Home > Size 1 (0-1) > Page 4
Showing 61–80 of 1588 resultsSorted by popularity
Cadyce VGA to HDMI® Adapter with audio – CA-VHDMI
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,990.00
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 10 × 3 cm |
| Resolution | 1920X1200 and 1080p @60Hz (Full HD) |
| Certifications | FCC, CE |
| Compatibility | Windows and Mac Compatible |
| Brand | Cadyce |
Peak Design Leash Camera Strap (Midnight Blue)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹3,784.00
| Weight | 0.148 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 8.5 × 4.7 cm |
| Colour | Midnight Blue |
| Warranty | Lifetime Manufacturer |
| Manufacturer | Peak Design |
| Importer | Nexgen Image Gears |
| Country of origin | China |
| Brand | Peak Design |
Peak Design Leash Camera Strap (Sage Green)
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹3,784.00
| Weight | 0.148 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 8.5 × 4.7 cm |
| Colour | Sage Green |
| Warranty | Lifetime Manufacturer |
| Manufacturer | Peak Design |
| Importer | Nexgen Image Gears |
| Country of origin | China |
| Brand | Peak Design |
Peak Design Slide Lite Camera Strap (Sage Green)
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
₹4,790.00
| Weight | 0.148 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 8.5 × 4.7 cm |
| Colour | Sage Green |
| Warranty | Lifetime Manufacturer |
| Manufacturer | Peak Design |
| Importer | Nexgen Image Gears |
| Country of origin | China |
| Brand | Peak Design |
Godox X2T-F 2.4 GHz TTL Wireless Flash Trigger for Fujifilm
Rated 5.00 out of 5
(1)
Available on backorder
₹3,900.00
Vanguard PA-202 Digiscoping Adapter for Endeavor Series
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹2,890.00
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 10 cm |
| Brand | Vanguard |
Godox TT350C Mini Thinklite TTL Flash for Canon Cameras
Rated 5.00 out of 5
(3)
Available on backorder
₹6,950.00
Transcend RDF8 USB 3.1 Gen 1 Card Reader (Black)
Rated 4.75 out of 5
(4)
In stock
₹1,200.00
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 4.5 × 1.6 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Card Reader Supported OS | Microsoft Windows 7, Microsoft Windows 8, Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 10 or Later, Mac OS X 10.2.8 or later, Linux Kernel 2.6.30 or later |
| Brand | Transcend |
Tether Tools TetherPro USB Type-C Male to USB 3.0 Type-A Male Cable (15′, Orange)
Rated 4.00 out of 5
(1)
Available on backorder
₹4,575.00
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.4 × 18.5 × 4 cm |
| Colour | Orange |
| Brand | Tether Tools |
Peak Design Leash Camera Strap (Black)
Rated 4.50 out of 5
(2)
Available on backorder
₹3,784.00
| Weight | 0.086 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.6 × 6.3 × 5 cm |
| Warranty | Lifetime Manufacturer |
| Colour | Black |
| Brand | Peak Design |
Kodak Lavalier Wired Microphone M12
Rated 4.50 out of 5
(2)
Available on backorder
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 4 cm |
| Brand | Kodak |
Rode PODMIC – WHITE
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | White |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
Ugreen CD271 Nexode 200W 6-Port Gan Desktop Fast Charger – 40914
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
CP Plus Gold Series 4MP IP Dome Dual Light Camera with inbuilt mic and Color Vision, IR range of 30mtr CP-UNC-DA41L3C-L
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹3,750.00
| Dimensions | 16.26 × 7 × 7 cm |
|---|---|
| Specifications | Image Sensor 1/2.9″ 4MP PS CMOS Image Sensor (0.8758 centimeter) Minimum Illumination 0.06 lux@F1.6 (Color, 30 IRE), 0.006 lux@F1.6 (B/W, 30 IRE), 0 lux (IR on) Effective Pixels 2560 (H) × 1440 (V) Angle Adjustment Pan: 0°–360°, Tilt: 0°–78°, Rotation: 0°–360° Shutter Speed Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s White Balance Auto, Natural, Street lamp, Outdoor, Manual, Regional custom RAM 64 MB ROM 16 MB DORI Distance Lens 3.6mm: 85.4m (Detect), 34.2m (Observe), 17.1m (Recognize), 8.5m (Identify) Lens 2.8mm: 64.0m (Detect), 25.6m (Observe), 12.8m (Recognize), 6.4m (Identify) Gain Control (AGC) Auto/Manual Lens Type Fixed-focal Max. Aperture F1.6 Close Focus Distance 3.6mm: 1.7m, 2.8mm: 1.1m Lens 3.6mm Fixed Lens (2.8mm Optional) Lens Mount M12 Angle of view 3.6 mm: H: 78°, V: 40°, D: 93° 2.8 mm: H: 94°, V: 51°, D: 110° S/N Ratio >56dB Back Light Compensation BLC/ HLC/ WDR (120 dB) Encode Strategy Instastream, H.264+ Video Compression H.265, H.264, H.264H, H.264B, MJPEG (Only supported by the sub stream) Stream Capability 2 streams Frame Rate Main stream: 2560 × 1440@(1–25/30 fps) Sub stream: 704 × 576@(1–25 fps)/704 × 480@(1–30 fps) Resolution 4M (2560 × 1440), 3M (2304 × 1296), 2M (1920 × 1080), 1.3M (1280 × 960), 1M (1280 × 720), D1 (704 × 576/704 × 480), VGA (640 × 480), CIF (352 × 288/352 × 240) Motion Detection OFF/ON (4 areas, rectangular) Privacy Mask 4 areas Noise Reduction 3D DNR ROI Support (4 areas) Audio Compression G.711a, G.711Mu, PCM, G.726, AAC Bit Rate H.265: 12 kbps–4096 kbps, H.264: 32 kbps–4096 kbps Bit Rate Control CBR/VBR Human body Detection Support Protocol IPv4, IPv6, HTTP, TCP, UDP, ARP, RTP, RTSP, RTCP, RTMP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, ONVIF (Profile S, Profile T), CGI ntelligent Search Work together with Smart NVR to perform refine intelligent search, event extraction and merging to event videos Day/Night Auto(ICR)/Color/B/W SDK and API Support Ethernet RJ-45 (10/100Base-T) Alarm Event Network disconnection, IP conflict, illegal access, Motion detection, Video tampering, Audio detection, Security exception, SMD (human) Cyber Security Video encryption, Configuration encryption, Digest, WSSE, Account lockout, Security logs, Generation and importing of CA certification, HTTPS, Trusted boot, Trusted execution, Trusted upgrade Smart IR Support IR IR Range of 30 Mtr. Warm Light Range Warm Light Range of 30 Mtr. Iris Control Fixed IR Control Auto, Manual Mirror Function Support Audio Built-in Mic IR Number 1 (Multi-core (IR + warm) light) Image Rotation 0°/180° User/Host 6 Users (Total bandwidth: 24 M) Browser IE, Chrome, Firefox smart phone iPhone, iPad, Android Phone Power Source 12 VDC/PoE (802.3af) Power Consumption Basic: 1.6 W (12 VDC), 2.0 W (PoE), Max. : 3.7 WBasic: 1.6 W (12 VDC), 2.0 W (PoE); Max. : 3.7 W (12 VDC), 4.7 W (PoE) (H.265 + intelligence on + WDR+ warm light intensity) Weatherproof Standard IP67 Operating Temperature –40°C to +60°C (–40°F to +140°F) Operating Humidity ≤95% (RH), non-condensing Dimensions 85.5mm × 109mm Casing Plastic Weight 0.25kg |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | CP PLus |
| Country of Origin | India |
EZVIZ CB3 2MP Standalone Smart Home Battery Camera with upto 120 days battery life
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹6,490.00
| Weight | 0.745 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 19.2 cm |
| Camera | Image Sensor : 1/2.9” 2-Megapixel Progressive Scan CMOS Sensor Shutter Speed : Self-adaptive shutter Lens : 2.8mm @ F2.0 Viewing angle: 128° (Diagonal), 108°(Horizontal), 56°(Vertical) Minimum Illumination : 0.01 Lux @(F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR Day & Night : IR-cut filter with auto-switching DNR : 3D DNR Night Vision Distance : IR Distance:15m, Color Night Vision Distance:15m |
| Video & Audio | Max. Resolution : 1080p / 2MP, 1920 x 1080 Frame Rate Max : Max. 15fps; Self-Adaptive during network transmission Video Compression : H.265 / H.264 Video Bit Rate : Full HD; Hi-Def; Standard. Adaptive bit rate. Audio Bit Rate : Self-Adaptive Max. Bitrate : 1 Mbps |
| Network | Wi-Fi Standard : IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range : 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz Channel Bandwidth : Supports 20 MHz Security : 64 / 128 bit WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK Transmission Rate : 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps Wi-Fi Pairing : AP pairing Protocol : EZVIZ Cloud Proprietary Protocol Interface Protocol : EZVIZ Cloud Proprietary Protocol Minimum Network Requirement : 2 Mbps |
| Storage | Local Storage : Supports Micro SD card (Max. 256GB) Cloud Storage : Supports EZVIZ CloudPlay storage (Subscription required) |
| Function | Smart Alarm : Smart Human Motion Detection Two-way Talk : Supports General Function : Anti-Flicker, Heart Beat, Password Protection, Watermark |
| General | Operating Conditions : -20 °C to 50 °C (-4 °F to 122 °F ), humidity 95% or less (Non-condensing) IP Grade : Weatherproof Design Power Supply : DC 5V / 2A (Purchased Separately) Battery Capacity : 5200 mAh Power Consumption : Max. 10W Product Dimensions : 105.9 × 62.8 × 62.8 mm (4.17 × 2.47 × 2.47 inch) Packaging Dimensions : 103 × 103 × 186 mm (4.06 × 4.06 × 7.32 inch) Weight : 480g (16.93 oz) |
Cadyce 2 x 1 HDMI Switch with 4K support – CA-2HDS
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,390.00
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.28 × 5.28 × 1.3 cm |
| Input Port | 2 x HDMI ( Female) |
| Output Port | 1 x HDMI ( Female) |
| Data Transfer Rate | 3.4 Gbps |
| Output resolution | Up to 4K x 2K@30Hz |
| Case | Aluminium |
| Brand | Cadyce |
Hikvision 2 MP Bullet Fixed Turret IP outdoor Network CCTV Camera DS-2CD1023G0E-I
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹3,990.00
| Weight | 0.490 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 12.1 × 11.8 cm |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @(F2.0, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 180°, rotate: 0° to 360° |
Hikvision 4 Channel 4K NVR DS-7604NI-K1
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹7,490.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 24 × 4.8 cm |
| IP Video Input | 4 Channel |
| HDMI Output | HDMI:,4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60HzVGA: ,1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, |
| Output | HDMI,VGA |
| Incoming Bandwidth | 40 Mbps ,80 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1kΩ) |