Filter by price
Filter by brands
Color
External Hard Disk
TerraMaster D2-320 2-Bay USB 3.2 Gen 2 RAID Enclosure for HDD/SSD
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹13,500.00
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22.2 × 11.9 × 15.4 cm |
| Brand | Terramaster |
| Colour | Black |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Terramaster Technology Co., Ltd.Room 2-A1, Building A, Qingchuangcheng, Zhangkeng Community, Mimzhi Street, Longhua District, Shenzhen Guangdong, China-518131 |
| Importer | Nikita Distributors (India) |
| Country of origin | China |
Toshiba 2TB External USB Hard Drive (Black)
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹5,300.00
| Weight | 0.24 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11.9 × 7.9 × 2.1 cm |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Colour | Black |
| Hard Disk Rotational Speed | 5400 RPM |
| Brand | Toshiba |
Toshiba 1TB External USB Hard Drive (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,520.00
| Weight | 0.181 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.4 × 13.1 × 4.1 cm |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Colour | Black |
| Hard Disk Rotational Speed | 5400 RPM |
| Brand | Toshiba |
Seagate 1TB Backup Plus Slim Portable External USB 3.0 Hard Drive (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,875.00
| Weight | 0.181 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 12 × 3 cm |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Colour | Black |
| Brand | Seagate |
Seagate 2TB Backup Plus Slim Portable External USB 3.0 Hard Drive (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,400.00
| Weight | 0.181 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 12 × 3 cm |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Colour | Black |
| Brand | Seagate |
Seagate 4TB Backup Plus USB 3.0 External Hard Drive with USB Hub
Rated 5.00 out of 5
(2)
Out of stock
₹8,400.00
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 7 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Brand | Seagate |


