Home > Size 1 (0-1) > Page 53
Showing 1041–1060 of 1588 resultsSorted by price: low to high
GoPro Chesty AGCHM-001 Performance Chest Mount (Black)
Rated 5.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹2,890.00
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 5 cm |
| Brand | GoPro |
Corsair ML140 PRO 140mm PWM Premium Magnetic Levitation Fan
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,900.00
TP Link VIGI C440I 4MP IP Dome Network Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,950.00
| Weight | 0.19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.3 × 8.3 × 12.3 cm |
| Camera | Image Sensor 1/3” Progressive Scan CMOS Lens 2.8 mm/ 4 mm Day/Night Switch Unified/ Scheduled/ Auto Digital Noise Reduction 3D DNR WDR DWDR IR Working Distance 30m Shutter Speed 1/3 to 1/10000 s Aperture 2.8 mm: F2.2 4 mm: F2.2 Lens Mount M12 Viewing Angle 2.8mm: 88.8°/48.9°/106.5°(H/V/D) 4mm: 75.1°/41.5°/88.7°(H/V/D) Slow Shutter Yes Minimum Illumination Color: 0.1 Lux; 0 Lux with IR Day/Night Mechanism IR Cut Filter |
| Network | Protocol TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS API ONVIF Simultaneous Live View 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR, Web Web Browser Google Chrome® 57 and above Firefox® 52 and above Safari® 11 and above Microsoft® Edge 91 and above Cloud Yes Security Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter, Digest Authentication Network Storage Yes |
| GENERAL | Operating Temperature -30–60 °C Storage Temperature -40–60 °C Operating Humidity 95% or Less (Non-Condensing) Storage Humidity 95% or Less (Non-Condensing) Package Contents VIGI Network Camera Quick Start Guide Mounting Accessories Dimensions( H X W X D ) 123 × 123 × 83 mm Material Plastic General Features Two Streams, Mirror, Privacy Masks, Password Reset via E-mail, HTTP Listening Net Weight 0.19 Kg Gross Weight 0.34 Kg Power Consumption 12V DC: Max 5W PoE: Class 0 Power Supply 12V DC ± 5%, 5.5mm Coaxial Power Plug PoE (802.3af/at, class 0) Protection N/A Product Dimensions (L x W x H) 123× 83× 123 mm Certifications CE/BSMI/VCCI/ONVIF |
| INTERFACES | Network Interface 1 RJ45 10/100M Self-Adaptive Ethernet Port Alarm N/A Reset Button N/A Power DC Power Port Button – Video Output – On-board Storage N/A Built-in Microphone N/A Built-in Speaker N/A Audio N/A |
| ALARM AND EVENT MANAGEMENT | Smart Event Human & Vehicle Classification, Area Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, People Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection, Object Removal Detection Basic Event Motion Detection, Video Tampering Detection, Exception ( Illegal Login) Alarm Linkage Message Push Linkage Method N/A Output Notification Message Push |
| Video / Image | Video Compression Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264 Sub-Stream: H.265/H.264 Frame Rate & Resolutions Main Stream: Frame Rate: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps Resolution: 2560×1440,2304×1296, 2048×1280, 1920×1080, 1280×720 Sub-Stream: Frame Rate: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps Resolution: 640×480,352×288, 320×240 Max. Resolution 4MP (2560 × 1440) Video Streaming Main Stream Sub-Stream Image Settings Mirror, Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness, Exposure, WDR, White Balance Adjustable by Client Software, Rotation(90°/270°) Image Enhancement BLC/3D DNR/HLC/SmartIR Video Bit Rate 64 Kbps to 4 Mbps Day/Night Switch Day/Night/Auto/Schedule |
WD 240GB Green SATA 2.5″ Internal SSD
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,975.00
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 3 cm |
| Storage Form Factor | 2.5″ |
| Storage Interface | SATA III |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Brand | WD |
Edifier W210BT Wireless Neckband Headphones with AI call noise cancellation technology
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,990.00
| Specification | Bluetooth V5.3 Bluetooth Protocol A2DP, AVRCP, HFP Playtime approx. 18 hours Charging Port USB-C (Type-C) Input DV 5V ⎓ 500mA Audio Coding SBC, LDAC Driver Φ10mm Dynamic Drivers Frequency Response 20Hz – 40KHz Output Sound Pressure Level 94dB ± 3dBSPL(A) IP Rating IP55 |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Edifier |
TP Link VIGI C430I 3MP IP Dome with Smart DetectionNetwork Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,990.00
| Weight | 0.19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.3 × 8.3 × 12.3 cm |
| Camera | Image Sensor 1/2.8” Progressive Scan CMOS Lens 2.8 mm/ 4 mm Day/Night Switch Unified/ Scheduled/ Auto Digital Noise Reduction 3D DNR WDR DWDR IR Working Distance 30m Shutter Speed 1/3 to 1/10000 s Aperture 2.8 mm: F2.2 4 mm: F2.0 Lens Mount M12 Viewing Angle 2.8mm: 97.8°/52.9°/117.9°(H/V/D) 4mm: 82.5°/44.9°/99.3°(H/V/D) Slow Shutter Yes Minimum Illumination Color: 0.1 Lux; 0 Lux with IR Day/Night Mechanism IR Cut Filter |
| Network | Protocol TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS ONVIF Yes API ONVIF Simultaneous Live View 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR, Web Web Browser Google Chrome® 57 and above Firefox® 52 and above Safari® 11 and above Microsoft® Edge 91 and above Cloud Yes Security Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter, Digest Authentication |
| GENERAL | Operating Temperature -30–60 °C Storage Temperature -40–60 °C Operating Humidity 95% or Less (Non-Condensing) Storage Humidity 95% or Less (Non-Condensing) Package Contents VIGI Network Camera Quick Start Guide Mounting Accessories Dimensions( H X W X D ) 123 × 123 × 83 mm Material Plastic General Features Two Streams, Mirror, Privacy Masks, Password Reset via E-mail, HTTP Listening Net Weight 0.19 Kg Gross Weight 0.34 Kg Power Consumption 12V DC: Max 5W PoE: Class 0 Power Supply 12V DC ± 5%, 5.5mm Coaxial Power Plug PoE (802.3af/at, class 0) Protection N/A Product Dimensions (L x W x H) 123× 83× 123 mm Certifications CE/BSMI/VCCI/ONVIF |
| INTERFACES | Network Interface 1 RJ45 10/100M Self-Adaptive Ethernet Port Alarm N/A Reset Button N/A Power DC Power Port Button – Video Output – On-board Storage N/A Built-in Microphone N/A Built-in Speaker N/A Audio N/A |
| ALARM AND EVENT MANAGEMENT | Smart Event Human & Vehicle Classification, Area Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, People Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection, Object Removal Detection Basic Event Motion Detection, Video Tampering Detection, Exception ( Illegal Login) Alarm Linkage Message Push Linkage Method N/A Output Notification Message Push |
| Video / Image | Video Compression Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264 Sub-Stream: H.265/H.264 Frame Rate & Resolutions Main Stream: Frame Rate: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps Resolution: 2304×1296, 2048×1280, 1920×1080, 1280×720 Sub-Stream: Frame Rate: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps Resolution: 704×576, 640×480, 352×288, 320×240 Max. Resolution 3MP (2304 × 1296) Video Streaming Main Stream Sub-Stream Image Settings Mirror, Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness, Exposure, WDR, White Balance Adjustable by Client Software, Rotation(90°/270°) Image Enhancement BLC/3D DNR/HLC/SmartIR Video Bit Rate 64 Kbps to 4 Mbps Day/Night Switch Day/Night/Auto/Schedule |
Elinchrom Skyport ECO Transmitter
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,000.00
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 3 cm |
| Warranty | No Warranty |
| Brand | Elinchrom |
Corsair ML120 PRO RGB LED 120MM PWM Premium Magnetic Levitation Fan — Single Pack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,000.00
Hikvision 2 MP Dome Fixed Turret IP Indoor Network CCTV Camera DS-2CD1323G0E-I
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,050.00
| Weight | 0.556 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 14.1 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @(F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 75°, rotate: 0° to 355° |
Toshiba 1TB Surveillance Hard Disk 3.5”
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,090.00
| Weight | 0.249 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.4 × 12.5 × 4.2 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Colour | Black |
| Storage Rotational Speed | 5700 RPM |
| Brand | Toshiba |
Boya BY-V20 (2.0) WIRELESS MICROPHONE
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
Corsair LL140 RGB 140mm Dual Light Loop RGB LED PWM Fan — Single Pack
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,150.00