Home > Size 1 (0-1) > Page 72
Showing 1421–1440 of 1588 resultsSorted by price: low to high
CP Plus 2 MP BOX CAMERA (CP-UNC-BE21C-VMDS-Q)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹17,372.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 2 MP BOX CAMERA |
| Max. Resolution | 1920(H) × 1080(V) @25/30 fps |
| Lens | C/CS Mount Lens |
| Infra Red | NA |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
SAMSUNG 870 Evo 2 TB SATA Laptop, Desktop Internal SSD MZ-77E2T0BW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹17,700.00
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.98 × 0.68 cm |
| Specifications | Application : Client PCs Interface : SATA 6 GB/s Interface, compatible with SATA 3 GB/s & SATA 1.5 GB/s interface Dimension (WxHxD) : 100 X 69.85 X 6.8 (mm) Weight : Apporx. 46.0g Weight Performance : Up to 560 MB/s Sequential Read * Performance may vary based on system hardware & configuration Sequential Write : Up to 530 MB/s Sequential Write * Performance may vary based on system |
| General Feature | Application : Client PCs Capacity : 2,000 GB (1 GB=1 Billion byte by IDEMA) * Actual usable capacity may be less (due to formatting, partitioning, operating system, applications or otherwise) Form Factor : 6.35cm (2.5″) Interface : SATA 6 GB/s Interface, compatible with SATA 3 GB/s & SATA 1.5 GB/s interface Dimension (WxHxD) : 100 X 69.85 X 6.8 (mm) Weight : Apporx. 46.0g Weight Storage Memory : Samsung V-NAND 3bit MLC Controller : Samsung MKX Controller Cache Memory : Samsung 2 GB Low Power DDR4 SDRAM |
| Special Feature | TRIM Support : TRIM Supported S.M.A.R.T Support : S.M.A.R.T Supported GC (Garbage Collection) : Auto Garbage Collection Algorithm Encryption Support : AES 256-bit Encryption (Class 0),TCG/Opal, IEEE1667 (Encrypted drive) WWN Support : World Wide Name supported Device Sleep Mode Support : Yes |
| Performance | Sequential Read : Up to 560 MB/s Sequential Read * Performance may vary based on system hardware & configuration Sequential Write : Up to 530 MB/s Sequential Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Read (4KB, QD32) : Up to 98,000 IOPS Random Read * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Write (4KB, QD32) : Up to 88,000 IOPS Random Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Read (4KB, QD1) : Up to 13,000 IOPS Random Read * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Write (4KB, QD1) : Up to 36,000 IOPS Random Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated |
| Environment | Average Power Consumption (system level) : Average: 2.5 W *Maximum: 4.5 W (Burst mode)* Actual power consumption may vary depending on system hardware & configuration Power consumption (Idle) : Max. 35 mW * Actual power consumption may vary depending on system hardware & configuration Allowable Voltage : 5V ± 5% Allowable voltage Reliability (MTBF) : 1.5 Million Hours Reliability (MTBF) Operating Temperature : 0 – 70 ℃ Operating Temperature Shock : 1,500 G & 0.5 ms (Half sine) |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
Garmin Lily Sport Edition Orchid Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Lily Sport Edition Rose Gold Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Lily Sport Edition Cream Gold Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Venu Sq Metalic DLC with Orchid Band Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Venu Sq Slate DLC with Shadow Gray Band Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Venu Sq Light Gold DLC with White Band Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Forerunner 235 Grey Unisex Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Forerunner 235 Lava Red Unisex Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Ilford Ortho Plus Black and White Negative Film (8 x 10″, 25 Sheets)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,100.00
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 5 cm |
| Warranty | No Warranty |
| Brand | Ilford |
SAMSUNG External Portable SSD T7 2TB (Titan Gray) MU-PC2T0T/WW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,190.00
| Weight | .58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.7 × .8 cm |
| General Feature | Capacity 2TB (*1 GB=1,000,000,000 bytes, 1 TB=1,000,000,000,000 bytes) Interface USB 3.2 Gen.2 (10Gbps) Dimension (WxHxD) 85 x 57 x 8.0mm Weight 58 g (* The exact weight of the product may vary by capacity) Storage Memory 500GB Transfer Speed Sequential Read : Up to 1,050MB/sec Sequential Write : Up to 1,000 MB/sec* (* Performance may vary depending on system environment even with USB 3.2 interface with supporting UASP) UASP Mode Supported Encryption AES 256-bit hardware encryption Security Samsumg Portable SSD Software 1.0 (*Optional Password Protection) Certification CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC RoHS Compliance RoHS2 Warranty Limited 3-year* *For the full warranty statement, please visit www.samsung.com/ssd and www.samsung.com/support |
| Brand | Samsung |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
| Country Of Origin | Republic of Korea, China, Thailand |
SAMSUNG External Portable SSD T7 2TB (Metallic Red) MU-PC2T0R/WW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,190.00
| Weight | .58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.7 × .8 cm |
| General Feature | Capacity 2TB (*1 GB=1,000,000,000 bytes, 1 TB=1,000,000,000,000 bytes) Interface USB 3.2 Gen.2 (10Gbps) Dimension (WxHxD) 85 x 57 x 8.0mm Weight 58 g (* The exact weight of the product may vary by capacity) Storage Memory 500GB Transfer Speed Sequential Read : Up to 1,050MB/sec Sequential Write : Up to 1,000 MB/sec* (* Performance may vary depending on system environment even with USB 3.2 interface with supporting UASP) UASP Mode Supported Encryption AES 256-bit hardware encryption Security Samsumg Portable SSD Software 1.0 (*Optional Password Protection) Certification CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC RoHS Compliance RoHS2 Warranty Limited 3-year* *For the full warranty statement, please visit www.samsung.com/ssd and www.samsung.com/support |
| Brand | Samsung |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
| Country Of Origin | Republic of Korea, China, Thailand |
Loupedeck + Photo & Video Editing Console
Rated 4.75 out of 5
(4)
Out of stock
SAMSUNG External Portable SSD T7 2TB (Blue) MU-PC2T0H/WW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,890.00
| Weight | 0.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.7 × 0.8 cm |
| General Feature | Capacity 2TB (*1 GB=1,000,000,000 bytes, 1 TB=1,000,000,000,000 bytes) Interface USB 3.2 Gen.2 (10Gbps) Dimension (WxHxD) 85 x 57 x 8.0mm Weight 58 g (* The exact weight of the product may vary by capacity) Storage Memory 1TB Transfer Speed Sequential Read : Up to 1,050MB/sec Sequential Write : Up to 1,000 MB/sec* (* Performance may vary depending on system environment even with USB 3.2 interface with supporting UASP) UASP Mode Supported Encryption AES 256-bit hardware encryption Security Samsumg Portable SSD Software 1.0 (*Optional Password Protection) Certification CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC RoHS Compliance RoHS2 Warranty Limited 3-year* *For the full warranty statement, please visit www.samsung.com/ssd and www.samsung.com/support |
| Brand | Samsung |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
| Country Of Origin | Republic of Korea, China, Thailand |
CP Plus 5 MP BOX CAMERA CP-UNC-BE51E-VMD-Q
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,959.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 5 MP BOX CAMERA |
| Max. Resolution | (2960×1668)@25/30 fps |
| Lens | C/CS Mount Lens |
| Infra Red | NA |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
CP Plus 16 CH 2 SATA NVR – CP-UNR-4K5162-FI
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹19,959.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| No. of Cahnnels | 16 channel |
| Recording/Tramsfer Rate | Max. 384 Mbps |
| HDD (SUPPORT) | 2 SATA HDDs up to 20TB Each |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Aditya Infotech Limited |