Home > Size 1 (0-1) > Page 51
Showing 1001–1020 of 1588 resultsSorted by popularity
VSGO V-B012E Filter Air Blower with Filter Tumbler Design / Blue
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹1,200.00
Kamron KCK-1 5 in 1 Camera Cleaning Kit
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 8 cm |
| Brand | Kamron |
XP-Pen AC 19 Shortcut Remote for Graphic Tablet
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,999.00
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | XP Pen |
XP-Pen AC 01 Drawing Glove for Graphic Tablet
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹399.00
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Colour | Black |
| Brand | XP Pen |
Digitek Flash SpeedLight DFL-055 With Radio Trigger
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹2,450.00
| Weight | 350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Colour | Black |
| Warranty | 3 Months Manufacturer |
| Brand | Digitek |
BOYA BY-WFM-12 Wireless Lavalier System
Rated 4.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹6,500.00
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 6 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Boya |
MagMod MagBeam Kit
Rated 4.00 out of 5
(1)
Out of stock
₹8,750.00
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 8 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | MagMod |
Tether Tools TetherPro USB Type-C Male to USB Type-C Male Cable (15ft, Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
| Weight | 0.293 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.4 × 18.5 × 4 cm |
| Colour | Black |
| Brand | Tether Tools |
BlackRapid Sport Breathe Camera Strap
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,590.00
| Weight | 0.89 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 11.2 × 6.1 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Colour | Black |
| Brand | BlackRapid |
Hikvision 4MP Smart Hybrid Light Vandal Dome (DS-2CD2143G2-LIS2U)
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹6,990.00
| Weight | 0.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 13.5 × 11 cm |
| Brand | Hikvision |
| Image Sensor | 1/2.9″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2688 × 1520 (4 MP) |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON); B/W: 0 Lux with light |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Lens | Fixed 2.8 / 4 mm options |
TP Link VIGI InSight S445 4MP IP Turret with People and Vehicle Analytics Full Color Network Camera
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,850.00
| Weight | .48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11.11 × 11.11 × 8.37 cm |
| Camera | Image Sensor 1/2.7” Progressive Scan CMOS Shutter Speed 1/3 to 1/10000 s Slow Shutter Yes Minimum Illumination 0.005 Lux; 0 Lux with IR/White light Day/Night Mechanism IR Cut Filter Day/Night Switch Unified/ Scheduled/ Auto |
| Lens | Type Fixed Focal Lens Focal Length 2.8/4 mm Aperture F1.6 FOV • 2.8 mm: Horizontal FOV: 100°, Vertical FOV: 54°, Diagonal FOV: 118° • 4 mm: Horizontal FOV: 80.4°, Vertical FOV: 41.8°, Diagonal FOV: 98.7° Lens Mount M12*P 0.5 DORI Distance • 2.8 mm Detect: 64 m (210 ft) Observe: 27 m (89 ft) Recognize: 13 m (43 ft) Identify: 6 m (20 ft) • 4 mm Detect: 80 m (262 ft) Observe: 33 m (108 ft) Recognize: 16 m (52 ft) Identify: 8 m (26 ft) |
| ANGLE ADJUSTMENT (MANUAL) | Range Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 85°, Rotation: 0° to 360° |
| ILLUMINATOR | IR LED • Quantity: 4 • Range: 30m • Wavelength: 850nm White LED • Quantity: 4 • Range: 30m Illuminator On/Off Control Auto/Scheduled/Always on/Always off |
