Pro Video
AVMATRIX Mini SC1221 HDMI to Dual 3G-SDI Pocket-Size Broadcast Converter
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹7,850.00
AVMATRIX HDMI 2.0 to 12G-SDI 4K Broadcast Signal Converter SC1221-12G
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹18,000.00
AVMATRIX 12G-SDI to HDMI 2.0 4K Broadcast Signal Converter SC1112-12G
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹18,000.00
AVMATRIX 12G-SDI Fiber Optic Extender Transmitter/Receiver Set
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹57,000.00
AVMATRIX 3G-SDI Fiber Optic Extender Transmitter & Receiver Set
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹32,000.00
AVMATRIX SD1151 1×5 12G-SDI Reclocking Distribution Amplifier
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹24,500.00
AVMATRIX SD1191 1×9 3G-SDI Reclocking Distribution Amplifier
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹16,000.00
AVMATRIX SC2031 HDMI/AV to 3G-SDI Scaling Converter
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹17,500.00
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 6 cm |
| Brand | AVMATRIX |
| Warranty | 3 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Zhanghou Matrix Electronic Technology Co., Ltd |
| Importer | CDM Technologies & Solutions Pvt Ltd |
| Country of origin | China |
| Video Inputs | HDMI Video Input: 1 x HDMI type-A AV Input: 1 x 1/8″ (3.5 mm) jack AES/EBU Digital Audio Input: 1 x 1/4″ (6.35 mm) TRS jack Analog Audio Input: 1 x 1/8″ (3.5 mm) jack |
AVMATRIX SC1120 3G-SDI to HDMI & AV Scaling Converter
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹17,500.00
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 6 cm |
| Brand | AVMATRIX |
| Warranty | 3 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Zhanghou Matrix Electronic Technology Co., Ltd |
| Importer | CDM Technologies & Solutions Pvt Ltd |
| Country of origin | China |
| Video Inputs | SDI Video Input: 1 x SD/HD/3G-SDI 1 x Alt 3G-SDI, AES/EBU Digital Audio Input: 1 x 1/4″ (6.35 mm) TRS jack, Analog Audio Input: 1 x 1/8″ (3.5 mm) jack |
LENSGO TC7 Portable Teleprompter for Smartphones, Tablets & Select DSLR/Mirrorless Cameras
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹6,499.00
Leofoto Phone holder PC90II
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Rode Vlogger Kit iOS Edition Filmmaking Kit for Mobile Devices with Lightning Ports
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 15 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
| Brand | Rode |




