Filter by price
Filter by brands
Color
Capture Cards
UGREEN Video Capture Card Single HDMI Input-40189
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹1,799.00
Blackmagic Design DeckLink 8K Pro G2 Capture Card
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹69,890.00
| Weight | 0.295 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 6 cm |
| Brand | BlackMagicDesign |
| Colour | Black |
| Warranty | 3 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Blackmagic Design Australia |
| Importer | Routecorp India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia |
Blackmagic Design DeckLink Duo 2
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹46,490.00
| Weight | 0.16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 6 cm |
| Brand | BlackMagicDesign |
| Colour | Black |
| Warranty | 3 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Blackmagic Design Australia |
| Importer | Routecorp India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia |
Blackmagic Design UltraStudio 4K Mini Thunderbolt 3 Capture & Playback Unit
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹114,449.00
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 6 cm |
| Brand | BlackMagicDesign |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Blackmagic Design Australia |
| Importer | Routecorp India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia |
Blackmagic Design UltraStudio 3G Recorder
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹14,449.00
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 6 cm |
| Brand | BlackMagicDesign |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Blackmagic Design Australia |
| Importer | Routecorp India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia |
Corsair Elgato Thunderbolt 3 Pro Dock
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹30,750.00
| Weight | 0.125 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 5.7 × 2.5 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Elgato |
Corsair Elgato Thunderbolt 3 Dock
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹24,000.00
| Weight | 0.125 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 5.7 × 2.5 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Elgato |
Corsair Elgato Thunderbolt 3 Mini Dock
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹13,500.00
| Weight | 0.125 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 5.7 × 2.5 cm |
| Ports | Built in USB-C, Display Port, HDMI, USB 3.1, RJ45 |
| Minimum System Requirements | Thunderbolt 3 Port |
| Supported OS | Windows 10, Mac Sierra |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Elgato |
Corsair Elgato USB analog Video Capture Card
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹12,000.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11.2 × 7.5 × 1.9 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Elgato |
Corsair Elgato Cam Link 4K Capture Card
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹13,000.00
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.1 × 1.2 × 3.1 cm |
| Input | HDMI X 1 |
| Host Connection | USB 3.1 Gen 1 Type-A |
| Output | None |
| Supported Capture Resolutions | 3840 x 2160p at 30 fps, 1920 x 1080p at 60 fps, 1920 x 1080i at 60 fps, 1280 x 720p at 60 fps, 720 x 576p at 50 fps, 720 x 480p at 60 fps |
| Media Card Slots | None |
| Minimum System Requirements | Intel i5 or equivalent |

