Home > Size 1 (0-1) > Page 57
Showing 1121–1140 of 1588 resultsSorted by latest
Ezviz FHD 1080P Outdoor Pan/Tilt Camera with Color Night Vision CS-C8C
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,080.00
| Weight | 0.51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.7 × 18.5 × 20.5 cm |
| Camera | Image Sensor : 1/2.7″ Progressive Scan CMOS Shutter Speed : Self-adaptive shutter Lens : 4mm @ F1.6, view angle: 87° (Horizontal), 105° (Diagonal) 6mm @ F1.6, view angle:55° (Horizontal), 66° (Diagonal) PT Angle : Pan: 352°, Tilt: 95° Minimum Illumination : 0.5 Lux @(F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR Lens Mount : M12 Day & Night : IR-cut filter with auto-switching DNR : 3D DNR WDR : Digital WDR BLC : Supports Black & White Night : 30 m / 100 ft. |
| Video & Audio | Max. Resolution :1920 × 1080 Frame Rate : Max:30 fps; Self-Adaptive during network transmission Video Compression : H.265 / H.264 Video Bit Rate : Full HD; Hi-Def; Standard. Adaptive bit rate. Audio Bit Rate : Self-Adaptive Max. Bitrate : 2 Mbps |
| Network | Wi-Fi Standard : IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range : 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz Channel Bandwidth : Supports 20 MHz Security : 64 / 128-bit WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK Transmission Rate : 11b: 11Mbps, 11g : 54Mbps, 11n: 72Mbps Wi-Fi Pairing : AP pairing Protocol : EZVIZ cloud proprietary protocol Interface Protocol : EZVIZ cloud proprietary protocol Wired Network : RJ45 × 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Storage | Local Storage : MicroSD card slot (Max. 256G) Cloud Storage : EZVIZ Cloud Storage |
| Function | Smart Alarm : AI Person Detection Customized Alert Area : Supports Audio : Supports mic General Function : Anti-Flicker, Dual-Stream, Heart Beat, Password Protection, Watermark |
| General | Operating Conditions : -30°C ~ 60°C (14°F to 113 °F), Humidity 95% or less (non-condensing) IP Grade : IP65 Power Supply : DC 12V / 1A Power Consumption : MAX. 6W Dimensions : 158 x 157 x 149 mm (6.22 x 6.18 x 5.87 inch) Packaging Dimensions : 197 x 185 x 205 mm (7.76 x 7.28 x 8.07 inch) Weight : 885 g (31.22 oz) Net Weight : 510 g (17.99 oz) |
Godrej ACE PRO 3MP Wifi, 2 Way Audio, Smart Motion Tracking, Humanoid Detection, Alarm System Home Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,040.00
Godrej Ace Pro Green 4MP Solar Powered Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,890.00
| Weight | 0.978 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.2 × 19.1 × 17 cm |
| Image Sensor | 1/2.8” CMOS Sensor |
| Resolution | 4MP: 2560 x 1440 |
| Video Compression Standard | H.264+ / H.265 / H.265+ |
| Lens | 4mm @ F2.0, View angle: Horizontal 88.9° , Vertical 47.5°, 106.3° Diagonal |
| Infrared | LED : 4 No IR Distance : >30 Meters |
| White LED | 4 No White IR Distance : >20 Meters |
CP Plus CP-L23 Wi-Fi Doorbell with 2MP FHD Camera and 2 Way Communication
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,790.00
Zebra LI4278 Black Handheld Cordless Bar Code Scanner
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹12,490.00
| Weight | 0.224 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9.8 × 7 × 18.6 cm |
| Performance Characteristics | Skew Tolerance ±65° Pitch Tolerance ±65° Roll Tolerance ±45° Scan Pattern Single bright aiming line Scan Angle Horizontal 35° Scan Speed 547 scans per second Motion Tolerance 25 in./ 63.5 cm per second Light Source LED Class 1 device 617nm (amber) Min. Print Contrast 15% MRD Scans Per Charge Up to 57,000 Hours of Operation Per full charge: 72 hours |
| Scan resolution, optical | Up to 600 dpi (colour and monochrome, ADF); Up to 1200 dpi (colour and monochrome, flatbed) |
| Wireless Connectivity | Radio Bluetooth v2.1 Class 2 Radio Data Rate 3.0 Mbit/s (2.1 Mbit/s) Bluetooth v2.1 Radio Range* 330 ft./100 m (line of sight) |
| Physical Characteristics | Cradle Interface RS232, RS485 (IBM), USB, Keyboard Wedge Color Black; White Battery Rechargeable replaceable battery with ‘green sustainability’ |
| Decode Ranges (Typical Working Ranges**) | 3 mil Minimum resolution 4 mil 4-10 in./10.2-25.4 cm 5 mil 3-13 in./7.6-33 cm 7.5 mil 1.5-19 in./ 3.8-48.3 cm 13 mil (100% UPC-A) 1-31 in./2.5-78.7 cm 20 mil 1-42 in./2.5-106.7 cm 26 mil (200% UPC-A) 3-55 in./7.6-140 cm 100 mil (paper) >20 ft./6 m ** Ranges are calculated on Code 39 unless otherwise noted |
| Warranty | 3 Years Limited Warranty by Manufacturer |
Hikvision 2 MP 3 Line series IP Dome 40mtr Network CCTV Camera DS-2CD3321G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,990.00
| Weight | 0.360 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV 111.6°, vertical FOV 59.3°, diagonal FOV 133.9° 4 mm, horizontal FOV 91.5°, vertical FOV 46.1°, diagonal FOV 109.8° |
