Filter by price
Filter by brands
Headphones
Fire-Boltt Bluetooth Buds 1100
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,800.00
Baby Pink
Black
Celeste Green
White
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Driver | 32Ω |
| Charging Time | 2 Hours |
| Total Play Time | 19 Hrs |
| Bluetooth | Version 5.0 |
| Range | 10m |
| Application | Gaming, DJ, Sports, Running, Audiophile, Working |
| Water Resistance | IPX 4 Water Resistance, Sweatproof |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Country of origin | India |
| Colour | Baby Pink, Black, Celeste Green, White |
| Brand | Fire Boltt |





