Home > Camera Accessories > Camera Support > Tripods > Page 11
Showing 201–220 of 309 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
Color
Material
Tripods
Kamron Flexible Multi Functional Gorilla Tripod (Size : XL)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 8 × 8 cm |
| Colour | Black |
| No. of Legs | 3 |
| Max Load Capacity | 4.5 kg |
| Material | Rubber, Fiber, Steel |
| Camera Interface | Universal 3/4 & 3/8 Screws |
| Brand | Kamron |
Kamron Flexible Multi Functional Gorilla Tripod (Size : L)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.225 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 6 × 6 cm |
| Colour | Black |
| No. of Legs | 3 |
| Max Load Capacity | 3kg |
| Material | Rubber, Fiber, Steel |
| Camera Interface | Universal 3/4 & 3/8 Screws |
| Brand | Kamron |
Manfrotto Befree Advanced Carbon Fibre Travel Tripod twist with ball head
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹25,500.00
| Weight | 1.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 20 × 20 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | Manfrotto Warranty |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Befree Live Aluminium tripod lever with video head
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 20 × 20 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto 190X aluminium 3-Section Tripod with 496RC2 Ball Head
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹17,600.00
| Weight | 2.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 20 × 20 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto 290 XTRA Alu 3 Section Tripod Legs
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹9,715.00
| Weight | 1.78 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 20 × 20 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Befree GT Carbon fibre designed for α cameras from Sony
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹30,000.00
| Weight | 1.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Befree Advanced Nerissimo Travel Tripod twist
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹15,000.00
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Cross Arm, Double End and Double Head Support
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹9,600.00
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 cm |
| Colour | Silver |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Accessory Arm For 4 Heads Black
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹9,600.00
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Tripod Utility Apron 166
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹2,750.00
| Weight | 0.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 8 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Befree Advanced Aluminum Travel Tripod lever with ball head Black
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹15,100.00
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Befree Advanced Aluminum Travel Tripod Twist with Ball Head Blue
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹15,100.00
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 15 × 15 cm |
| Colour | Ice Blue |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Befree Advanced Aluminum Travel Tripod twist with ball head Black
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹15,100.00
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto 190 Carbon Fibre 3-Section camera tripod legs
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹30,000.00
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto 290 Xtra Alu 3-Section Tripod Kit with 128RC Fluid Head
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹13,900.00
| Weight | 2.56 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black, Navy Blue, Red |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Manfrotto Element MII Aluminium Tripod
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹8,900.00
Black
Navy Blue
Red
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black, Navy Blue, Red |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Brand | Manfrotto |
Mini Ball Head Cold-foot Camera Mount
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Kodak H4444 Photo & Video Head
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black |
| Brand | Kodak |
Kodak H4000 Photo & Video Head
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹5,500.00
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 15 cm |
| Colour | Black |
| Brand | Kodak |





