Honeywell Moxie V200 Bluetooth Speaker – Honeywell Moxie V200 Bluetooth Speaker | Specs, Features, and FAQs Highlights: Seamless connectivity with Bluetooth V5.0 – Built-in rechargeable lithium-ion 1200 mAh battery supports upto 150 hours of standby time – Get upto 12 hours of Playtime in just 3 hours of charge with micro-USB cable – Easily make calls with integrated mic – Effortlessly connect two speakers together through it TWS feature – Compatible connectivity via TF Card – Play music through the special Quad cable from your laptop or pc – IPX4 (water resistant) – Experience the premium stereo sound from 52 mm drivers – Enjoy uninterrupted audio experience with 10m of Bluetooth range – Output Power: 5W – Material: ABS + Fabric Grill – Product Dimension: 9.7*7.3*7.3 cm – Product Weight: 290g – In the box: Speaker x1, USB to micro-USB Quad cable (for playing music and charging) x1, User Manual x1, Warranty Card x1 Identifiers: SKU HC000104/AUD/BTS/V200/OG | GTIN 8906120131698 Why it stands out: premium build, reliable performance, and easy setup. Optimized for clear sound, durability, and everyday convenience. FAQs: Q: What is included in the box? A: Device, charging cable, and quick start guide. Q: Is there a warranty? A: Yes, manufacturer warranty applies. Q: Who is this for? A: Great for home, office, and travel use. Best for: Honeywell Moxie V200 Bluetooth Speaker users seeking dependable quality.
Honeywell Moxie V200 Bluetooth Speaker (Olive Green)
Features
• Seamless connectivity with Bluetooth V5.0
• Built-in rechargeable lithium-ion 1200 mAh battery supports upto 150 hours of standby time
• Get upto 12 hours of Playtime in just 3 hours of charge with micro-USB cable
• Easily make calls with integrated mic
• Effortlessly connect two speakers together through it TWS feature
• Compatible connectivity via TF Card
• Play music through the special Quad cable from your laptop or pc
• IPX4 (water resistant)
• Experience the premium stereo sound from 52 mm drivers
• Enjoy uninterrupted audio experience with 10m of Bluetooth range
• Output Power: 5W
• Material: ABS + Fabric Grill
• Product Dimension: 9.7*7.3*7.3 cm
• Product Weight: 290g
• In the box: Speaker x1, USB to micro-USB Quad cable (for playing music and charging) x1, User Manual x1, Warranty Card x1
Out of stock
₹2,599.00 Original price was: ₹2,599.00.₹1,273.00Current price is: ₹1,273.00.
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
BEST BUY ₹1,247.54 Save 2% by paying through Bank & UPI
-
RazorPay Trusted Business
-
Safe & Free Delivery
-
COD Available
-
GST Invoicing Save* Upto 18%
Description
Q & A
Honeywell Moxie V200 Bluetooth Speaker (Olive Green)
Related Products
Honeywell Air Touch V1 Air Purifier
Out of stock
Honeywell Impact I-HNVR-1105 1HDD 5 Channel NVR
Out of stock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 × 25.5 × 23.1 cm |
| Video Input | 5 Channel |
| Max Resolution | 6MP |
| Bandwidth | Income 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160,1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/9 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1110 H.265 1HDD 10 Channel NVR
In stock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.6 × 4.8 cm |
| Video Input | 10 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Income 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160,1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1440×900, 1366×768, 1280×800, 1280×720, 1024×768 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/8/9/10 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell Performance AHD 8ch DVR 1080 Full HD HA-DVR-2108-L
Out of stock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.6 × 4.8 cm |
| Analog Camera Input | 8 Channel, BNC |
| AHD Camera | 1080P@25/30, 720P@25/30fps |
| Audio In/Out | 1/1, RCA |
| Video Compression | H.265 / H.264 |
| Resolution | 1080N, 720P, 960H, D1, CIF |
| Record Rate | Main Stream: 1st channel 1080N/720P(1~25/30fps), Other Channels 1080N/720P(1~15fps); 960H/D1/CIF (1~25/30fps) Sub Stream: CIF (1~7fps) |
Honeywell CCTV Camera AHD 2MP Full HD Fixed Lense Dome Night Vision 1080P HADC-2005PI
Out of stock
Honeywell CCTV Camera AHD 2MP Full HD Fixed Lense Bullet Night Vision 1080P HABC-2005PI
Out of stock

Reviews
There are no reviews yet