Home > Size 1 (0-1) > Page 21
Showing 401–420 of 1588 resultsSorted by latest
Godox MoveLink Mini UC 2-Person Wireless Microphone System for Cameras & Mobile Devices (2.4 GHz, Classic Black)
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹9,750.00
Godox MoveLink Mini UC 2-Person Wireless Microphone System for Cameras & Mobile Devices (2.4 GHz, Cloud White)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹9,750.00
Hikvision 32 Channel 1U 2 SATA K-Series AcuSense 4K NVR- DS-7632NXI-K2
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹16,690.00
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 31.5 × 5.2 cm |
| Intelligent Analytics | AI by Device : Facial recognition, perimeter protection, motion detection 2.0 AI by Camera : Facial recognition, perimeter protection, throwing objects from building, motion detection2.0, ANPR, VCA |
| Facial Recognition | Facial Detection and Analytics : Face picture comparison, human face capture, face picture search Face Picture Library : Up to 16 face picture libraries, with up to 20,000 face pictures in total (each picture ≤ 4 MB, total capacity ≤ 1 GB) Facial Detection and Analytics Performance : 1-ch, 8 MP Face Picture Comparison : 4-ch |
| Motion Detection 2.0 | By Device : All channels, 4 MP (when enhanced SVC mode is enabled, up to 8 MP) video analysis for human and vehicle recognition to reduce false alarm By Camera : All channels |
| Perimeter Protection | By Device : 2-ch, 4 MP (HD network camera, H.264/H.265) video analysis for human and vehicle recognition to reduce false alarm By Camera : All channels |
| Video and Audio | IP Video Input : 32-ch Incoming : 256 Mbps Outgoing : 160 Mbps HDMI Output : 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz VGA Output : 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz Video Output Mode : HDMI/VGA independent output CVBS Output : N/A Audio Output : 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) Two-Way Audio : 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Decoding | Decoding Format : H.265/H.265+/H.264+/H.264 Recording Resolution : 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF Synchronous playback : 16-ch Decoding Capability : AI on: 1-ch@12 MP (30 fps)/2-ch@8 MP (30 fps)/4-ch@4 MP (30 fps)/8-ch@1080p (30 fps) AI off: 2-ch@12 MP (30 fps)/3-ch@8 MP (30 fps)/6-ch@4 MP (30 fps)/12-ch@1080p (30 fps) Stream Type : Video, Video & Audio Audio Compression : G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726/AAC |
TrueView 4MP Solar 4G Mini Pan-Tilt Easy to Install Camera T18149
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹6,990.00
| Weight | 0.978 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.2 × 19.1 × 17 cm |
| Image Sensor | 1/2.8” CMOS Sensor |
| Resolution | 4MP: 2560 x 1440 |
| Video Compression Standard | H.264+ / H.265 / H.265+ |
| Lens | 4mm @ F2.0, View angle: Horizontal 88.9° , Vertical 47.5° 106.3°, Diagonal |
| Infrared | LED : 4 No IR Distance : 30 Meters |
| White LED | 4 No White IR Distance : 20 Meters |
Cadyce Wireless Laser Pointer Presenter with Display – CA-XWP
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,600.00
Cadyce USB 2.0 Extension Cable (12M) – CA-U2X12
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,620.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 3 cm |
| Interface | USB 2.0, backward compatible with USB 1.1 |
| Data Transfer Rate | 480/12/1.5 Mbps |
| Downstream/Upstream Connector | Downstream : USB Type A Female Upstream : USB Type A Male |
| Maximum Units Cascaded | 3 (After cascading three active repeaters, the third repeater can support 200mA and the length is 36 meters) |
| Compatibility | Support Windows and Mac OS |
| Brand | Cadyce |
Cadyce USB to Ethernet Adapter CA-U2E
Rated 0 out of 5
(0)
Available on backorder
₹1,390.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 3 cm |
| Data Transfer Rate | Ethernet: 10Mbps/20Mbps (Half/Full Duplex) Fast Ethernet: 100Mbps/200Mbps (Half/Full Duplex) |
| Function | Connects desktop or laptop PC to a 10/100mbps network. |
| Standard | USB 2.0, 1.1 IEEE 802.3 10Base-T IEEE 802.3u 100Base-TX |
| Network Interface | Female RJ45 Jack |
| Power | Bus Powered. |
| LEDs | 100Mbps, Link |
Cadyce USB 3.0 Gigabit Ethernet Adapter CA-U3GE
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,650.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 3 cm |
| I/O Ports | RJ-45 – Gigabit Ethernet Connector USB 3.0 – Type A Male LED Indicators – Green and Yellow |
| Power Mode | USB Bus Power, 5V |
| Housing | Aluminium |
| Size (LxWxH) and Weight | Size : 74.4 x 21 x 16 mm approx. Weight : 46.4g approx. |
| Data Transfer Rate | Ethernet: 10Mbps (Half/Full Duplex) Fast Ethernet: 100Mbps (Half/Full Duplex) Gigabit: 1000Mbps (Full Duplex) |
| Compatibility | Windows XP, Windows 7/8/8.1/10, Mac OS 10.6 and above, Linux |
Cadyce USB to Gigabit Ethernet Adapter CA-U2GE
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,290.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 3 cm |
| Data Transfer Rate | Ethernet: 10Mbps (Half/Full Duplex) Fast Ethernet: 100Mbps (Half/Full Duplex) Gigabit: 1000Mbps (Full Duplex) |
| Function | Connects desktop or laptop PC to a 10/100/1000mbps network |
| Standard | USB 2.0, 1.1 IEEE 802.3: 10Base-T IEEE 802.3u: 100Base-TX IEEE 802.3ab: 1000Base-T |
| Supported OS | Windows 2000, XP, Vista, Windows 7/8/10, Mac OS X 10.4, V10.5 and above. Also supports Linux 2.6.9 & Linux kernel 2.6.38 |
| LEDs | 1000Mbps, Link |
| RAM | Embedded 20KB SRAM for RX packet buffering and 20KB SRAM for TX packet buffering |
Cadyce USB CTM to 3.1 to Gigabit Ethernet Adapter – CA-C3GE
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,990.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 7 × 3 cm |
| I/O Ports | RJ-45 – Gigabit Ethernet Connector USB Type C LED Indicators – Green and Yellow |
| Power Mode | USB Bus Power, 5V |
| Housing | Metal |
| Data Transfer Rate | Ethernet: 10Mbps (Half/Full Duplex) Fast Ethernet: 100Mbps (Half/Full Duplex) Gigabit: 1000Mbps (Full Duplex) |
| Compatibility | Windows & Mac OS |
| Brand | Cadyce |
Cadyce Mini DisplayPort to HDMI Adapter with audio support – CA-MDHDMI
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,490.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 3 cm |
| Total Length | Total Length |
| Connector Dimension | HDMI side: L*W*H=42.0*45.0*14.0 mm |
| Compliance | Compliance with DisplayPort Specification V1.1a at 1.62/2.7Gbps data rate (Low bit rate/ High bit rate) |
| Protocol | Support DPCD Rev.1.1 & Support HDCP 1.3 with HDCP key embedded |
| Resolution | Support up to WUXGA (1920X1200) and 1080p @60Hz (Full HD) |
| Color | Support Digital Video Output in 18/24/30 (deep color) bits format. (6 – bit, 8 – bit, 10 bit per color RGB color format) |
Cadyce DisplayPort to HDMI Adapter with audio – CA-DPHDMI
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,490.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 3 cm |
| Compliance | DisplayPort™ Specification V1.1a at 1.62/2.7Gbps data rate (Low bit rate/ High bit rate) |
| Protocol | Supports DPCD Rev.1.1 & HDCP 1.3 with HDCP key embedded |
| Resolution | Supports WUXGA (1920X1200) and 1080p @60Hz (Full HD) |
| Color | Supports Digital Video Output in 18/24/30 (deep color) bits format. (6-bit, 8-bit, 10-bit per color RGB color format) |
| Compatibility | Windows & Mac Compatible |
| Brand | Cadyce |
Cadyce VGA to HDMI® Adapter with audio – CA-VHDMI
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,990.00
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 10 × 3 cm |
| Resolution | 1920X1200 and 1080p @60Hz (Full HD) |
| Certifications | FCC, CE |
| Compatibility | Windows and Mac Compatible |
| Brand | Cadyce |
Cadyce 2 x 1 HDMI Switch with 4K support – CA-2HDS
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹1,390.00
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.28 × 5.28 × 1.3 cm |
| Input Port | 2 x HDMI ( Female) |
| Output Port | 1 x HDMI ( Female) |
| Data Transfer Rate | 3.4 Gbps |
| Output resolution | Up to 4K x 2K@30Hz |
| Case | Aluminium |
| Brand | Cadyce |
Cadyce 50 Meter HDMI Extender Over Ethernet (50M) CA-HDX50
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹4,490.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.1 × 4.7 × 2.2 cm |
| Max HDMI Resolution Supported | Full HD, 1080p@60Hz |
| HDCP Compliance | HDCP 1.3 |
| Max Cable Length Supported | 50m |
| Product Dimensions | Main – 129 x 45 x 14mm Dual USB-C™ Connector – 45 x 22 x 8mm Cable Length – 165mm |
| Input Power | 5V DC, 1A |
| Brand | Cadyce |
Cadyce High Speed 10 meter HDMI Cable (10M) with Ethernet CA-HDCAB10
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹2,350.00
| Weight | .100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 13 × 3 cm |
| HDMI Version supported | HDMI 2.0 |
| Data Transfer speed | Speed 18Gbps |
| Resolution | MAX Resolution : 4K@60Hz |
| Cable Gauge | 24 AWG |
| Connectors | 24K Gold plated connector to reduce the signal loss |
| Brand | Cadyce |
Cadyce High Speed 5 Meter HDMI Cable (5M) with Ethernet CA-HDC5M
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
₹945.00
| Weight | .200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 13 × 3 cm |
| HDMI Version supported | HDMI 1.4 |
| Data Transfer speed | 10.2Gbps |
| Resolution and Sound Support | Resolution Support : Supports 3D and 4K resolution of up to 4K X 2K @ 30Hz Sound Support : 7.1 Digital Surround sound support |
| Cable Gauge | 24 AWG |
| Connectors | 24K Gold plated connector to reduce the signal loss |
| Dimension | L 6.6 in X W 2.1in X H 8.6 in |