Lens
Samyang AF 35mm f/1.8 FE Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹29,750.00
| Weight | 0.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.1 × 13.21 × 13.21 cm |
| Focal Length | 35mm |
| Maximum Aperture | f/1.8 |
| Minimum Aperture | f/22 |
| Lens Mount | Sony E |
| Format Compatibility | Full-Frame |
| Angle of View | 63.6° |
| Minimum Focus Distance | 29 cm |
| Maximum Magnification | 0.17x |
| Optical Design | 10 Elements in 8 Groups |
| Diaphragm Blades | 9, Rounded |
| Focus Type | Autofocus |
| Image Stabilization | None |
| Filter Size | 58mm (front) |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Country of origin | South Korea |
| Brand | LK Samyang |
Samyang AF 35mm f/1.8 FE Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹34,865.00
| Weight | .23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.1 × 13.21 × 13.21 cm |
| Focal Length | 24mm |
| Maximum Aperture | f/1.8 |
| Minimum Aperture | f/22 |
| Lens Mount | Sony E |
| Format Compatibility | Full-Frame |
| Angle of View | 83.7° |
| Minimum Focus Distance | 19 cm |
| Maximum Magnification | 0.21x |
| Optical Design | 11 Elements in 8 Groups |
| Diaphragm Blades | 9 |
| Focus Type | Autofocus |
| Image Stabilization | None |
| Filter Size | 58mm (front) |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Country of origin | South Korea |
| Brand | LK Samyang |
Samyang 12mm f/2.0 AF Compact Ultra-Wide Angle Lens for Sony E-Mount
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹29,750.00
Tamron Lens 70-180mm f/2.8 Di III VXD A056 for Sony E Mount
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹98,000.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 20 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Tamron |
Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD M 1:2 Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹32,100.00
| Weight | 0.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 15 × 13 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Tamron |
Sigma 70mm f/2.8 DG Macro Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹55,700.00
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 13 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹127,300.00
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 18 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 105mm f/1.4 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹149,800.00
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 18 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹111,300.00
| Weight | 1.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 18 × 18 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹83,800.00
| Weight | 0.815 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 13 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 40mm f/1.4 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹125,300.00
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 13 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹83,700.00
| Weight | 0.665 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 13 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 28mm f/1.4 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹115,200.00
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 13 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 24mm f/1.4 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹81,200.00
| Weight | 0.665 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 13 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |
Sigma 14mm f/1.8 DG HSM Art Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹143,200.00
| Weight | 1.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 14 cm |
| Warranty | 1 Year International + 2nd Year Local + 6 Months On Registration |
| Brand | Sigma |



