Home > Size 1 (0-1) > Page 8
Showing 141–160 of 1588 resultsSorted by price: low to high
Cadyce USB to Gigabit Ethernet Adapter CA-U2GE
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,290.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 3 cm |
| Data Transfer Rate | Ethernet: 10Mbps (Half/Full Duplex) Fast Ethernet: 100Mbps (Half/Full Duplex) Gigabit: 1000Mbps (Full Duplex) |
| Function | Connects desktop or laptop PC to a 10/100/1000mbps network |
| Standard | USB 2.0, 1.1 IEEE 802.3: 10Base-T IEEE 802.3u: 100Base-TX IEEE 802.3ab: 1000Base-T |
| Supported OS | Windows 2000, XP, Vista, Windows 7/8/10, Mac OS X 10.4, V10.5 and above. Also supports Linux 2.6.9 & Linux kernel 2.6.38 |
| LEDs | 1000Mbps, Link |
| RAM | Embedded 20KB SRAM for RX packet buffering and 20KB SRAM for TX packet buffering |
GoPro Handlebar / Seatpost / Pole Mount
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹2,300.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Brand | GoPro |
ZEISS Lens Cleaning Kit
Rated 5.00 out of 5
(2)
Available on backorder
₹2,350.00
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 8 cm |
| Brand | Zeiss |
Cadyce High Speed 10 meter HDMI Cable (10M) with Ethernet CA-HDCAB10
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,350.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 13 × 3 cm |
| HDMI Version supported | HDMI 2.0 |
| Data Transfer speed | Speed 18Gbps |
| Resolution | MAX Resolution : 4K@60Hz |
| Cable Gauge | 24 AWG |
| Connectors | 24K Gold plated connector to reduce the signal loss |
| Brand | Cadyce |
TP Link AC1200 Wireless MU-MIMO WiFi Router Archer C64
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,360.00
| Weight | .200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.6 × 6.1 × 1.8 cm |
| WIRELESS | Standards : Wi-Fi 5 IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz WiFi Speeds : AC1200 5 GHz: 867 Mbps (802.11ac) 2.4 GHz: 400 Mbps (802.11n) WiFi Range : 3 Bedroom Houses 4× Fixed High-Performance Antennas Multiple antennas form a signal-boosting array to cover more directions and large areas Beamforming Concentrates wireless signal strength towards clients to expand WiFi range WiFi Capacity : Medium Dual-Band Allocate devices to different bands for optimal performance MU-MIMO Simultaneously communicates with multiple MU-MIMO clients Airtime Fairness Improves network efficiency by limiting excessive occupation Working Modes : Router Mode Access Point Mode |
| HARDWARE | Processor : 1.2 GHz CPU Ethernet Ports : 1× Gigabit WAN Port 4× Gigabit LAN Ports Buttons : WPS/Reset Button Power : 12V = 1A |
| SECURITY | WiFi Encryption : WPA WPA2 WPA3 WPA/WPA2-Enterprise (802.1x) Network Security : SPI Firewall Access Control IP and MAC Binding Guest Network : 1× 2.4 GHz Guest Network 1× 5 GHz Guest Network |
| SOFTWARE | Protocols : IPv4 IPv6 Parental Controls : URL Filtering Time Controls WAN Types : Dynamic IP Static IP PPPoE(Dual Access) PPTP(Dual Access) L2TP(Dual Access) |
| Country Of Origin | China |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
Tilta Panasonic DMW-BLF19 Dummy Battery To Usb-C Pd Power Cable
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Left Side Quick Adjust Rosette Adapter (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Half Sunhood For BMPCC 6K Pro
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
GoPro Helmet Front + Side Mount
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,450.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Brand | GoPro |
GoPro Bite Mount with Floaty for HERO8 Black
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,450.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Compatibility | Hero 8 Black |
| Brand | GoPro |
GoPro Bite Mount with Floaty
