Filter by price
Filter by brands
Color
Material
Storage
ProGrade Digital 256GB UHS-II SDXC Memory Card (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹18,800.00
ProGrade Digital SDXC UHS-II V60 Memory Card 64GB (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,750.00
ProGrade Digital SDXC UHS-II V60 Memory Card 128GB (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹10,250.00
ProGrade Digital Dual-Slot UHS-II SDXC USB 3.2 Gen 2 Type-C Card Reader
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,731.00
ProGrade Digital CFexpress Type A & UHS-II SDXC Dual-Slot USB 3.2 Gen 2 Card Reader
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,700.00
ProGrade Digital Dual-Slot CFast 2.0 & UHS-II SDXC USB 3.1 Gen 2 Type-C Card Reader
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,700.00
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 3 cm |
| Memory Card Slots | 1 x CFast (CFast 2.0 / SATA III [6 Gb/s]), 1 x SDXC (UHS-II [312 MB/s]) |
| Host Connection | USB Type-C Male [USB 3.1 / 3.2 Gen 2 (10 Gb/s)] |
| Power Source | USB Bus Power |
| LED Indicators | Available |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | ProGrade Digital, Taiwan |
ProGrade Digital 256GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹10,800.00
ProGrade Digital 64GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,500.00
ProGrade Digital 128GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,900.00
ProGrade Digital 64GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,600.00
ProGrade Digital 128GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹10,700.00
ProGrade Digital 256GB UHS-II microSDXC Memory Card with SD Adapter (2-Pack)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,500.00
Kodak 32GB SDHC 95 MBPS Waterproof SD Card
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,000.00
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 cm |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Kodak |
Nikon 64GB XQD Memory Card
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹9,100.00
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 3 cm |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Nikon |
WD 240GB Green SATA 2.5″ Internal SSD
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,975.00
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 3 cm |
| Storage Form Factor | 2.5″ |
| Storage Interface | SATA III |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Brand | WD |
SanDisk ImageMate Pro USB 3.0 Reader
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹2,100.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 4.5 × 1.6 cm |
| Card Reader Supported OS | Microsoft Windows 7, Microsoft Windows 8, Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 10 or Later, Mac OS X 10.2.8 or later, Linux Kernel 2.6.30 or later |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | SanDisk |
Seagate 1TB Surveillance Hard Disk HDD for CCTV 3.5”
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,550.00
| Weight | 0.431 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.2 × 2.6 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Colour | Black |
| Storage Rotational Speed | 7200 RPM |
| Brand | Seagate |
Toshiba 2TB Surveillance Hard Disk 3.5”
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,450.00
| Weight | 0.68 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.2 × 2.6 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Colour | Black |
| Storage Rotational Speed | 5700 RPM |
| Brand | Toshiba |








