Home > Size 1 (0-1) > Page 40
Showing 781–800 of 1588 resultsSorted by price: low to high
Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD M 1:2 Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹32,100.00
| Weight | 0.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 15 × 13 cm |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Brand | Tamron |
RODE Wireless GO (Gen 3) 2-Person Compact Digital Wireless Microphone System/Recorder (2.4 GHz, Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | Black |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
RODE Wireless GO (Gen 3) 2-Person Compact Digital Wireless Microphone System/Recorder (2.4 GHz, White)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | White |
| Warranty | 5 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
Nikon 6×21 CoolShot Lite Stabilized ML52 Laser Rangefinder
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹32,495.00
| Weight | 0.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9.6 × 7.4 × 4.1 cm |
| Laser Type | Class 1M Eye Safe (IEC60825-1: Class 1M/Laser Product), FDA/21 CFR Part 1040.10: Class I Laser Product |
| Metering Range | 7.5-1,090m / 8-1,200 yd |
| Accuracy | ±0.75m/yd. (shorter than 700m/yd.) ±1.25m/yd. (700m/yd. and over, shorter than 1,000m/yd.) ±1.75m/yd. (1,000m/yd. and over) |
| Peak Wavelength | Unknown |
| Prism Type | Roof |
| Magnification | 6x |
Samyang AF 24mm f/2.8 FE Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹32,500.00
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.7 × 12.2 × 12 cm |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | LK Samyang |
Tilta Camera Cage For Sony FX6 Advanced Kit (V Mount)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Tether Tools Air Direct Wireless Tethering System
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹32,800.00
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 10 cm |
| Warranty | 3 Months Manufacturer |
| Brand | Tether Tools |
Rode RØDELink Filmmaker Kit Digital Wireless System for Filmmakers
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹33,390.00
SAMSUNG 870 QVO SATA 6.35cm (2.5″) SSD 4TB MZ-77Q4T0BW
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹33,900.00
| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.98 × 0.68 cm |
| General Feature | Application Client PCs Rated Capacity 4,000 GB (1 GB=1 Billion byte by IDEMA) * Actual usable capacity may be less (due to formatting, partitioning, operating system, applications or otherwise) Form Factor 2.5 inch Interface SATA 6 Gb/s Interface, compatible with SATA 3 Gb/s & SATA 1.5 Gb/s interface Dimension (WxHxD) 100 X 69.85 X 6.8 (mm) Weight Approx. 54.0g Weight Storage Memory Samsung V-NAND 4bit MLC Controller Samsung MKX Controller Cache Memory Samsung 4 GB Low Power DDR4 SDRAM |
| Special Feature | TRIM Support TRIM Supported S.M.A.R.T Support S.M.A.R.T Supported GC (Garbage Collection) Auto Garbage Collection Algorithm Encryption Support AES 256-bit Encryption (Class 0),TCG/Opal, IEEE1667 (Encrypted drive) WWN Support World Wide Name supported Device Sleep Mode Support Yes |
| Performance | Sequential Read Up to 560 MB/s Sequential Read * Performance may vary based on system hardware & configuration Sequential Write Up to 530 MB/s Sequential Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Read (4KB, QD32) Up to 98,000 IOPS Random Read * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Write (4KB, QD32) Up to 88,000 IOPS Random Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Read (4KB, QD1) Up to 11,000 IOPS Random Read * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated Random Write (4KB, QD1) Up to 35,000 IOPS Random Write * Performance may vary based on system hardware & configuration ** Measured with Intelligent TurboWrite technology being activated |
| Warranty | 3 Years Manufacturer |
| Imported by | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
Rode COMPACT 1/2″ CARDIOID AND OMNI CONDENSER
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9 × 6 cm |
| Brand | Rode |
| Colour | Black |
| Warranty | 1 Year Manufacturer |
| Manufacturer | Rode INC |
| Importer | Trimac India Pvt Ltd |
| Country of origin | Australia, China |
Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye Lens for Sony E Mount
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹34,000.00
Tilta Camera Cage For Sony FX3/FX30 V2 Pro Kit (Black)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Samyang AF 35mm f/1.8 FE Lens for Sony E
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹34,865.00
| Weight | .23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.1 × 13.21 × 13.21 cm |
| Focal Length | 24mm |
| Maximum Aperture | f/1.8 |
| Minimum Aperture | f/22 |
| Lens Mount | Sony E |
| Format Compatibility | Full-Frame |
| Angle of View | 83.7° |
| Minimum Focus Distance | 19 cm |
| Maximum Magnification | 0.21x |
| Optical Design | 11 Elements in 8 Groups |
| Diaphragm Blades | 9 |
| Focus Type | Autofocus |
| Image Stabilization | None |
| Filter Size | 58mm (front) |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Country of origin | South Korea |
| Brand | LK Samyang |
Sennheiser HSP 2-EW-3 Headset Microphone (Beige)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 8 cm |
| Brand | Sennheiser |
| Colour | Black |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Manufacturer | Sennheiser Electronics |
| Importer | Sennheiser Electronics India Pvt Ltd |
| Country of origin | Romania |
Nikon Forestry Pro II Laser Rangefinder
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹35,000.00
| Weight | 0.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 10 cm |
| Fog Proof | Nitrogen Filled |
| Warranty | 2 Years Manufacturer |
| Brand | Nikon |