Godrej Eagle-I NXT Wifi Home Alarm System (Free Onsite Installation By Godrej*)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹15,990.00
Hikvision 6 MP Outdoor WDR Fixed Mini Bullet Network IP Camera DS-2CD2063G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹7,990.00
| Weight | 0.410 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/2.9″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 3072 × 2048 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 lux @(F1.2, AGC ON), 0.028 lux @(F2.0, AGC ON), 0 lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 6 MP IP AcuSense Vandal Dome Network Camera with Build-in Mic DS-2CD2163G2-IU
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹8,890.00
| Weight | 0.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.4″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 3200 × 1800 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 4 MP IP Bullet ColorVu Night Color Camera DS-2CD1047G0-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,450.00
| Weight | .648 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.4 × 12 × 11.7 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @(F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 4 MP IP Dome ColorVu Night Color Camera DS-2CD1347G0-L
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,400.00
| Weight | .600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux @(F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 360° |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
Hikvision 4 MP IP Bullet AcuSense Built-in Mic Human and Vehicle tracking by deep learning Camera DS-2CD2043G2-IU
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹7,690.00
| Weight | 0.724 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2688 × 1520 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR on |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 4 MP IP Dome AcuSense Built-in Mic Human and Vehicle tracking by deep learning Camera DS-2CD2143G2-IU
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹6,990.00
Hikvision 4 MP 50mtr Fixed Bullet Network Camera DS-2CD1T43G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,690.00
Hikvision 4MP IP Bullet Network Camera DS-2CD1043G0-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹4,890.00
| Weight | 0.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/3″ progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 180°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 2 MP AcuSense Fixed Bullet Network IP Built In Mic CCTV Camera DS-2CD2023G2-IU
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,490.00
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°,tilt: 0° to 90°,rotate: 0° to 360° |
Hikvision 2 MP Dome Fixed Turret IP Indoor Network CCTV Camera DS-2CD1323G0E-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,050.00
| Weight | 0.556 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @(F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Hikvision 32 Channel 4K 2 SATA NVR- DS-7632NI-K2
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹14,590.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 5.2 cm |
| IP Video Input | 32 Channel |
| Incoming/Outgoing Bandwidth | Incoming : 256 Mbps Outgoing : 160 Mbps |
| Video/ Audio output | HDMI output resolution : 4K (3840 x 2160)/30Hz, 2K (2560 x 1440)/60Hz, 1920 x 1080/60Hz, 1600 x 1200/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz VGA output resolution : 1920 x 1080/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz Audio output : 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Decoding | Decoding format : H.265/H.265+/H.264/H.264+/MPEG4 Recording resolution : 8MP/6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF /2CIF/CIF/QCIF Synchronous playback : 32-ch Capability : 2-ch @ 4K, or 8-ch @ 1080p |
| Network management | Network protocols : TCP/IP, DHCP, HIK Cloud P2P, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS |
| Hard disk | SATA : 2 SATA interfaces Capacity : Up to 6TB capacity for each HDD |
Canon RAYO R4 Portable Projector
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹32,500.00
| Weight | 0.169 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 × 12.4 × 2 cm |
| Brand | Canon |
Hikvision 16 Channel 4K NVR DS-7616NI-K1
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹8,490.00
| Weight | .9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 16 Channel |
| HDMI Output | 1-ch, 4K (4096 x 2160)/30 Hz, 4K (3840 x 2160)/30 Hz, 2K (2560 x 1440)/60 Hz, 1920 x 1080/60 Hz, 1600 x 1200/60 Hz, 1280 x 1024/60 Hz, 1280 x 720/60 Hz |
| Output | HDMI/VGA simultaneous output |
| Incoming Bandwidth | 160 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |