Home > Camera Accessories > Camera Support > Camera Bags > Page 7
Showing 121–140 of 246 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
Camera Bags
Vanguard Alta FLY 55T Rolling Camera Bag
Rated 4.67 out of 5
(3)
Available on backorder
₹18,000.00
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53.5 × 33 × 20.3 cm |
| Colour | Black |
| Brand | Vanguard |
Ulanzi F02 Light Weight Single-Shoulder Bag B085 (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Ulanzi OM-01 Multi-Functional Storage Bag
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Ulanzi F01 Camera Sling Bag, Waterproof (Gray, 4L)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Kamron X Sharp Imaging Tough BP Lite Waterproof DSLR Backpack Camera Backpack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,799.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 52 × 23 cm |
| Capacity (ltr) | 26L (Expandable upto 35L) |
| Can Accommodate | 2 DSLRs with lens, 4 Lenses, Flash, 16″ Laptop x 2, Gimbal With Bag, Accessories |
| Exterior Material | Polyester Fiber, Fuse (abrasion-resistant) zippers, 3-ply bonded nylon thread |
| Inside Bag Dimensions | Unspecified |
| Interior Material | Unspecified |
| Closure Type | Fuse Zipper |
Kamron X Sharp Imaging Tough BP Max Waterproof DSLR Backpack Camera Backpack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,999.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 52 × 23 cm |
| Capacity (ltr) | 30L (Expandable upto 40L) |
| Can Accommodate | 2 DSLRs with lens, 6 Lenses, Flash, 16″ Laptop x 2, Gimbal With Bag, Accessories |
| Exterior Material | Polyester Fiber, Fuse (abrasion-resistant) zippers, 3-ply bonded nylon thread |
| Inside Bag Dimensions | Unspecified |
| Interior Material | Unspecified |
| Closure Type | Fuse Zipper |
Ulanzi 35L Camera Backpack BP10
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹15,500.00
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 52 × 23 cm |
| Capacity (ltr) | 25L (Expandable upto 35L) |
| Can Accommodate | 2 DSLRs with lens, 6 Lenses, Flash, 16″ Laptop, 10″ Tablet, Accessories |
| Exterior Material | Polyester Fiber, Fuse (abrasion-resistant) zippers, 3-ply bonded nylon thread |
| Inside Bag Dimensions | Unspecified |
| Interior Material | Unspecified |
| Closure Type | Zipper |
Ulanzi 22L Camera Backpack BP09
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 52 × 23 cm |
| Capacity (ltr) | 22L |
| Can Accommodate | 2 DSLRs with lens, 4 Lenses, Flash, 14″ Laptop, 10″ Tablet, Accessories |
| Exterior Material | Polyester Fiber, Fuse (abrasion-resistant) zippers, 3-ply bonded nylon thread |
| Inside Bag Dimensions | Unspecified |
| Interior Material | Unspecified |
| Closure Type | Zipper |
Lowepro ProTactic BP 450 AW II Camera and Laptop Backpack (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹17,850.00
Lowepro ProTactic BP 350 AW II Camera and Laptop Backpack (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹14,700.00
PINBALL P54 Eye Q Camera Backpack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,800.00
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 15 × 45 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | Internal: 13″x6″x18″, External: 14″x8.5″x20” |
| Material | Inner : High Quality Brushed Polyester,300D Twill Poly Coated, Outer : High Density 900D Poly PU Coated-Water Repellant Fabric |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |
PINBALL P49 Lens Pro Shoulder Bag for Lenses
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,850.00
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 30 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | External :12x6x12, Internal : 11x5x10 |
| Material | Inner : 210D Poly PU Coated, Outer : High Density 600D Poly PU Coated-Water Repellant Fabric. |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |
PINBALL P43 Video Basic Video Camera Shoulder Bag
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,200.00
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 45 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | External : 12×7.5×19, Internal : 11×6.5×18 |
| Material | Inner : High Quality Brushed Tricot,210D Polyester PU Coated, Outer : High Density 600D Poly PU Coated Water Repellant Fabric |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |
PINBALL P41 Tribute Camera Backpack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,100.00
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 45 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | External : 11.5x7x19, Internal : 10.5x6x17.5 |
| Material | Inner : High Quality Brushed Polyester,300D Twill Poly Coated, Outer : High Density 900D Poly PU Coated-Water Repellant Fabric |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |
PINBALL P38 TrendSetter Camera Backpack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,750.00
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 50 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | External : 13x7x18, Internal : 12.5×6.5×17 |
| Material | Inner : High Quality Brushed Polyester,300D Twill Poly Coated, Outer : High Density 900D Poly PU Coated-Water Repellant Fabric |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |
PINBALL P37 Torino – 2 Video Camera Backpack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,800.00
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 50 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | External : 14x9x19, Internal : 13x7x18 |
| Material | Inner : High Quality Brushed Polyester,300D Twill Poly Coated, Outer : High Density 900D Poly PU Coated-Water Repellant Fabric |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |
PINBALL P36 Torino Video Camera Backpack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,150.00
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 45 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | External :12×7.5×19, Internal : 11.5×6.5×18 |
| Material | Inner : High Quality Brushed Polyester,300D Twill Poly Coated, Outer : High Density 900D Poly PU Coated-Water Repellant Fabric |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |
PINBALL P35 Stylo Camera Shoulder Bag
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,150.00
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 25 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | External :11x5x11, Internal :10x4x9 |
| Material | Inner : 210D Poly PU Coated, Outer : High Density 600D Poly PU Coated-Water Repellant Fabric. |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |
PINBALL P31 Sling-12 Camera Shoulder Bag
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,100.00
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 25 cm |
| Dimension (WxDxH) (In Inches) | External :14x8x10, Internal :13x7x9 |
| Material | Inner : High Quality Brushed Polyester,300D Twill Poly PU Coated., Outer : High Density 900D Poly PU Coated. |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Limited Warranty by Manufacturer |
| Manufacturer | Pinball Clothing House Pvt. Ltd. |
| Country of origin | India |






