Home > Size 1 (0-1) > Page 41
Showing 801–820 of 1588 resultsSorted by price: low to high
Tilta Nucleus Nano II Wireless Lens Control System
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
YASHICA City 300 50MP Digital Camera (Black) with QuickFlash Camera Flashlight
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹35,490.00
| Weight | .192 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.6 × 4.54 × 6.25 cm |
| Brand | Yashica |
| Colour | Black |
| Specifications | Product name: YASHICA City 300 Digital Camera SKU: YAS-DGC300-BK Aperture and focal length: F/ 1.8 f:5.68mm Sensor size: 1/1.56″ Digital Zoom: 2.5x (only at Default focal length) Fixed lens focal length: 24mm (50MP), 35mm (24MP), 50mm (12MP), 60mm (8MP) Effective resolution: 50MP Optical Image Stabilisation: Equips (3-axis) Focus Range: 0.15m- infinity File format: Photo: JPEG, RAW (DNG), Video: MP4 Video Resolution: 4K :3840*2160( 30fps) 2.7K:2688*1512(60fps/30fps) FHD 1080P : 1920*1080 (120fps/60fps/30fps) HD 720P : 1280*720(120fps/60fps/30fps) Photo resolution: 50MP (Default)/24MP/12MP External memory: External Micro SD card (supports up to 256GB, U3, Class10 or above (Not included in the camera) Microphone: Built-in Speaker: Built-in I/O Interface: Mic/USB Wi-Fi: Supports (YASHICA App) Hot Shoe: Supports Compatible Computer System: Windows 7/8/10/11, Mac OSX10.5 or higher Power input: DC5V/2A Type-C USB Dimension: Length 106.5mm X Thickness 45.4 mm(with lens cover 4.5mm) X Height 62.5mm Net weight: 192g (with lens cover, no battery) Storage temperature: -20~60℃ Working temperature: 0~40℃ |
| Warranty | 1 Year Warranty by Manufacturer |
Nikon Fieldscope ED50
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹36,000.00
Charcoal Grey
Pearlescent Green
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 0.47 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 15 cm |
| Fogproof | Nitrogen Filled |
| Colour | Charcoal Grey, Pearlescent Green |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Nikon |
Nikon 6×21 CoolShot Pro II ML94 Stabilized Laser Rangefinder
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹36,495.00
| Weight | 0.179 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7.5 × 4.2 cm |
| Laser Type | Class 1M Eye Safe (IEC60825-1: Class 1M/Laser Product), FDA/21 CFR Part 1040.10: Class I Laser Product |
| Metering Range | 8 to 1200 yd / 7.3 to 1097.3 m |
| Accuracy | 8 to 700 yd / 7.3 to 640.1 m: ±0.75 yd / 0.69 m 700 to 1000 yd / 640.1 to 914.4 m: ±1.25 yd / 1.14 m > 1000 yd / 914.4 m: ±1.75 yd / 1.6 m |
| Peak Wavelength | 905 nm |
| Prism Type | Roof |
| Magnification | 6x |
RODE NT55 Compact Condenser Microphone with Interchangeable Capsules (Matched Pair)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
Garmin Venu 2s Light Slate Bezel With Graphite Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹37,990.00
Profoto Air Remote TTL-C for Canon
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹38,600.00
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 8 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Profoto |
Profoto Air Remote TTL-F for Fujifilm
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹38,600.00
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 8 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Profoto |
Profoto Air Remote TTL-N for Nikon
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹38,600.00
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 8 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Profoto |
Profoto Air Remote TTL-O for Olympus
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹38,600.00
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 8 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Profoto |
Profoto Air Remote TTL-S for Sony
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹38,600.00
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 8 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Profoto |
XP-Pen Artist Pro 14 (Gen 2) Tablet with inbuilt stand and remote Ideal for VFX and Video Editing Professionals
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹38,900.00
| Dimensions | 35.93 × 26.85 × 1.931 cm |
|---|---|
| Specifications | Product Name : Artist Pro 14 Drawing Display (Gen 2) Product Model : MD140H Color Options : Black & grey Stylus : X3 Pro Smart Chip Stylus Initial Activation Force : 3 g Pressure Levels : 16384 Tilt : 60° Display Resolution : 1920 X 1200 Work Area : 298.94 X 186.84 mm Full Lamination : Yes Viewing Angle : 178° Contrast : 1000:1 Brightness (typical) : 250 cd/m2 Resolution : 5080 LPI Color Gamut Coverage Ratio (typical) : 99% sRGB, 85% Adobe RGB Color Gamut Area Ratio (typical) : 123% sRGB, 91% Adobe RGB Reading Height : 10 mm Response Rate : 25 ms Report Rate : 200 RPS (max) Accuracy : ±0.4 mm (center), ±0.8 mm (corner) Port: 1 x Full-featured USB-C 1 x 3-in-1 USB-C Power Input : AC 110-240V Power Output: DC 5V ⎓ 2.3A Compatibility : Windows 7 (or later), macOS 10.10 (or later), Android (USB3.1 DP1.2), Chrome OS 88 (or later), Linux. |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
Tilta Lightweight Shoulder Rig Black
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tilta Advanced Kit For BMPCC 6K Pro (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
RODE Broadcaster Large-Diaphragm Cardioid Condenser Microphone
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