| VIDEO | Max. Resolution 2688 x 1520 Main Stream • Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps • Resolution: 2688×1520, 2560×1440, 2304×1296, 2048×1280, 1920×1080, 1280×720 • Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. Sub-Stream • Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps • Resolution: 848×480, 704×576, 640×480, 640×360, 352×288, 320×240 • Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. Bit Rate Control CBR, VBR Video Compression • Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264 • Sub-Stream: H.265/H.264 H.264 Type High Profile H.264+ Main Stream Supported H.265 Type Main Profile* H.265+ Main Stream Supported* Video Bit Rate • Main Stream: 256 Kbps to 6 Mbps • Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps |
| IMAGE | Image Settings • Mirror • Brightness • Contrast • Saturation • Sharpness • Exposure • WDR • White Balance • Prevent Overexposure to Infrared Light • HLC Adjustable by Client Software Image Enhancement BLC/3D DNR/HLC/SmartIR Wide Dynamic Range 120 dB Note: When People & Vehicle Analytics is enabled, only DWDR is supported. SNR ≥ 52 dB Image Parameters Switch Yes Privacy Mask Up to 4 Masks ROI 1 Region OSD Setting Yes |
GoPro Enduro Twin Pack Rechargeable Li-Ion Battery for HERO9/10/11 Black
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,490.00
EZVIZ C6 2K+ Smart Home Camera with Voice Activity Detection
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹5,990.00
| Weight | 0.325 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11.6 × 11.6 × 16.4 cm |
| Camera | Image Sensor : 1/3″ Progressive Scan CMOS Shutter Speed : Self-adaptive shutter Lens : 4mm@ F1.6, viewing angle: 4 mm @ F1.6, viewing angle: 79° (Horizontal), 42° (Vertical), 92°(Diagonal) PT Angle : Pan: 350°, Tilt: 80° PT Angle : Pan: 353° , Tilt: 133° Minimum Illumination : 0.1 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR Lens Mount : M12 Day & Night : IR-cut filter with auto-switching DNR : 3D DNR 3D DNR : WDR 80dB BLC : Supports Night Vision Distance : 10m |
| Video & Audio | Max. Resolution : 2560 × 1440 Frame Rate Max : Max.25fps; Self-Adaptive during network transmission Video Compression : H.265 / H.264 Video Bit Rate : Quad HD; Full HD; HD; Standard. Adaptive bit rate Audio Bit Rate : Self-Adaptive Max. Bitrate : 4 Mbps |
| Network | Wi-Fi Standard : IEEE802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ac Frequency Range : 2.4G:2400~2483.5MHz; 5G: 5170~5250MHz,5735 – 5835MHz Channel Bandwidth : Supports 40 MHz Security : 64 / 128-bit WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK Transmission Rate : 11b 11Mbps, 11g 54Mbps, 11n HT20 MCS7, 11n HT40 MCS7, 11a 54Mbps, 11nHT20 MCS7, 11nHT40 MCS7 Wi-Fi Pairing : AP pairing Protocol : EZVIZ Cloud Proprietary Protocol Interface Protocol : EZVIZ Cloud Proprietary Protocol Wired Network : RJ45 × 1(10M/100M Adaptive Ethernet Port) |
| Storage | Local Storage : Supports Micro SD card (Max. 256GB) Cloud Storage : Supports EZVIZ CloudPlay storage (Subscription required) |
| Function | Smart Alarm : AI-Powered Human Shape Detection / Pet Detection / Waving-Hand Detection / Voice Activity Detection Customized Alert Area : Supports Two-way Talk : Supports (Dual Mic) General Function : Anti-Flicker, Dual-Stream, Heart Beat, Mirror Image, Password Protection, Watermark |
| General | Operating Conditions : -30°C to 60°C (-4°F to 122°F), Humidity 95% or less (non-condensing) Power Supply : DC 5V/2A Power Consumption MAX. 8W Dimensions : 100 × 100 × 96.5 mm(3.93 × 3.93 × 3.80 inch) Packaging Dimensions 116 × 116 × 164 mm (4.57 × 4.57 × 6.46 inch) Weight (With package) 641 g (22.61 oz) Net Weight 325 g (11.46 oz) |
Poly SYNC 20 All In One USB Speakerphone for Home Offices certified by Zoom and Microsoft Teams upto 20 Hrs battery life
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹12,990.00
| Weight | .360 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 9.5 × 18.2 cm |
