Home > Size 1 (0-1) > Page 55
Showing 1081–1100 of 1588 resultsSorted by popularity
Kodak Pro Series Lens Filter UV 16 Layer 77mm
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,200.00
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Brand | Kodak |
GoPro Chesty AGCHM-001 Performance Chest Mount (Black)
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹2,890.00
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 5 cm |
| Brand | GoPro |
Hyperice Normatec Go
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Sennheiser Profile USB Condenser Microphone with Desktop Stand
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,499.00
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 8 cm |
| Brand | Sennheiser |
| Colour | Black |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Sennheiser Electronics |
| Importer | Sennheiser Electronics India Pvt Ltd |
| Country of origin | Romania |
BOYA BY-K6 DJI Osmo Pocket Microphone External Sound Adapter USB C to 3.5mm TRS External Microphone Audio Cable
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Boya BY-K4 3.5mm TRS (Female) to Type-C (Male) Audio Adapter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Boya BY-V20 (2.0) WIRELESS MICROPHONE
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Boya BY-V4U WIRELESS MICROPHONE
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
BOYA mini 2-Person Tiny Wireless Microphone System with USB-C Connector for Mobile Devices (2.4 GHz, Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
JJC Deluxe Lens Case for Lens Size Below 4.9″ x 11.4″(D x L) DLC-7
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
| Weight | .25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 25 cm |
| Brand | JJC |
| Colour | Black |
| Material | Heavy-duty Polyester |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Importer | Big Trends India |
| Manufacturer | JJC Photography Equipment CO. |
Hikvision 4MP Smart Hybrid Light Fixed Turret Network Camera (DS-2CD1341G2-LIU)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,490.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/2.8″ Progressive Scan CMOS (1/3″ variants exist) |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.002–0.005 Lux @ (F2.0/F1.6, AGC ON) depending on variant; B/W: 0 Lux with light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 mm or 4 mm (M12) |
| DORI | 2.8 mm: D:53m O:21m R:10m I:5m; 4 mm: D:67m O:26m R:13m I:6m |
Hikvision 4MP ColorVu Smart Hybrid Light Bullet Camera (DS-2CD1047G2H-LIU)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,800.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.0005–0.001 Lux @ (F1.0, AGC ON) depending on variant; B/W: 0 Lux with IR/white light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 mm or 4 mm (F1.0, M12) |
| DORI | 2.8 mm: D:64m O:25m R:12m I:6m; 4 mm: D:77m O:30m R:15m I:7m |
Tilta Full Camera Cage For Sony ZV-E1 (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Hikvision 5 MP IP Dome with Built In Mic and Memory Card Slot CCTV Camera DS-2CD3151G0-ISF
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,290.00
| Weight | 0.570 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1920 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Lens | Lens Type Fixed focal lens, 2.8, 4, and 6 mm optional Focal Length & FOV 2.8 mm, horizontal FOV 99°, vertical FOV 72°, diagonal FOV 130° 4 mm, horizontal FOV 78°, vertical FOV 57°, diagonal FOV 100° 6 mm, horizontal FOV 49°, vertical FOV 36°, diagonal FOV 63° Lens Mount M12 Iris Type Fixed Aperture F1.6 |
| Illuminator | Supplement Light Range Up to 40 m Smart Supplement Light Yes IR Wavelength 850 nm |
Ulanzi A100 2-Person Wireless Microphone System for Cameras and Mobile Devices (2.4 GHz)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Rode NT-USB Mini Studio-Quality USB Microphone
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹9,750.00
| Specifications | Acoustic Principle Pressure gradient Active Electronics Electret condenser, A/D and USB interface Polar Pattern Cardioid Frequency Range 20 Hz – 20 kHz Input SPL @ 1% THD 121dB (A-weighted, as per IEC651) Sample Rates 48 kHz Bus Powered Yes Bit Depth 24-bit Analog Outputs 3.5mm headphone Computer Connectivity USB – simultaneous I/O Mono input, stereo output Output Connection USB-C OS Requirements macOS 10.12 / Windows 10 |
|---|---|
| Brand | Rode |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Peak Design Anchor Connetor 4-Pack NG-PD-4PK-AN4
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,180.00
| Weight | .2 kg |
|---|---|
| Anchor head diameter | 17 mm (0.7″) |
| Anchor loop length | 43 mm (1.7″) |
| Weight (single Anchor) | 2 g (.07 oz) |
| Materials & Sustainability | 2-layer anti-abrasion woven thermoplastic Anchor cord, Thermoplastic Anchor overmolding |
| Brand | Peak Design |
EZVIZ TY1 4MP 2K Smart Wifi PAN TILT Camera With Two Way Talk and Auto Tracking
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,290.00
| Weight | 0.259 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 10.3 × 18.6 cm |
| Camera | Image sensor : F2.2@1/3″ Progressive Scan CMOS Shutter Speed : Self-adaptive shutter Lens : 4mm, view angle: 124°(Diagonal), 85° (Horizontal), 55°(Vertical) Lens Mount : M12 Day & Night : IR-cut filter with auto-switching DNR : 3D DNR WDR : Digital WDR |
| Network | Smart Alarm : Human Motion detection Wi-Fi Pairing : AP pairing Protocol : EZVIZ cloud proprietary protocol Interface Protocol : EZVIZ cloud proprietary protocol |
| Compression and Image | Compression : Video Compression H.265 / H.264 Video Bit Rate Quad HD, Full HD, HD, Standard.Adaptive bit rate. Image : Max. Resolution 2560 × 1440 Frame Rate Max. 20 fps; Self-Adaptive during network transmission |
| Interface and Wifi | Interface : Storage Micro SD card slot (Max. 256G) Power Micro USB Wired Network RJ45 × 1 (10M/100M self-adaptive Ethernet port) Wi-Fi : Standard IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz Channel Bandwidth Supports 20MHz Security 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate 11b: 11Mbps, 11g :54Mbps, 11n :72Mbps Output Power(EIRP) 19 dBm Antenna Gain 1.9 dBi |
| General | Operating Conditions : -10°C to 45°C (14°F to 113 °F ), Humidity 95% or less (non-condensing) Power Supply DC 5V/2A Power Consumption Max. 5W IR Range Max. 10 m (32.81 ft) Dimensions 88 × 88 × 119 mm (3.46 × 3.46 × 4.67 inch) Packaging Dimensions 103 × 103 × 186 mm (4.06 × 4.06 × 7.32 inch) Bare Weight 259g (9.14oz) |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Ulanzi MA26 Foldable Pocket Phone Tripod M007
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,690.00
| Weight | 0.142 kg |
|---|---|
| Specifications | Material: Aluminium Alloy & Silicone Weight: 142g±5g Folded Size: 120*40*15mm±2mm Phone Tripod Height (Expanded): 195-265mm Handheld Stick Height (Unexpanded): 219-290mm Load Capacity: 700g Clamp Width: 58-85mm±2mm Compatibility: Phones from mainstream brands |
| Warranty | No Warranty |
| Importer | Master Digital |
| Country of origin | China |
| Brand | Ulanzi |