CORSAIR AF120 LED cooling fans combine bright LED lighting, strong static pressure, low noise, and high airflow to deliver great cooling performance anywhere in your PC.
Description
UnBoxing
Reviews (0)
Add a review
You must be logged in to post a review
Log In
Q & A
Q & A
Ask a question
Corsair Air Series AF120 LED (2018) Red 120mm Fan Single Pack
Your question
* Question is required
Name
* Name is required
Email
* Email is required
There are no questions yet
Specification
General Information
| Fan Size | 120mm x 25mm |
|---|---|
| Bearing Type | Hydraulic |
| Flow Type | Static Pressure |
| LED Color | Red |
| Operating Voltage | 7V – 12V |
| PWM Control | No |
Physical Information
| Weight | 0.14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |


Reviews
There are no reviews yet