| CONNECTS TO | • Poly Sync 20: PC via USB-A or USB-C cable (depending on model); smartphone via Bluetooth • Poly Sync 20+: PC via USB-A or USB-C cable (depending on model) or wirelessly via included BT600 Bluetooth adapter; smartphone via Bluetooth |
| COMPATIBLE WITH | Windows® or Mac OS |
| USER INTERFACE FEATURES | • Touch sensitive user controls for – Call/answer end – Mute – Volume +/- – Programmable function button – Microsoft Teams (Microsoft Teams versions only) • Push button user controls for – Power On/off – Bluetooth pairing • Highly visible status light bar • Integrated USB-A or USB-C cable (depending on model) • One USB-A port for smartphone charging |
| AUDIO FEATURES | • Three microphone steerable array • Microphone pickup range – up to 7 ft / 2 m • Ideal for room sizes – up to 4 m x 4 m • Microphone Frequency Response – 100 Hz to 6.7 kHz • Full duplex audio • Noise and echo reduction • Loudspeakers 1 x 40 mm highperformance music speaker • Loudspeaker frequency response – 80 Hz to 20 kHz • Bass reflex with dual passive radiators |
| CABLE LENGTH | 715 mm/28 in |
| ENVIRONMENTAL | IP64 dust and water resistant |
TP Link 3MP, Motion Detection, Sound and Light Alarm and two way audio Outdoor Security Wi-Fi Camera Tapo C310
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹3,280.00
| Weight | 0.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.2 × 10.34 × 6.43 cm |
| Camera | Image Sensor : 1/2.7“ Resolution : 3 MP (2304 × 1296) Lens :F/NO: 2.2; Focal Length: 3.89mm Night Vision : 850 nm IR LED up to 98 ft (30m) |
| NETWORK | Security : 128 bit AES encryption with SSL/TLS Wireless Rate : 11Mbps(802.11b) 54Mbps(802.11g) 150Mbps(802.11n) Frequency : 2.4 GHz Wireless Security : WPA/WPA2-PSK |
| ACTIVITY NOTIFICATIONS | Input Trigger : Motion detection Output Notification : Push notification |
| VIDEO | Video Compression : H.264 Frame Rate : 15fps Video Streaming : 3MP |
| SYSTEM | Regulatory Certification : CE, NCC System Requirements : iOS 10+,Android 5.0+ |
| HARDWARE and Audio | Hardware : Button : Reset button Indicator LED : System LED Adapter Input : 100-240VAC, 50/60Hz, 0.3A Adapter Output : 9.0V/0.6A (DC Power) Dimensions (W x D x H) : 5.6 x 4.1 x 2.5 in. (142.3 x 103.4 x 64.3 mm) Audio : Audio Communication : 2-way audio Audio Input & Output: Built-in microphone and speaker |
SAMSUNG 980 PRO PCle 4.0 NVMe M.2 SSD 2 TB MZ-V8P2T0BW
Rated 0 out of 5
(0)
Out of stock
₹21,990.00
| Weight | 0.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.015 × 2.215 × 0.238 cm |
| General Feature | Application Client PCs Capacity 2000GB (1GB=1 Billion byte by IDEMA) * Actual usable capacity may be less (due to formatting, partitioning, operating system, applications or otherwise) Form Factor M.2 (2280) Interface PCIe Gen 4.0 x4, NVMe 1.3c Dimension (Pack: WxHxD) 80.15 x 22.15 x 2.38 (mm) Weight Max 9.0 g Weight Storage Memory Samsung V-NAND 3-bit MLC Controller Samsung in-house controller Cache Memory Samsung 2GB Low Power DDR4 SDRAM |
| Special Feature | TRIM Support Supported S.M.A.R.T Support Supported GC (Garbage Collection) Auto Garbage Collection Algorithm Encryption Support AES 256-bit Encryption (Class 0)TCG/Opal IEEE1667 (Encrypted drive) WWN Support Not supported Device Sleep Mode Support Yes |
| Performance | Sequential Read Up to 6,400 MB/s * Performance may vary based on system hardware & configuration Sequential Write Up to 2,700 MB/s * Performance may vary based on system hardware & configuration Random Read (4KB, QD32) Up to 500,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration Random Write (4KB, QD32) Up to 600,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration Random Read (4KB, QD1) Up to 22,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration Random Write (4KB, QD1) Up to 60,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |