Home > Size 1 (0-1) > Page 65
Showing 1281–1300 of 1588 resultsSorted by price: low to high
Hikvision 8 Channel 4K NVR DS-7608NI-K1
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹7,090.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 8 Channel |
| HDMI Output | HDMI:,4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60HzVGA: ,1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, |
| Output | HDMI,VGA |
| Incoming Bandwidth | 80 Mbps ,80 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1kΩ) |
Toshiba Canvio Flex 2TB Portable External HDD, USB-C® USB3.0 for Mac, Windows PC, Laptop and Tablet
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,090.00
| Weight | 0.149 kg |
|---|---|
| Interface | USB 3.0 USB 2.0 |
| Interface Transfer Rate | Up to 5 Gb/s (USB 3.0) Up to 480 Mb/s (USB 2.0) |
| Drive Format | exFAT |
| Size (mm) | 80(W) x 111(L) x 13.5(H) |
| System Requirements | Computers: Windows® 10, Windows® 8.1 macOS® v11.5.2/ v10.15 / v10.14 Tablet devices: Supported iPad® and Android™ Tablet devices with USB-C® interface4 Check latest device compatibility: https://www.canvio.jp/en/compati/hdd/ot_ehdd/flex/index.htmwill open in a new window Available USB 2.0 or USB 3.0 Port |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
Hikvision 4MP ColorVu Smart Hybrid Light Turret Camera (DS-2CD1347G2H-LIU)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,090.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: ~0.001–0.005 Lux (F1.0/F1.6 variants); B/W: 0 Lux with light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 mm or 4 mm (M12) |
| DORI | 2.8 mm: D:64m O:25m R:12m I:6m (approx.) |
Hikvision 6 MP IP Dome Smart 3 Line Series Hybrid Light Motion 2.0 with Built In Mic CCTV Camera DS-2CD3161G2E-LIU
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹7,250.00
| Weight | 0.68 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.4″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 3200 × 1800 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Lens | Lens Type Fixed focal lens, 2.8 and 4 mm optional Focal Length & FOV : 2.8 mm, horizontal FOV 105°, vertical FOV 55°, diagonal FOV 127° 4 mm, horizontal FOV 78°, vertical FOV 38°, diagonal FOV 96° Lens Mount M12 Iris Type Fixed Aperture F1.6 |
Hikvision 6 MP IP Smart 3 Line Ultra Series Smart Hybrid Light Motion 2.0 Bullet with inbuilt Mic, Human and Vehicle Detection DS-2CD3061G2E-LIU
Rated 4.50 out of 5
(2)
Out of stock
₹7,350.00
| Weight | 0.481 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/2.4″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 3200 × 1800 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Lens | Lens Type Fixed focal lens, 2.8 and 4 mm optional Focal Length & FOV 2.8 mm, horizontal FOV 105°, vertical FOV 55°, diagonal FOV 127° 4 mm, horizontal FOV 78°, vertical FOV 38°, diagonal FOV 96° Lens Mount M12 Iris Type Fixed Aperture F1.6 |
Corsair ML140 PRO RGB LED 140MM PWM Premium Magnetic Levitation Fan — Twin Fan Pack with Lighting Node PRO
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,400.00
Hikvision 5 MP 3 Line Series AcuSense Strobe Light and Audible Warning IP Dome Camera DS-2CD3356G2-ISU/SL
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,490.00
TrueView 3MP Solar DUAL LENS 4G Mini Pan-Tilt Easy to Install Camera T18164
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,490.00
EZVIZ BC2 Wifi Smart Home Battery Camera with Two-Way Talk upto approx 50 days battery backup
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,490.00
| Weight | 0.856 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.6 × 9.1 × 5 cm |
| Camera | Image Sensor : 1/2.8” 2-Megapixel Progressive Scan CMOS Sensor Shutter Speed : Self-Adaptive Shutter Lens : 4 mm @ F1.6, view angle: 100°, 85° (Diagonal), 46° (Horizontal) Night Vision : Max. 5 m / 16 ft Minimum Illumination : 0.1 Lux Lens Mount : M12 Day & Night : IR-cut Filter with Auto Switch DNR : 3D DNR |
| Video & Audio | Max. Resolution : 1920 × 1080 Frame Rate : 15fps. Self-Adaptive during Network Transmission Video Compression : H.265 / H.264 Video Bit Rate : Full HD; HD; Standard. Adaptive Bit Rate. Audio Bit Rate : Self-Adaptive Max. Bitrate : 1 Mbps |
| Network | Wi-Fi Standard : IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range : 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz Channel Bandwidth : Supports 20 MHz Security : 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate : 11b: 11Mbps, 11g: 54Mbps, 11n: 150Mbps Wi-Fi Pairing : AP pairing Protocol : EZVIZ cloud proprietary protocol Interface Protocol : EZVIZ cloud proprietary protocol Wired Network : Not Supports Minimum Network Requirement : 2Mbps |
| Storage | Local Storage : MicroSD card slot for local storage (Max. 256 GB) Cloud Storage : EZVIZ Cloud Storage |
