income 320Mbps; Outgoing 320Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1600, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/6/8/9/10/13/16/20/25/36/40/64 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1220 H.265 2HDD 20 Channel NVR
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹17,490.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 20 cm |
| Video Input | 20 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Incoming 120Mbps; Outgoing 100Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/12/13/16/20A/20B |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell CCTV Camera AHD 720P IR Fixed Lense Bullet Night Vision Vandal Resisatance HABC-1005PI HD Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,090.00
Honeywell CCTV Camera AHD 2MP Full HD Fixed Lense Dome Night Vision 1080P HADC-2005PI
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,640.00

Reviews
There are no reviews yet