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹2,450.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Compatibility | Hero 7 Black |
| Brand | GoPro |
CP Plus Gold Series 2MP IP Dome Full HD Camera with inbuilt mic and IR range of 30mtr CP-UNC-DA21PL3C-V3
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,490.00
| Specifications | Image Sensor 1/2.8” 2MP Progressive scan CMOS (0.9071 centimeters) Effective Pixels 1920(H) x 1080(V) Minimum Illumination 0.01 Lux@F2.0 (Color,30 IRE) 0.001 Lux@F2.0 (B/W,30 IRE) 0 Lux (IR on) S/N Ratio >56dB Shutter Speed Auto/Manual, 1/3~1/100000s Gain Control (AGC) Auto/Manual White Balance Auto/natural/street lamp/outdoor/manual/regional custom ROI Yes (4 areas) Back Light Compensation BLC / HLC / DWDR Lens 3.6mm (2.8mm Optional) Iris Fixed Lens Type Fixed-focal Max Aperture F2.0 Angle of View 3.6mm: Horizontal: 88°; Vertical: 47°; Diagonal: 104° 2.8mm: Horizontal: 102°; Vertical: 54°; Diagonal: 120° ICR Auto (ICR)/Color/B/W DORI Distance 3.6mm– 49.7m (Detect) 19.9m (Observe) 9.9m (Recognize) 5m (Identify) 2.8mm– 38.6m (Detect) 15.4m (Observe) 7.7m (Recognize) 3.9m (Identify) Close Focus Distance 2.8mm- 0.5m ; 3.6mm- 0.8m Motion Detection Off / On (4 area, Rectangle) Video Compression Instastream/H.265/Smart H.264+/H.264/ H.264B/ MJPEG (only supported by the sub stream) Bit Rate H.265: 12 Kbps–6144 Kbps H.264: 32 Kbps–6144 Kbps Resolution 1080P (1920 × 1080); 1.3MP (1280 × 960);720P (1280 × 720); D1 (704 × 576/704 × 480); VGA (640 × 480); CIF (352 × 288/352 × 240) Video Streaming Main stream: 1920 × 1080@1–25/30fps; Sub stream: 704 × 576@1–25fps 704 × 480@1–30fps *The values above are the max. frame rates of each stream; for multiple streams, the values will be subjected to the total encoding capacity. Privacy Mask 4 Area Alarm Event Network disconnection; IP conflict; illegal access; motion detection; video tampering; security exception Protocol IPv4; IPv6; HTTP; TCP; UDP; ARP; RTP; RTSP; SMTP; FTP; DHCP; DNS; DDNS; NTP; Multicast; ICMP; IGMP; ONVIF (Profile S); CGI; InstaOn Smart Phone iPhone, iPad, Android Phone Audio Built-in Mic Audio Compression G.711A; G.711Mu; G.726 SDK and API Yes Cyber Security Video encryption; configuration encryption; Digest; WSSE; account lockout; security logs; generation and importing of X.509 certification; HTTPS; trusted boot; trusted execution; trusted upgrade IR IR Range of 30 Mtr., Smart IR Ethernet RJ-45 (10/100Base-T) Micro SD FTP Weatherproof Standard IP67 Casing Metal + Plastic Operating Temperature -40°C to +60°C (-40°F to +140°F) Storage Temperature -40°C to +60°C (-40°F to +140°F) Humidity less than ≤ 95% Power Source DC12V,PoE (802.3af) Power Consumption Basic: 1.2 W (12 VDC); 2 W (PoE) Max. (ICR + H.265 + IR intensity): 3.1 W (12 VDC); 4.1 W (PoE) Dimension 85.5 mm × Φ109 mm Weight 0.24kg |
|---|---|
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | CP PLus |
| Country of Origin | India |
GoPro Floaty for HERO8
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,500.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Brand | GoPro |
Vanguard Vesta Aspire 25 Camera Shoulder Bag
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,500.00 – ₹3,290.00Price range: ₹2,500.00 through ₹3,290.00
Grey
Navy Blue
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 26 × 21 cm |
| Capacity (ltr) | Unknown |
| Can Accommodate | 1 pro DSLR/mirrorless cameras with a grip, few lenses & accessories |
| Exterior Material | Synthetic, Cotton |
| Inside Bag Dimensions | 260mm x 170mm x 210mm |
| Interior Material | 150D Polyester |
| Closure Type | Zip |
| Notebook capacity | 9″ |
| Tripod Storage | Available |
| Colour | Grey, Navy Blue |
| Warranty | 2 Years Manufacturer, Limited Lifetime Warranty |
| Brand | Vanguard |