| Function | Smart Alarm : Supports Customized Alert Area : Supports Two-Way Talk : Supports |
| General | Operating Conditions : -10°C to 45°C (14°F to 113 °F ), Humidity 95% or Less (Non-condensing) Power Supply : DC 5V/2A (Purchased Separately) Battery Capacity : 2000 mAh Dimensions : 51.3 × 39.1 × 39.1 mm (2.0 × 1.5 × 1.5 inch) Packaging Dimensions : 126 × 91 × 50 mm (5.0 × 3.6 × 2.0 inch) Bare Weight : Without bracket: 85.6 g (3.02 oz) |
Hikvision 2MP AcuSense Fixed Bullet with Siren & Light (DS-2CD2026G2-IU/SL)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,490.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 (2 MP) |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON); B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 / 4 / 6 mm options |
| DORI | 2.8 mm: D:~60m O:~25m R:~12m I:~6m (approx.) |
Boya BY-M1LV-U WIRELESS MICROPHONE
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Wacom One by Wacom Medium Graphic Tablet
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Boya BY-WM4 Pro-K1 Digital Wireless Microphone For Camera & Smartphone
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,500.00
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 6 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Boya |
Corsair LL140 RGB 140mm Dual Light Loop RGB LED PWM Fan — 2 Fan Pack with Lighting Node PRO
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,600.00
TP Link VIGI C485 8MP 4K Ultra HD Full Color Turret Network Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,650.00
| Weight | 0.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11.1 × 11.1 × 8.37 cm |
| Camera | Image Sensor : 1/2.7” Progressive Scan CMOS Shutter Speed : 1/3 to 1/10000 s Slow Shutter : Yes Minimum Illumination : 0.005 Lux; 0 Lux with IR/White light Day/Night Mechanism : IR Cut Filter Day/Night Switch : Unified/ Scheduled/ Auto |
| Lens | Type : Fixed Focal Lens Focal Length : 2.8/4 mm Aperture : F1.6 FOV : • 2.8 mm: Horizontal FOV: 111.4°, Vertical FOV: 58.8°, Diagonal FOV: 134° • 4 mm: Horizontal FOV: 91.5°, Vertical FOV: 46.1°, Diagonal FOV: 109.6° Lens Mount : M12*P 0.5 DORI Distance : • 2.8 mm Detect: 85 m (278 ft) Observe: 35 m (116 ft) Recognize: 17 m (56 ft) Identify: 8 m (28 ft) • 4 mm Detect: 107 m (350 ft) Observe: 44 m (146 ft) Recognize: 21 m (70 ft) Identify: 11 m (35 ft) |
| ANGLE ADJUSTMENT (MANUAL) | Range : Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 85°, Rotation: 0° to 360° |
| ILLUMINATOR | IR LED : Quantity: 4 Range: 30m Wavelength: 850nm White LED : Quantity: 4 Range: 30m Illuminator On/Off Control : Auto/Scheduled/Always on/Always off |
| VIDEO | Max. Resolution : 3840 X 2160 Main Stream : • Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps • Resolution: 3840×2160, 2560×1440, 2304×1296, 2048×1280, 1920×1080, 1280×720 • Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. If 120dB is turned on, the frame rate can only support up to 20fps. Sub-Stream : • Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps • Resolution: 704×576,640×480, 352×288, 320×240 • Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. If 120dB is turned on, the frame rate can only support up to 20fps. Bit Rate Control : CBR, VBR Video Compression : Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264 Sub-Stream: H.265/H.264 H.264 Type : High Profile H.264+ : Main Stream Supported H.265 Type : Main Profile* H.265+ : Main Stream Supported* Video Bit Rate : Main Stream: 256 Kbps to 6 Mbps Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps |
| IMAGE | Image Settings : • Mirror • Brightness • Contrast • Saturation • Sharpness • Exposure • WDR • White Balance • Prevent Overexposure to Infrared Light • HLC Adjustable by Client Software Image Enhancement : BLC/3D DNR/HLC/SmartIR Wide Dynamic Range : 120 dB SNR : ≥ 52 dB Image Parameters Switch : Yes Privacy Mask : Up to 4 Masks ROI : 1 Region OSD Setting : Yes |
Hikvision 4 MP IP Bullet AcuSense Built-in Mic Human and Vehicle tracking by deep learning Camera DS-2CD2043G2-IU
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹7,690.00
| Weight | 0.724 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2688 × 1520 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR on |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 4 MP 3 Line Series IP Bullet ColorVu Night Color and Inbuilt Mic Ultra Series Camera DS-2CD3047G2E-LUF
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,690.00
| Weight | 0.668 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.4 × 12 × 11.7 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
| Lens | Lens Type Fixed focal lens, 2.8 and 4 mm optional Focal Length & FOV 2.8 mm, horizontal FOV 96°, vertical FOV 52°, diagonal FOV 113° 4 mm, horizontal FOV 76°, vertical FOV 41°, diagonal FOV 89° Lens Mount M12 Iris Type Fixed Aperture F1.0 |