Honeywell Moxie V1100 Truly Wireless Earbuds – Honeywell Moxie V1100 Truly Wireless Earbuds | Specs, Features, and FAQs Highlights: Seamless connectivity with Bluetooth V5.3 and 10m of Bluetooth range – Up to 6 hours of audio bliss per earbud – Lithium Ion 310 mAh battery supports up to 100 hours of standby time and a digital display to track the battery life – 31 hours of total playtime with one full charge – Fast Charging technology supported by Type C charging port – IPX4 (water resistant) – Voice assistant enabled – Dynamic audio performance with 13mm*2 drivers – Easily control your sound and manage calls from your earbuds with integrated controls and mic – Lightweight materials make these comfortable on your ears – Case equipped with adjustable braided strap, making it the perfect travel companion – 2 Year Warranty Identifiers: SKU HC000314/AUD/TWS/WHT | GTIN 8906120133456 Why it stands out: premium build, reliable performance, and easy setup. Optimized for clear sound, durability, and everyday convenience. FAQs: Q: What is included in the box? A: Device, charging cable, and quick start guide. Q: Is there a warranty? A: Yes, manufacturer warranty applies. Q: Who is this for? A: Great for home, office, and travel use. Best for: Honeywell Moxie V1100 Truly Wireless Earbuds users seeking dependable quality.
Honeywell Moxie V1100 Truly Wireless Earbuds (White)
Features
• Seamless connectivity with Bluetooth V5.3 and 10m of Bluetooth range
• Up to 6 hours of audio bliss per earbud
• Lithium Ion 310 mAh battery supports up to 100 hours of standby time and a digital display to track the battery life
• 31 hours of total playtime with one full charge
• Fast Charging technology supported by Type C charging port
• IPX4 (water resistant)
• Voice assistant enabled
• Dynamic audio performance with 13mm*2 drivers
• Easily control your sound and manage calls from your earbuds with integrated controls and mic
• Lightweight materials make these comfortable on your ears
• Case equipped with adjustable braided strap, making it the perfect travel companion
• 2 Year Warranty
In stock (can be backordered)
₹3,999.00 Original price was: ₹3,999.00.₹1,141.00Current price is: ₹1,141.00.
In stock (can be backordered)
BEST BUY ₹1,118.18 Save 2% by paying through Bank & UPI
-
RazorPay Trusted Business
-
Safe & Free Delivery
-
COD Available
-
GST Invoicing Save* Upto 18%
Description
Q & A
Honeywell Moxie V1100 Truly Wireless Earbuds (White)
Related Products
Honeywell Air Touch V2 Air Purifier
Out of stock
Honeywell I-HNVR-1240 H.265 2HDD 40 Channel NVR 4K
In stock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 27.7 × 44 cm |
| Video Input | 40 Channel |
| Max Resolution | 12MP |
| Bandwidth | Income 320Mbps; Outgoing 320Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1600, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/6/8/9/10/13/16/20/25/36/40/64 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell CCTV Camera AHD 720P IR Fixed Lense Bullet Night Vision Vandal Resisatance HABC-1005PI HD Camera
Out of stock
Honeywell CCTV Camera AHD 2MP Full HD IR Fixed Lense Bullet Night Vision 1080P HABC-2005PI-L
Out of stock
Honeywell CCTV 16 Channel NVR Performance Lite HA-NVR-2216
Out of stock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 26.8 × 5.2 cm |
| Operating System | Embedded Linux |
| Video Compression | Standard H.265, H.264 |
| Network Access Bandwidth | 112 MBPS |
| Video Output | HDMI × 1 : 3840 × 2160 / 1920 × 1080 / 1280 × 1024/ 1024 × 768 VGA × 1 : 1920 × 1080 / 1280 × 1024 / 1024 × 768 |
| 2-way Audio | RCA x 1 |
| Record Mode | Manual / Scheduled / Motion Detection |
Honeywell CCTV Camera HIE2PI Performance Lite IP IR Camera 2MP Dome Night Vision
Out of stock

Reviews
There are no reviews yet