Home > Size 1 (0-1) > Page 71
Showing 1401–1420 of 1588 resultsSorted by price: low to high
BOYA BOYAMIC 2-Person Wireless Microphone System for Cameras and Mobile Devices (2.4 GHz)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Lilliput T5 5 Inch Full HD Touchscreen Monitor With 4K Support
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹14,500.00
Hikvision 32 Channel 4K 2 SATA NVR- DS-7632NI-K2
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹14,590.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 5.2 cm |
| IP Video Input | 32 Channel |
| Incoming/Outgoing Bandwidth | Incoming : 256 Mbps Outgoing : 160 Mbps |
| Video/ Audio output | HDMI output resolution : 4K (3840 x 2160)/30Hz, 2K (2560 x 1440)/60Hz, 1920 x 1080/60Hz, 1600 x 1200/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz VGA output resolution : 1920 x 1080/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz Audio output : 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Decoding | Decoding format : H.265/H.265+/H.264/H.264+/MPEG4 Recording resolution : 8MP/6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF /2CIF/CIF/QCIF Synchronous playback : 32-ch Capability : 2-ch @ 4K, or 8-ch @ 1080p |
| Network management | Network protocols : TCP/IP, DHCP, HIK Cloud P2P, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnPâ„¢, HTTPS |
| Hard disk | SATA : 2 SATA interfaces Capacity : Up to 6TB capacity for each HDD |
CP Plus 6 MP FISHEYE Camera CP-UNC-EE61L2C-VMD-Q
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹14,784.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 6 MP FISHEYE |
| Max. Resolution | (3072×2048) @25/30 fps |
| Lens | “1.7mm” |
| Infra Red | IR Range of 20 Mtr. |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
SAMSUNG SSD 870 QVO SATA III 2.5 inch 2TB MZ-77Q2T0BW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹15,190.00
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.98 × 0.68 cm |
| General Feature | Application Client PCs Rated Capacity 2,000 GB (1 GB=1 Billion byte by IDEMA) * Actual usable capacity may be less (due to formatting, partitioning, operating system, applications or otherwise) Form Factor 2.5 inch Interface SATA 6 Gb/s Interface, compatible with SATA 3 Gb/s & SATA 1.5 Gb/s interface Dimension (WxHxD) 100 X 69.85 X 6.8 (mm) Weight Approx. 46.0g Weight Storage Memory Samsung V-NAND 4bit MLC Controller Samsung MKX Controller Cache Memory Samsung 2 GB Low Power DDR4 SDRAM |
| Special Feature | TRIM Support TRIM Supported S.M.A.R.T Support S.M.A.R.T Supported GC (Garbage Collection) Auto Garbage Collection Algorithm Encryption Support AES 256-bit Encryption (Class 0),TCG/Opal, IEEE1667 (Encrypted drive) WWN Support World Wide Name supported Device Sleep Mode Support Yes |
| Performance | Sequential Read Up to 560 MB/s Sequential Read * Performance may vary based on system hardware & configuration Sequential Write Up to 530 MB/s Sequential Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Read (4KB, QD32) Up to 98,000 IOPS Random Read * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Write (4KB, QD32) Up to 88,000 IOPS Random Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Read (4KB, QD1) Up to 11,000 IOPS Random Read * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Write (4KB, QD1) Up to 35,000 IOPS Random Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
CP Plus 2 MP VF BULLET Camera CP-UNC-TE21ZL6C-VMDS-Q
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹15,431.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 2 MP VF BULLET |
| Max. Resolution | 1920(H) × 1080(V) @25/30 fps |
| Lens | 2.7mm-13.5mm Motorized Lens |
| Infra Red | IR Range of 60 Mtr. |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
CP Plus 2 MP VF DOME Camera CP-UNC-VE21ZL4C-VMDS-Q
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹15,431.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 2 MP VF DOME |
| Max. Resolution | 1920(H) × 1080(V) @25/30 fps |
| Lens | 2.7mm ~13.5mm Motorized lens |
| Infra Red | IR Range of 40 Mtr. |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Ryze Tech Tello Quadcopter Boost Combo Powered By DJI
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹15,600.00
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 21 × 6 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | DJI |
Garmin Forerunner 45 Black Unisex Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Forerunner 45 Black DLC With Lava Red Band Unisex Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Godrej Eagle-I NXT Wifi Home Alarm System (Free Onsite Installation By Godrej*)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹15,990.00
CP Plus 8 MP VF BULLET Camera CP-UNC-TC81ZL6C-VMD-LQ
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹16,078.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 8 MP VF BULLET |
| Max. Resolution | (3840×2160)@25/30 fps. |
| Lens | 2.7mm–13.5mm Motorized Lens |
| Infra Red | IR Range of 60 Mtrs. |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
CP Plus 8 MP VF DOME Camera CP-UNC-VC81ZL5C-VMD-Q
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹16,078.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| Camera Type | 8 MP VF DOME |
| Max. Resolution | (3840×2160)@25/30 fps. |
| Lens | 2.7mm~13.5mm Motorized Lens |
| Infra Red | IR Range of 50 Mtrs. |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
CP Plus OFFLINE Body Worn Camera (CP-DBC-4634 (64 GB))
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹16,078.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| IP Rating | 4MP Video Resolution; 48MP Image Resolution |
| Temperature | 64GB |
| Infra Red | CP-DDS-N10 |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Aditya Infotech Limited |
Tilta Nucleus Nano Motor Kit 2
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Garmin Vivomove 3 Slate DLC with Black Band Unisex Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹16,490.00
CP Plus 8 CH 2 SATA PoE NVR – CP-UNR-4K4082-P8V4
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹16,725.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | CP PLus |
| No. of Cahnnels | 8 channel |
| Recording/Tramsfer Rate | Max. 160/160/80 Mbps incoming/recording/outgoing |
| HDD (SUPPORT) | 2 SATA HDDs up to 20TB Each |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Aditya Infotech Limited |
Garmin Vivoactive 3 Element Gray Unisex Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
SAMSUNG 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 2TB MZ-V7S2T0BW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹16,990.00
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.015 × 2.215 × 0.238 cm |
| General Feature | Application Client PCs Capacity 2000GB (1GB=1 Billion byte by IDEMA) * Actual usable capacity may be less (due to formatting, partitioning, operating system, applications or otherwise) Form Factor M.2 (2280) Interface PCIe Gen 3.0 x 4, NVMe 1.3 Dimension (WxHxD) 80.15 x 22.15 x 2.38 (mm) Weight Max 8.0 g Weight Storage Memory Samsung V-NAND 3-bit MLC Controller Samsung Phoenix Controller Cache Memory Samsung 2GB Low Power DDR4 SDRAM |
| Special Feature | TRIM Support Supported S.M.A.R.T Support Supported GC (Garbage Collection) Auto Garbage Collection Algorithm Encryption Support AES 256-bit Encryption (Class 0)TCG/Opal IEEE1667 (Encrypted drive) WWN Support Not supported Device Sleep Mode Support Yes |
| Performance | Sequential Read Up to 3,500 MB/s * Performance may vary based on system hardware & configuration Sequential Write Up to 2,300 MB/s * Performance may vary based on system hardware & configuration Random Read (4KB, QD32) Up to 250,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration Random Write (4KB, QD32) Up to 550,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration Random Read (4KB, QD1) Up to 17,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration Random Write (4KB, QD1) Up to 60,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |