Honeywell Aviator Bluetooth Speaker (Dark Grey) – Honeywell Aviator Bluetooth Speaker (Dark Grey) | Specs, Features, and FAQs Highlights: Proprietary True-Lossless 1MBPS+Audio Codec – Seamless Connectivity with Bluetooth V5.31 and 30M Bluetooth Range – Lossless Booster Dongle Connectivity with Type C and Lightning Connector – Support Multi-Mode Audio-In- Lossless Booster/Bluetooth/AUX – Acoustic and Audio System Designed with Patented Technologies – All-Digital Processing for 5 Drivers – 5 Channels of Amplifier & 3 Independent Sound Cavities – Ambient LED Light for Eye-Soothing Ambience Identifiers: SKU HC000502/AUD/AVT/DGRY | GTIN 8906120135276 Why it stands out: premium build, reliable performance, and easy setup. Optimized for clear sound, durability, and everyday convenience. FAQs: Q: What is included in the box? A: Device, charging cable, and quick start guide. Q: Is there a warranty? A: Yes, manufacturer warranty applies. Q: Who is this for? A: Great for home, office, and travel use. Best for: Honeywell Aviator Bluetooth Speaker (Dark Grey) users seeking dependable quality.
Honeywell Aviator Bluetooth Speaker (Dark Grey)
Features
•Proprietary True-Lossless 1MBPS+Audio Codec
•Seamless Connectivity with Bluetooth V5.31 and 30M Bluetooth Range
•Lossless Booster Dongle Connectivity with Type C and Lightning Connector
•Support Multi-Mode Audio-In꞉ Lossless Booster/Bluetooth/AUX
•Acoustic and Audio System Designed with Patented Technologies
•All-Digital Processing for 5 Drivers
•5 Channels of Amplifier & 3 Independent Sound Cavities
•Ambient LED Light for Eye-Soothing Ambience
Available on back-order
₹99,000.00 Original price was: ₹99,000.00.₹33,532.00Current price is: ₹33,532.00.
Available on back-order
BEST BUY ₹32,861.36 Save 2% by paying through Bank & UPI
-
RazorPay Trusted Business
-
Safe & Free Delivery
-
COD Available
-
GST Invoicing Save* Upto 18%
1
+ Orders Fulfilled
Description
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
Q & A
Q & A
Ask a question
Honeywell Aviator Bluetooth Speaker (Dark Grey)
Your question
* Question is required
Name
* Name is required
Email
* Email is required
There are no questions yet
SKU:
HC000502/AUD/AVT/DGRY
Tags: audio, audio accessories, Bluetooth speaker, entertainment audio, Headphones, high quality sound, home audio, honeywell, Honeywell headphones, Honeywell sound bar, Honeywell TWS, in-ear headphones, noise cancelling headphones, over-ear headphones, personal audio, portable audio, sound bars, true wireless earbuds, TWS, wireless headphones, wireless sound bar
Related Products
Honeywell Air Touch V4 Air Purifier
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Honeywell Air Touch V3 Air Purifier
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Honeywell Impact I-HNVR-1105 1HDD 5 Channel NVR
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,490.00
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 × 25.5 × 23.1 cm |
| Video Input | 5 Channel |
| Max Resolution | 6MP |
| Bandwidth | Income 50Mbps; Outgoing 40Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160,1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/5/6/7/9 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1440 H.265 4HDD 40 Channel NVR 4K
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹29,500.00
| Weight | 3.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.75 × 34.7 × 44 cm |
| Video Input | 40 Channel |
| Max Resolution | 12MP |
| Bandwidth | Income 200Mbps; Outgoing 200Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1600, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 800×600, 1024×768, 1366×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/3/4/6/8/9/10/13/16/20/25/36/40/64 |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell I-HNVR-1220 H.265 2HDD 20 Channel NVR
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹17,490.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 20 cm |
| Video Input | 20 Channel, RJ45 |
| Max Resolution | 8MP |
| Bandwidth | Incoming 120Mbps; Outgoing 100Mbps |
| HDMI/VGA Output | HDMI 1-ch, 3840×2160, 2560×1440, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 VGA 1-ch, 1920×1080, 1280×720, 1024×768, 1440×900, 1280×800 |
| Screen Split | 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/12/13/16/20A/20B |
| Audio Output | 1x RCA |
Honeywell Performance AHD 16ch DVR 1080 Full HD HA-DVR-2116-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹11,000.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.6 × 4.8 cm |
| Analog Camera Input | 16 Channel, BNC |
| AHD Camera | 1080P@25/30, 720P@25/30fps |
| Audio In/Out | 1/1, RCA |
| Video Compression | H.265 / H.264 |
| Resolution | 1080N, 720P, 960H, D1, CIF |
| Record Rate | Main Stream: 1st channel 1080N/720P(1~25/30fps), Other Channels 1080N/720P(1~15fps); 960H/D1/CIF (1~25/30fps) Sub Stream: CIF (1~7fps) |


Reviews
There are no reviews yet