Honeywell Suono P300 Bluetooth Speaker – Honeywell Suono P300 Bluetooth Speaker | Specs, Features, and FAQs Highlights: 10 Watts output power – Seamless connectivity with Bluetooth V5.3 and 15M Bluetooth Range – Supports a lithium battery of 1200 mAh – Fast Charging technology supported by Type C charging port – IPX4 (Water-resistant) – 9 hours of Total Playtime with one full charge – Effortlessly connect two speakers together through the TWS feature – Premium stereo sound with 52mm*2 drivers – Compatible connectivity via TF Card, USB & Bluetooth, 3.5mm AUX – Integrated Microphone allows the speaker to be used for phone calls – 2 Year Warranty Identifiers: SKU HC000116/AUD/BTS/P300/BLU | GTIN 8906120133524 Why it stands out: premium build, reliable performance, and easy setup. Optimized for clear sound, durability, and everyday convenience. FAQs: Q: What is included in the box? A: Device, charging cable, and quick start guide. Q: Is there a warranty? A: Yes, manufacturer warranty applies. Q: Who is this for? A: Great for home, office, and travel use. Best for: Honeywell Suono P300 Bluetooth Speaker users seeking dependable quality.
Honeywell Suono P300 Bluetooth Speaker (Blue)
Features
• 10 Watts output power
• Seamless connectivity with Bluetooth V5.3 and 15M Bluetooth Range
• Supports a lithium battery of 1200 mAh
• Fast Charging technology supported by Type C charging port
• IPX4 (Water-resistant)
• 9 hours of Total Playtime with one full charge
• Effortlessly connect two speakers together through the TWS feature
• Premium stereo sound with 52mm*2 drivers
• Compatible connectivity via TF Card, USB & Bluetooth, 3.5mm AUX
• Integrated Microphone allows the speaker to be used for phone calls
• 2 Year Warranty
In stock (can be backordered)
₹2,999.00 Original price was: ₹2,999.00.₹1,178.00Current price is: ₹1,178.00.
In stock (can be backordered)
BEST BUY ₹1,154.44 Save 2% by paying through Bank & UPI
-
RazorPay Trusted Business
-
Safe & Free Delivery
-
COD Available
-
GST Invoicing Save* Upto 18%
Description
Q & A
Honeywell Suono P300 Bluetooth Speaker (Blue)
Related Products
Honeywell Air Touch P1 Air Purifier
Out of stock
Honeywell Air Touch V3 Air Purifier
Out of stock
Honeywell Impact I-HNVR-1105 1HDD 5 Channel NVR
Out of stock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 × 25.5 × 23.1 cm |
| Video Input | 5 Channel |
| Max Resolution | 6MP |
| Bandwidth | Income 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160,1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/9 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1440 H.265 4HDD 40 Channel NVR 4K
Available on backorder
| Weight | 3.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.75 × 34.7 × 44 cm |
| Video Input | 40 Channel |
| Max Resolution | 12MP |
| Bandwidth | Income 200Mbps; Outgoing 200Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1600, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/6/8/9/10/13/16/20/25/36/40/64 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1120 H.265 1HDD 20 Channel NVR
In stock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 20 cm |
| Video Input | 20 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Income 80Mbps; Outgoing 80Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/8/9/10/13/16/20A/20B |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell CCTV 8 Channel NVR Performance Lite HA-NVR-2108
Out of stock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 23.3 × 4.2 cm |
| Operating System | Embedded Linux |
| Video Compression | Standard H.265, H.264 |
| Network Access Bandwidth | 64 MBPS |
| Video Output | HDMI × 1 : 2560×1440/1920×1080/1280×1024/10 24×768 VGA × 1 : 1920×1080/1280×1024/1024×768 |
| 2-way Audio | No |
| Record Mode | Manual / Scheduled / Motion Detection |

Reviews
There are no reviews yet